Susirinkimą su „Rytu“ turėjęs Guoga – apie naują klubo kelią, pamatus klojantį Adomaitį ir finansų stygių

Laura Ivaškaitė
BasketNews.lt
2019-01-29 07:29
Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Pirmadienį Vilniaus „Ryto“ klubo žaidėjai, treneriai ir vadovai turėjo neeilinį susirinkimą. „Komanda atsidūrė tam tikroje kryžkelėje, tad atėjo laikas ir man pasikalbėti su ja“, – sakė klubo prezidentas Antanas Guoga.

45-erių verslininkas, nors oficialiai ir neturi „Rytą“ valdančios viešosios įstaigos dalių, vadovybėje pastaruoju metu yra vienas pagrindinių veidų.

Todėl po sunkaus periodo, kai sostinės ekipa pralaimėjo trejas Europos taurės „Top 16“ etapo rungtynes ir susikomplikavo šansus patekti į kitą etapą, jis nusprendė užvesti žaidėjus kovai.

Vienas iš pagrindinių jo kalbos akcentų buvo tai, kad visą virtinę permainų išgyvenusioje komandoje jų bus mažiau. Tai buvo patvirtinimas, kad trenerio Dainiaus Adomaičio kėdė nė kiek nebraška.

„Treneris mūsų komandoje yra ilgam. Mes Dainių matome kaip žmogų, kuris gali statyti komandos pamatus. Mūsų ekipa nėra tokia, kuri keičia trenerius po blogų rungtynių“, – kalbėjo Guoga.

Pirmadienį „Ryto“ arenoje duotame interviu „Ryto“ prezidentas taip pat kalbėjo apie klubo sunkumus Europos taurėje, biudžetų skirtumus bei norą surasti daugiau komandos savininkų.

– Ką manote apie sunkų pastarąjį mėnesį „Ryto“ klubui? – paklausėme Guogos.
– Iš tikrųjų, jis nėra labai blogas. Jei pora metimų būtų įkritę, būtų labai geras. O kai tie metimai neįkrenta, ypač prieš geriausią grupės komandą, ne toks geras tas mėnuo. Bet svarbiausia yra gera atmosfera, kai nepaisant sunkumų, einame į priekį. Yra ilgalaikė strategija ir mes jos laikomės bei ją vykdome.

– Prieš išvyką į Belgradą komandai sakėte motyvacinę kalbą. Kokius žodžius parinkote?
– Sakiau, kad treneris mūsų komandoje yra ilgam. Mes Dainių matome kaip žmogų, kuris gali statyti komandos pamatus. Mūsų komanda nėra tokia, kuri keičia trenerius po blogų rungtynių. Klubo ilgalaikė strategija yra auginti kuo daugiau jaunų lietuvių, turėti jaunimo komandas.

Dalininkų požiūris yra tas, kad reikia ilgalaikės strategijos. To ir laikysimės. Norime stabilumo, kantrybės. Svarbu, kad žaidėjai neprarastų vilties, dirbtų, stengtųsi, mestų. Ir kai ateis laikas, jie pataikys.

– Jei „Rytas“ nepateks į Europos taurės atkrintamąsias, sezonas bus blogas?
– Matote, nėra jokio fiasko, kai palygini biudžetus – pažiūrėkite, koks „AS Monaco“ ar Berlyno ALBA biudžetas. Galų gale, mes tuo klausimu ženkliai atsiliekame ir nuo Kauno „Žalgirio“. Tai yra savivaldybės indėlis, kiek ji nori investuoti visų vilniečių pinigų.

Daug geresnius rezultatus pasiekti su mažesniais pinigais yra sunku. Tą reikia pripažinti. Mūsų rezultatas, kai esame taip arti, palyginus su visa krepšinio istorija, nėra toks ir blogas. Pralaimėjome per pratęsimą (ALBA komandai, – aut. past.) Galėjo būti kitaip, bet nebuvo. Visi prisiimame atsakomybę, bet tęsiame darbus ir nenuleidžiame rankų.

– Ar manote, kad Dominique'o Suttono situacija išsisprendė teisingai?
– Teisingai. Aš manau, kad mes gražiai išsprendėme jo problemą, išsiskyrėme oriai. Vertiname jį kaip labai gerą žaidėją ir bandėme padėti, kad jis Vilniuje prigytų. Reikėjo bandyti viską, kas įmanoma, kad jis čia liktų. Aš asmeniškai su juo nekalbėjau, tai trenerio darbas.

Klubas dabar nėra toks, kad prezidentas kišasi į jo veiklą. Manau, kai atsisveikinome su Suttonu, klubas atsidūrė tam tikroje kryžkelėje, atėjo laikas ir man pasikalbėti su komanda. Tai buvo pozityvus ir geranoriškas pokalbis, kuriame padarėme nemažą progresą.

– Ar klubas dabar sau gali leisti įsigyti naujoką?
– Dabar turbūt neįsigysime naujoko. Norime turėti stabilią finansinę situaciją ir žiūrėti į ilgalaikes sutartis su tokiais žaidėjais kaip Chrisas Krameris bei lietuviais, kaip Deividas Sirvydis.

Norime daug ilgesnių sutarčių, kad mūsų naujokai, ypač užsieniečiai, taptų bendruomenės dalimi ir galėtų prigyti Vilniuje. Visi bendrai priėjome prie tokio sprendimo. Gal tai kitoks kelias, nei anksčiau būdavo klube, bet tokių greitų ir spontaniškų permainų mes nenorime. Norime, kad jaunimas augtų, žaistų.

– Kaip reagavote į neseniai „Siemens“ arenoje skambėjusį sirgalių švilpimą komandai ir Adomaičiui?
– Tai normalu, čia sportas. Bet reikia būti klube prisiimti atsakomybę, rasti pinigus, galų gale rasti trenerius. Juos kaitalioti po kiekvienų rungtynių galima greitai. Kartais treneris gali turėti ir blogą sezoną. Juk yra daug gerų trenerių su blogais sezonas. Bet jei treneris jaus paramą ir klubo ištikimybę, galima taip augti. Dabar yra augimo metai. Klubas įgauna stabilumą.

Nuotr. BNS

– Kaip sekasi klubui ieškoti rėmėjų?
– Vis geriau, bet, aišku, jų trūksta. Norėtųsi, kad ateitų daugiau verslininkų, kad jie taptų komandos dalininkais. Klubas yra atviras visiems. Ateikite, būkite klubo dalimi. Aš savo dalis perleidau savivaldybei, tad kiekvienas vilnietis čia turi dalį. Tikiuosi, ateityje turėsime daugiau klubo savininkų, kurie norės jį auginti. Norime konkurencingos komandos, ir su geru biudžetu, ir valdymu. Bet tam reikia pinigų.

– Kokio biudžeto reikėtų, kad „Rytas“ būtų konkurencingas?
– Jei būtume konkurencingi, būtų gerai visai Lietuvai. „Žalgirio“ biudžetas yra beveik 11 mln. ir turbūt vėl smarkiai augs. Dar matome, kad jiems duoda areną, duoda užsidirbti iš arenos, savivaldybė skiria didesnę paramą. Tai yra kokie penki ar šeši milijonai eurų. Mes atsiliekame stipriai.

Savivaldybės indėlis turi augti. Bus, tikėkimės, naujas meras Vilniuje, bus nauja taryba. Jie turės spręsti, kokios yra Vilniaus ambicijos. Tai atsiperka reklama ir įvaizdžiu. Turime priartėti prie „Žalgirio“, nes turbūt niekada nebuvome tiek atitrūkę. Žiūrint į senesnius laikus, „Ryto“ biudžetas netgi buvo didesnis. Dabar tai kardinaliai pasikeitė. Aišku, dėl savivaldybės požiūrio.

– Teko girdėti, kad po pasitraukimo iš direktoriaus pareigų, Darius Gudelis jums siūlė savo dalis. Tai tiesa?
– Visos dalys yra atviros, bet vieno manęs neužtenka. Nesame oligarchų šalis. Nebent būtų kažkoks oligarchas, kuris galėtų numesti dešimt milijonų ir tada klubas iš jų gyventų. Bet taip nėra. Turėti dešimties ar penkiolikos milijonų biudžetą reikia nemažai rėmėjų.

Kad būtų aišku – klubas yra atviras. Visos dalys yra siūlomos. Dabar esu tik klubo prezidentas, bet ateityje... Kaip sakiau, nenoriu būti vienas dalininkas, mums reikia daugiau žmonių.

Rodyti komentarus

djgaffer
w
2019-01-30
-2
Atsakyti
Deivis
Tik vieno nesuprantu kaip sako kad neziures pakeitimo ir nieko nepirsk.

Jeigu Suttona pardeva tai turejo atgaut pinigus ?
2019-01-29
-1
Atsakyti
SIRGALIUS
Kaip Guoga nori lygintis į Žalgirį, kad su tris kartus didesnį biudžetą už Neptūną turintis klubas šiuo metu užima trečia vietą LKL? Žiūrint į komplektacijas drįsčiau sakyti, kad Neptūnas turi lygiavertę sudėtį su Rytu. Su tokiu biudžetu, kokį turi Rytas tikrai galima kryptingai dirbant turėti solidžią komandą,kuri gali priešintis nors ir Žalgiriui. Bet Ryto valdžia tik daug šneka, o mažai daro. Tikiuosi Neptūnas nupūs Rytą šiais metais ir eilinį kartą parodys Rytui, kaip su mažu biudžetu reikia kryptingai dirbti ir komplektuoti komandą.
2019-01-29
+6
Atsakyti
Anonimas
Turbut laukia kol tuscioj arenoj zais jei laiko isikibe niekam tikusio trenerio.kas nores remt kluba zaidzianti pustustej salej?
2019-01-29
+4
Atsakyti
RYTFANIS
taboro geda prasneko
2019-01-29
+2
Atsakyti
Rytfaniai
Per rungtynes atsukit komandai uzpakalius,jus tai mokat daryt
2019-01-29
-1
Atsakyti
1
Po sito sezona,visi gerbejai (fanai) atsisuks nuo RYTO,zaisit su savo ADOMAICIUS,KAIRYAIS prie TUSCIUS TRIBUNUS! krahas garantuotas! Sidesit sik... su savo ADOMAICIU!
2019-01-29
+1
Atsakyti
1
Po sito sezona,visi gerbejai (fanai) atsisuks nuo RYTO,zaisit su savo ADOMAICIUS,KAIRYAIS prie TUSCIUS TRIBUNUS! krahas garantuotas! Sidesit sik... su savo ADOMAICIU!
2019-01-29
-4
Atsakyti
1
Po sito sezona,visi gerbejai (fanai) atsisuks nuo RYTO,zaisit su savo ADOMAICIUS,KAIRYAIS prie TUSCIUS TRIBUNUS! krahas garantuotas! Sidesit sik... su savo ADOMAICIU!
2019-01-29
-1
Atsakyti
kaip pokeristas Guoga daro viską teisingai - stengiasi lošti blogomis kortomis...

tik krepšinis ne pokeris... čia žmonėse ESMĖ ir tame, kad reikia išmanyti krepšinį pasirenkant trenerius ir žaidėjus, o netraukti kaip kortas iš kaladės...
2019-01-29
-3
Atsakyti
NBA7
Tas Guoga išvis nieko neišmano apie krepšinį,jis verslininkas ir lošėjas iš kengurų šalies, jo darbas ieškoti remėjų ir pinigų, o ne kištis į Ryto komandos komplektacija,žaidėju pirkimus,trenerius, ten turi suktis gerai apie krepšinį nusimanantis krepšinio ekspertai ir talentų paieškos skautas, legionierių paieškos skautas, visi jie savo srities profai,kruopščiai ieškantis geriausio varianto ir talentu, o Guoga,Gudelis,Kleiza nieko nėra baigę krepšinio marketinge.
2019-01-29
+1
Atsakyti
ka
taip guoga as ir nesuprantu kaip isgyvent cia galima. gaunu valstybes pasalpa ir neustenka net maistui. o as noreciau gyvent kaip kaimynas. kuris ir pasata turi ir i turkija skaraido atostogu.

aisku tas kaimynas dirba be iseiginiu, bet nesvarbu. taip visiem ir sakau, kol valstibe neduos pasalpu tokiu kad galeciau ilsetis turkijoj. tol lietuvoj nebus gyvenimo. guoga i prezidentus ir visi is pasalpu galesim reklamuot lietuva
2019-01-29
-1
Atsakyti
lauris
gyvenu vilniuje bet nenoriu kad mano sumoketais mokesciais savivaldybe remtu ryta. Geriau tegu stato mokyklas, darzelius, rupinas viesuoju sektoriumi. Rytas niekada nebuvo ir nebus vilniaus pasididziavimas ir klubas kuris reprezentuoja miesta. Jo remimas yra tik pinigu svaistymas.
2019-01-29
+1
Atsakyti
Swanas
Dar pries menesi ismeciau savo abonementa ir dabar paklausius Guogos to visai nesigailiu. Kol Ryto valdzioje sedes tokie diletantai pizonai kaip Guoga su Kleiza tol ne kojos nekelsiu i arena. Aciu.
2019-01-29
-2
Atsakyti
Kad jau ziuri taip
Tai pora milijonu ir is bilietu dar jie gauna. Situ klausimu bus daug sunkiau pasivyti, neuzteks kartot 'savivaldybe savivaldybe'
2019-01-29
+1
Atsakyti
Na
Guogai galeciau pasakyt tik stai ka - gal jau uzteks kalbet apie pernelyg i priekį pabėgusį Žalgirį ir vis minėt/skustis biudzeto skirtumais, gal jau laikas atsisukt atgal ir pamatyt jog ant kulnų lipa( o visai gali būt jog sezono pabaigoj ir perlips ) Neptūnas - klubas, kuris turi ~3 kartus mažesnį biuđžetą. Nes jei dazniau atsisuktumet atgal, gal suprastumet jog ir su tokiu biudzetu, kokį turi rytas, galima dirbt daug geriau bei produktyviau nei kad dabar yra dirbama. Tai vat kai tai parodytumet, gal zmones su pinigais ir ateitu i kluba, nes kol kas jie mato jog Ryto klubas yra kaip juodoji skylė, kuri tik susiurbia pinigus bei jokio atgalinio efekto
2019-01-29
-1
Atsakyti
Anonimas
Uztenka to biudzeto kovai del antros LKL vietos,neptunas su kabeliu dar mazesni turi ir yra lygiaverciai,sudeti reikia susirinkt normalia ir trenerio geresnio
2019-01-29
+2
Atsakyti
Deividas D
Jeigu sikna su lesomis tai reikia investuot daugiau kad yrodit kad kazka norima pasiekti, nes taip ka reiskia... palaukite kito sezono nes sis jau susipiso.

Dar viska sutvarkyt yra laiko.

O jegos Rytui po krepsiu dar reikia
2019-01-29
-1
Atsakyti
Zmogus
Brrr net bloga nuo to Guogos, kuris daro sou, siekia naudos tik sau, ne saliai, miestui ar krepsiniui. O tiems komentatoriams, kurie pastoviai aaiskina apie raudona tiesa, gal jus emigruokite ir ten pasakokite apie komjaunima, savo jaunyste ir pan.
2019-01-29
-1
Atsakyti
kunigas
Jeigu jau sikna su lesomis ir nepirks naujoko,tebunie jaunimas pasireiskia,tikrai jie gerai atrodo !!!
2019-01-29
+4
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 32

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.