Komandą lemiamu metu tempęs Dončičius atnešė pergalę „Mavericks“ klubui

Nuotr. Reuters – Scanpix
  • „Mavericks“ namuose 102:101 nugalėjo „Trail Blazers“

• Luka Dončičius pelnė 28 taškus ir surinko 25 naudingumo balus

• 13 iš 28 savo taškų jis pelnė ketvirtojo kėlinio metu, kai Dalaso ekipa panaikino 15 taškų deficitą ir šventė pergalę

Luka Dončičius komandą gelbėjo svarbiais momentais bei buvo rezultatyviausias, o jo atstovaujama Dalaso „Mavericks“ (26-29) Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse namuose 102:101 (25:24, 22:33, 31:35, 24:9) įveikė Portlando „Trail Blazers“ (33-22) klubą.

28
25
40%
4/10
9

Slovėnas per 37 minutes pelnė 28 taškus (5/10 dvit., 4/10 trit., 6/8 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną varžovų metimą, 3 kartus kamuolį prarado ir tiek pat sykių prasižengė, taip surinkdamas 25 naudingumo balus.

Dončičius 13 iš 28 savo taškų pelnė lemiamo ketvirčio metu, kai jo atstovaujama Teksaso valstijos ekipa per 10 minučių panaikino 15 taškų deficitą.

„Niekada neleidžiu jam žaisti pilno kėlinio, tačiau kai jis užsikūrė aš pasodinti Dončičiaus nebegalėjau – turėjome galimybę sėkmingai užbaigti rungtynes ir ja pasinaudojome“, – po susitikimo kalbėjo Rickas Carlisle‘as, kurio komanda pakartojo šio sezono sugrįžimo iš deficito rekordą.

Beje, į Dalasą Dončičiaus palaikyti atvyko visas būrys slovėnų. Apie parą laiko keliavusių fanatų buvo maždaug šimtas.

Likus minutei ir 28 sekundėms Dončičius smeigė tolimą metimą ir taip išvedė šeimininkus į priekį (102:99). Kitoje aikštės pusėje CJ McCollumas prasiveržė ir galingai dėjo į krepšį, taip svečius prie varžovų priartindamas per vieną tašką (101:102).

Tuomet Dončičiaus metimas buvo netaiklus, o prie „Mavericks“ krepšio zujęs ir galiausiai prasiveržęs, bet nepataikęs Damianas Lillardas įtvirtino faktą – Dalaso ekipa šventė jau 20 pergalę namų arenoje ir 26-ąją apskritai.

Rezultatyviausiai savo komandoje žaidęs Lillardas pelnė 30 taškų (4/12 dvit., 6/11 trit., 4/4 baud. met.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius ir taip surinko 21 naudingumo balą.

„Mavericks“: Luka Dončičius 28 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 25 naud. bal.), Timas Hardaway 24, Dwightas Powellas 13 (8 atk. kam.), Dorianas Smithas 11 (6 atk. kam.), ..., Jalenas Brunsonas 5 (7 rez. perd.).

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 30 (5 rez. perd.), Jusufas Nurkičius 18 (10 atk. kam.), C.J. McCollumas 14 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), ..., Zachas Collinsas 7 (9 atk. kam.), Evanas Turneris 2 (8 atk. kam., 7 rez. perd.).