Rusija įšoko į nuvažiuojantį pasaulio čempionato traukinį

2019-02-24 16:57
Nuotr.: FIBA.com

Rusijos rinktinė (8-4) įšoko į nuvažiuojantį pasaulio čempionato traukinį. Pasaulio čempionato atrankos turnyro lemiamose rungtynėse rusai savo aikštėje 91:76 (16:28, 21:10, 21:27, 33:11) įveikė Suomijos nacionalinę ekipą (6-6).

Šios dvi komandos K grupėje kovojo dėl paskutinio kelialapio į planetos pirmenybes. Suomiai būtų patekę į pasaulio čempionatą tuo atveju, jeigu būtų laimėję bent trimis taškais.

K grupėje rusai užėmė antrąją vietą. Trečioje pozicijoje liko Čekijos rinktinė, pirmoje – Prancūzijos.

Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms rezultatas dar buvo lygus 74:74, tačiau tuomet rusai spurtavo 12:2 ir prasidėjus paskutinei minutei nutolo 10 taškų persvara.

Spurto metu Andrejus Voroncevičius pataikė du tritaškius.

Pirmajame kėlinyje suomiai pirmavo net 18 taškų persvara – 28:10.

Pralaimėjusiems Panevėžio „Lietkabelio“ įžaidėjas Jamaras Wilsonas per 26 minutes pelnė 18 taškų (5/9 dvit., 1/6 trit., 5/5 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart prasižengė, tiek pat sykių suklydo ir surinko 9 naudingumo balus.

Rusija: Dimitrijus Kulaginas 22 (6/9 dvit.), Semionas Antonovas 15 (6/6 dvit.), Andrejus Voroncevičius 14 (4/7 trit.), Dimitrijus Chvostovas 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Nikita Kurbanovas 8 (7 atk. kam.),

Suomija: Jamaras Wilsonas 18 (5/9 dvit., 5/5 baudos), Tuukka Kotti 13 (8 atk. kam.), Mikko Koivisto 11.