Turkijos grandų mūšyje – dramatiška „Anadolu Efes“ pergalė

2019-03-03 16:14
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Stambulo „Anadolu Efes“ (15-3) Turkijos čempionato rungtynėse atsirevanšavo Stambulo „Fenerbahče“ (15-3) ekipai už ketvirtadienį patirtą pralaimėjimą Eurolygoje.

Ergino Atamano auklėtiniai savo aikštėje po dramatiškos kovos 67:65 (20:15, 11:16, 14:17, 22:17) palaužė Željko Obradovičiaus treniruojamą klubą.

Likus šiek tiek daugiau nei penkioms minutėms iki dvikovos pabaigos, Muhamedas Ali pataikė tolimą metimą ir padidino svečių pranašumą iki dviženklio (62:52), tačiau „Anadolu Efes“ nenuleido rankų.

Daugiausia pataiko: Jan Vesely

Jameso Andersono ir Vasilije Micičiaus vedami šeimininkai surengė spurtą 14:1 ir prasidėjus paskutinei minutei jau turėjo trijų taškų persvarą – 66:63.

Likus pusei minnutės iki dvikovos pabaigos, Kostas Sloukas sumažino atsilikimą iki minimumo (65:66), o Jamesas Andersonas pataikė tik vieną baudos metimą (67:65) ir paliko Turkijos čempionams galimybę išsigelbėti, tačiau Slouko dvitaškis metimas paskutinę mačo sekundę tikslo nepasiekė ir „Anadolu Efes“ šventė dramatišką pergalę – 67:65.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Andersonas per 40 minučių pelnė 23 taškus (2/3 dvit., 6/9 trit., 1/2 baud.) ir surinko 18 naudingumo balų.

Eurolygos vicečempionų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Sloukas. Gynėjas per 33 minutes pelnė 14 taškų (4/7 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo bei surinko 18 naudingumo balų.

„Anadolu Efes“: Jamesas Andersonas 23 (6/9 trit.), Vasilije Micičius 14, Adrienas Moermanas (9 atk. kam.) ir Bryantas Dunstonas po 8.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 14 (5 rez. perd.), Luigi Datome 12, Muhamedas Ali 11, Nicolo Melli 10, Janas Vesely 9 (9 atk. kam.).