Trilerį Jonavoje išgyvenusius „Telšius“ nuo finalo ketverto skiria pergalė

2019-03-27 20:32
Nuotr.: M.Baranauskas

Antrose NKL ketvirtfinalio serijos rungtynėse Jonavoje prireikė pratęsimo, o per jį savo pranašumą prieš „Sintek-Jonava“ krepšininkus įrodė „Telšiai“ – 93:90 (20:25, 21:16, 17:17, 22:22, 13:10).

Serijoje iki trijų pergalių Telšių klubas pirmauja 2:0. Trečiosios rungtynės įvyks penktadienį Telšiuose.

Likus 70 sekundžių iki lemiamo ketvirčio pabaigos, Ovidijus Kaminskis išvedė svečius į priekį (77:75), o Justui Ramanauskui pavyko pataikyti tik vieną baudos metimą iš dviejų bandymų (76:77).

19
39
6
12

Šeimininkai pradėjo naudoti pražangų taktiką – Igno Razučio rankos nesudrebėjo (79:76), o Grantas Vasiliauskas į tai atsakė taškais iš po krepšio (78:79).

Likus 14 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, O. Kaminsko ranka sudrebėjo – puolėjas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o Justas Furmanavičius greitajame puolime pelnė taškus iš po krepšio ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą – 80:80.

Pratęsimą šeimininkai pradėjo dviemis iš eilės tiksliais tolimais metimais, tačiau „Telšiai“ nesutriko ir, po O. Kaminskio taiklaus baudos metimo, įgijo trijų taškų pranašumą – 89:86.

Tuomet „Sintek-Jonavos“ krepšininkus į priekį truktelėjo Augustinas Jankaitis, pelnęs keturis taškus paeiliui ir persvėrė rezultatą – 90:89.

Vis dėlto, paskutinį žodį rungtynėse tarė svečių gynėjas Ignas Razutis. Likus 19-ai sekundžių iki pratęsimo pabaigos, snaiperis smeigė tolimą metimą (92:90), o gynyboje perėmė kamuolį ir baudos metimu įtvirtino savo komandos pergalę – 93:90.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavęs I. Razutis per 37 minutes pelnė 26 taškus (5/7 dvit., 4/9 trit., 4/7 baud.), perėmė 6 kamuolius, išprovokavo tiek pat pražangų ir surinko 32 naudingumo balus.

„Telšių“ ekipoje taip pat puikų pasirodymą surengė O. Kaminskis. Aukštaūgis per 33 minutes pelnė 19 taškų (6/9 dvit., 7/11 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 11 pražangų ir surinko 39 naudingumo balus.

Šeimininkų gretose naudingiausiai rungtyniavęs A. Jankaitis per 35 minutes pelnė 17 taškų (7/9 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir surinko 28 naudingumo balus.

Jonavos komandoje nerungtyniavo Ernestas Serkevičius, kuriam NKL sprendimu dėl tyčinio smūgio varžovui pirmose serijos rungtynėse Telšiuose buvo skirta vieno mačo diskvalifikacija.

„Sintek-Jonava“: Justinas Ramanauskas ir Rytis Juknevičius (9/11 baud., 9 rez. perd., 8 išpr. praž., 23 naud. bal.) po 18, Augustinas Jankaitis 17 (10 atk. kam., 21 naud. bal.), Grantas Vasiliauskas 14 (8 atk. kam.), Justas Furmanavičius 11.

„Telšiai“: Ignas Razutis 26 (6 per. kam., 6 išpr. praž., 32 naud. bal.), Mindaugas Norkus 21, Ovidijus Kaminskis 19 (12 atk. kam., 6 rez. perd., 11 išpr. praž., 39 naud. bal.), Juozas Balčiūnas 11.