Ką daryti, kai tavo žaidėjas – princesė ant žirnio?

Laura Ivaškaitė
„BasketNews.lt“
2019-04-06 13:01
Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Kaip turi jaustis treneris, naktį prieš svarbias rungtynes neužmigdamas ir galvoje dėliodamas planus gynybai prieš varžovų pikenrolus, o ryte sužinojęs, jog jo žaidėjai tuo metu bare gurkšnojo trečią kokteilį? 

Nors tai kraštutinis pavyzdys, panašių situacijų treneriams pasitaiko nuolat. 

Ir jos dažniausiai lieka už kadro – niekas nenori viešumoje kalbėti apie tai, kad krepšininkas į treniruotę atėjo nemiegojęs, užtinusiomis akimis ar visą laiką atsikalbinėjo.

Tačiau anksčiau ar vėliau sudėtingi charakteriai išlenda į dienos šviesą. 

Kartais tai atsiskleidžia subtiliai, kai per rungtynes pakeistas žaidėjas pradeda vartyti akis, reikalauja daugiau minučių ar socialiniuose tinkluose neatsidžiaugia savo „sunkiu darbu“.

O kartais konfliktai tampa nacionaliniu reikalu, kaip pastaruoju metu nutiko ir su Dainiaus Adomaičio bei Donato Motiejūno situacija.

Tai, kas iš tikrųjų vyksta tarp trenerio ir į NBA išvykusio puolėjo, žino tik jie patys, tačiau tokių adomaičių ir motiejūnų situacijų yra kone kiekvienoje komandoje.

„Anksčiau sportinis rezultatas būdavo aukščiau visko, o dabar žaidėjams vis svarbesnis jų įvaizdis ir ego“, – „BasketNews.lt“ sakė Maskvos srities „Chimki“ treniruojantis Rimas Kurtinaitis.

Ir, kaip pabrėžia treneriai, visai nesvarbu: žaidėjas uždirba kelis tūkstančius ir žaidžia Lietuvos krepšinio lygoje, ar už milijoną per sezoną plėšo Eurolygos tinklelius.

BasketNews.lt“ apie nelengvus trenerių ir žaidėjų santykius kalbėjosi su žinomais Lietuvos specialistais  – Rimu Kurtinaičiu, Tomu Pačėsu, Vladu Garastu ir Virginijumi Šeškumi.

„Patyriau tokių situacijų, kad neįsivaizduojate“

Virginijus Šeškus juokiasi – jis tikriausiai galėtų būti vadinamas garsiausiu sužvaižgdėjusių krepšininkų ekspertu Lietuvoje.

Sezonas su broliais Ballais ir visa jų šeimynėle iš 52-ejų Prienų „Skycop“ trenerio pareikalavo nemažai nervų. 

Jei vyresnysis brolis LiAngelo dar būdavo labiau sukalbamas ir klausė trenerio pastabų, jaunėlis LaMelo nuo visko tiesiog apsiginkluodavo abejingu veidu.

Net kai su vaikinu tiesiai kalbėdavosi treneriai ar žurnalistai, jis dažnai tiesiog nusukdavo akis ar išspausdavo tylų „mhm“.

„Aš LKL per dešimt metų tokių situacijų patyriau, kad neįsivaizduojate. Kad ir su tais pačiais Ballais – jaunesnysis ir pats savaime buvo arogantiškas, o abu broliai dar ir darė tai, ką jiems liepdavo tėvas. 

Tai yra absurdas. Vladimiras Romanovas, būdavo, „Žalgirio“ treneriams surašydavo ant lapelio, ką leisti į aikštę. 

Bet čia nepalyginami dalykai. Ką daryti, kai vaikas tris kartus iš devynių metrų nedameta iki krepšio, o tėvas juokiasi ir sako „mesk dar“? – kalbėdamas su „BasketNews.lt“ prisiminė Šeškus.

Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

Visgi Ballai toli gražu nebuvo vienintelis trenerio karjeros iššūkis.  

Nuo 2008-ųjų Prienų klube dirbti pradėjusiam Šeškui su didesniais ar mažesniais žaidėjų kaprizais tenka tvarkytis nuolat.

„Man pats baisiausias dalykas, kai žaidėjai atsikalbinėja per rungtynes. Tada labai sudėtinga dirbti. Bet viskas priklauso nuo to, kaip su komanda elgiesi nuo pat pradžių. 

Su vienais žaidėjais gražiai draugauji ir jie tai gerbia, o kiti pradeda tavimi naudotis. Per rungtynes daro, ką nori, o po jų jau skuba draugauti, atsiprašinėti“, – aiškino specialistas.

Dar vienas dalykas, kuris apsunkina visų trenerių darbą – minučių dalybų galvosūkis. Kai vieni krepšininkai noriai priima trenerio nurodytą, net ir epizodinį vaidmenį, kiti įsižeidžia bei reikalauja juos leisti į aikštę.

„Oi, ir šiais metais tokių dalykų pasitaiko. Jų būna nuolatos, nes žaidėjai kartais apie save labai gerai galvoja.   

Pas mus šiais metais netgi buvo toks atvejis, kad keičiu vieną žmogų, o kitas, jį keičiantis, sako „atsiprašau, man treneris liepė tave pakeisti“.

Galiausiai su visais bandai kalbėtis ir gražiai, ir piktai. Jaunam žaidėjui kartais gali ir kažką griežčiau pasakyti, o vyresnis yra su patirtimi, turi savo nuomonę“, – kalbėjo Šeškus.

Tokiais atvejais, kaip treneris įsitikinęs, svarbiausia aikštėje kilusius pykčius ten ir palikti. Iš to kyla kita jo auksinė taisyklė – viešai „neskalbti apatinių“.

Tiesa, Ballų epopėjos atveju to išvengti nepavyko ir viskas pasiekė tokį lygį, kad tiek pats Šeškus, tiek svečių šeimos galva LaVaras vienas kitą išdėjo į šuns dienas.

„Aikštėje būna visko, bet už jos ribų profesionalus žaidėjas apie trenerį blogai nekalbės. Visokios šnekos dažniau girdisi iš vidutinio ar žemesnio lygio žaidėjų, kurie apie save yra labai geros nuomonės. 

Treneris su visais gerai sutaria, kai būna pergalės. O per pralaimėjimus išryškėja problemos – žaidėjai atsiveria, pradeda kaltinti vieni kitus ar trenerį, pasimato tikrieji charakteriai.

Dėl to labai svarbu tarp žaidėjų turėti stiprią asmenybę – pavyzdžiui, kai Gintaras Kadžiulis buvo mūsų kapitonas Prienuose, sutvarkydavo visas situacijas. 

Man nereikėdavo nei rėkti, nei ką. Jei žaidėjai mato, kad kapitonas palaiko trenerį, tai yra labai svarbus dalykas. Kai susidaro chebrytė, nebebūna gerai“, – pasakojo Šeškus.

Nuotr. BNS

„Toks ir buvo susirinkimas – su būsimu Lietuvos prezidentu“

Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Vladas Garastas šiandien pasižymi taktiškumu ir geranorišku būdu. Visgi įvykiai prieš 1996-ųjų Atlantos olimpiadą ant jo metė šešėlį.

Prieš žaidynes Garastas geriausius Lietuvos krepšininkus surinko į pasirengimo stovyklą Čikagoje, buvo nuspręsta ten pasitreniruoti ir sužaisti keletą draugiškų rungtynių. 

Kadangi komanda plušėjo vieno koledžo krepšinio salėje be jokių vėdinimo sistemų, krepšininkams teko pragariškos sąlygos – beveik trisdešimt laipsnių karščio.

Ir, kaip prisimena Garastas, tuo metu rinktinėje vietą beveik užsitikrinęs puolėjas Virginijus Praškevičius atsiskleidė iš blogosios pusės.

„Praškevičius nebuvo atsidavęs. Pavyzdžiui, jei po treniruotės visi žaidėjai prasimėtydavo ar dar ką pasportuodavo, jis likdavo pasėdėti. Mačiau, kad kitų žaidėjų žvilgsniai į jį šaudė“, – pasakojo Garastas.

Rinktinės stovyklai artėjant į pabaigą prie Garasto priėjo keli pagrindiniai žaidėjai, tarp kurių – Arvydas Sabonis bei Rimas Kurtinaitis ir paklausė, ar šis vešis Praškevičių į olimpiadą.

„Atsakiau, kad vešiuosi. O jie pasakė, kad nesutinka kovoti už jo medalį. Vakare teko sušaukti susirinkimą“, – prisiminė treneris.

Nuotr. fiba.com

Tą vakarą ir įvyko septynių žmonių susirinkimas – trys žaidėjai, Garastas, trenerio asistentas, komandos vadovas bei būsimasis Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

Jis tuomet buvo Lietuvių sporto draugijos pirmininkas ir aktyviai domėjosi rinktine.

„Va toks ir buvo susirinkimas – su būsimu Lietuvos prezidentu. Aš tame susirinkime buvau nuošalyje – sakiau, kad jei žmogus dirbo, reikia vežtis. Bet kiti pasakė griežtą „ne“. Taip į olimpiadą ir išvažiavome su vienuolika žaidėjų“, – „BasketNews.lt“ kalbėjo Garastas.

Paradoksalu tai, kad nors pats treneris kategoriškai nebuvo nusistatęs paskutinę sekundę išvyti Praškevičių iš rinktinės, jam teko prisiimti daugiausiai kritikos.

Ypač dėl to, kad lietuviams Atlantoje iškovojus bronzą, likęs medalis buvo užkabintas būtent Garastui – Šarūnas Marčiulionis jį apdovanojimų ceremonijos metu pasikvietė ant pakylos.

Įprastai treneriams medaliai neteikiami.

„Man visokios šnekos juokingos. Va koks aš gudrus treneris – žinojau, kad būsime prizininkai, kad reikia išmesti vieną žaidėją“, – dabar iš šios situacijos juokėsi Garastas.

„Ir aikštėje problemų užtenka, o kas, kai dar reikia ir žaidėją blaivyti?“

Prie „Chimki“ vairo stovinčiam Rimui Kurtinaičiui nėra itin smagu žiūrėti, kokiu keliu nuėjo šiuolaikinis krepšinis.

Žaidėjai, ypač jaunesni, vis daugiau laiko skiria ne pačiam darbui salėje, o asmenukėms su prierašais „hard work“ ar populiariąja Filadelfijos „76ers“ fraze „trust the process“.

Šia tema 58-erių treneris neseniai kaip tik bendravo su bendražygiais Chimkuose.

„Kiekviena šalis turi savo žvaigždę, nekalbant apie LeBroną ir Ameriką. Ir kartais tokiems žaidėjams asmeninis rezultatas būna aukščiau komandos. Kodėl? Jis kitąmet pasirašys didesnę sutartį, jei turės gerą statistiką, net jei komandos rezultatas bus blogas. 

Be to, žaidėjai nuolat gauna pinigų iš reklamų, iš socialinių tinklų. Todėl jie lenda į viešumą, labiau žiūri į savo asmenybę. Tas mentalitetas tikai pasikeitė. 

Anksčiau sportinis rezultatas buvo svarbiausias, o dabar vis didesnę svarbą turi komerciniai dalykai“, – „BasketNews.lt“ sakė Kurtinaitis.

Dėl to prieš pasirašydamas sutartį su krepšininku, treneris visada atidžiai pasidomi jo aplinka, šeimynine padėtimi ir tuo, kaip dažnai jis linkęs pasilinksminti naktimis.

Kadangi žaidžiant Eurolygoje komandų tvarkaraščiai yra labai įtempti, tokie naktiniai žygiai gali gerokai sujaukti komandos režimą.

„Jei žaidėjas gerai nepailsės, bus sunku. Dabar kažkas sėdi prie kompiuterio iki penkių ryto, neišsimiega ir ryte jau negalima daryti treniruotės. 

Aišku, šitų dalykų nesustabdysi, visas pasaulis eina ta linkme. Su kuo prieš dvidešimt metų nesitaikstyčiau, dabar žiūriu lanksčiau“, – sakė Kurtinaitis.

Nuotr. ITAR-TASS – Scanpix

Tiesa, yra situacijų, kuriose treneris linkęs nukirsti griežtai.

Pavyzdžiui, garsiai nuskambėjusi trijų „Ryto“ legionierių istorija, kai 2017 metais Corey Fisheris, Clevinas Hannah ir Tayloras Brownas nusprendė panaktinėti LKL pusfinalių serijos metu.

Nors jie tuo užsiėmė ir ankstesnėje sezono stadijoje, Kurtinaitį naujienos iš sirgalių lūpų pasiekė tik per atkrintamąsias.

„Jei būčiau žinojęs anksčiau, gal būčiau prieš rungtynes juos uždaręs į viešbutį, ką darydavau per savo pirmąjį etapą „Ryte“. 

Nes nekoks jausmas, jei treneris naktimis nemiega galvodamas, kaip prieš kokį derinį apsiginti, o jo žaidėjas geria. Sportinės problemos yra sportinės problemos, bet pašalinių dalykų nesinori“, – teigė Kurtinaitis.

Beje, tarp trijų lėbautojų Kurtinaičiui labiausiai įstrigo Brownas, kuris, pasak trenerio, yra nemenko talento žaidėjas.

Visgi 29-erių amerikietis dėl sveikatos problemų bei savo būdo niekada nepasiekė aukšto lygio ir šiuo metu žaidžia Libano lygoje.

„Manau, Brownas atitiko Eurolygos ar bent Europos taurės lygį. Bet kai jis atvyko, aš jo klausiau – kodėl aš tavęs nežinau? 

Tada pradėjo lįsti visokie dalykai, pasidomėjus giliau, sužinojau, kad ir Lenkijoje, kur jis žaidė anksčiau,  visokių situacijų buvo. 

Su tokiu žaidėju negali pratęsti kontrakto. Ir aikštėje problemų užtenka, o kas, kai dar reikia ir žaidėją blaivyti?“ – retoriškai klausė treneris.

Nuotr. BNS

„Susidaro žaidėjų grupelės, jie gali dėl tavęs ir nepakovoti“

Šį sezoną į Maskvą grįžęs ir šėliojančių legionierių problemas už nugaros palikęs Kurtinaitis susidūrė su naujais iššūkiais.

Darbas dideliame Rusijos klube reiškia bendradarbiavimą su tikromis krepšinio žvaigždėmis ir milijonieriais. Bėda ta, kad kartu su dideliu jų talentu į komplektą dažnai įeina ir dideli ego.

„Vienaip žaidėjai elgiasi, kai uždirba šimtą tūkstančių, ir kitaip – kai uždirba milijoną. Pažiūrėkime į NBA, ten krepšininkų treneris valdyti apskritai nelabai gali, veikia tik baudų sistemos. Gražiai ir filosofiškai sugraudinti žaidėjo nepavyksta.

Kažkada, kai praėjusį kartą dirbau „Chimki“ ir vėlavo atlyginimai, bandžiau žaidėjams išaiškinti, kad sportas svarbiau nei pinigai. Realiai, prieš kiekvieną treniruotę tekdavo skelti valandos ilgio kalbas. 

Bet jie man atsakė paprastai: „Treneri, nepasakokite mums apie meilę krepšiniui – mes profesionalai ir į Rusiją atvykome užsidirbti. Mes darome savo darbą, o jūs mums sumokėkite.“ Tada vėl turi bandyti paliesti jautrius taškus, motyvuoti. Tai – sudėtingas darbas“, – pasakojo Kurtinaitis.

Maskvoje treneriui tenka darbuotis ir su brangiausiai apmokamu žaidėju Europoje – Aleksejumi Švedu. Gynėjas, pernai metų duomenimis, uždirba apie 4 mln. eurų per sezoną.

Tiesa, jei Kurtinaičiui pirmąkart dirbant „Chimki“ reikėjo tramdyti NBA stiliumi žaidusį Švedą ir net patirti keletą konfliktų, dabar jų santykiai geri.

Nuotr. bckhimki.ru

„Švedas yra besąlygiškai geriausias Rusijos žaidėjas ir vienas iš geriausių Eurolygoje. Jis turi labai daug talento, tik tą talentą reikia valdyti. Ir valdyti yra nesunku, kol pats Švedas nepavargsta. 

Todėl bandau riboti jo žaidimo laiką, nors jis pats norėtų žaisti visas 40 minučių. Stengiuosi išlaikyti šviežią galvą iki mačo pabaigos. 

Aišku, toks žaidėjas tikrai turi asmenybę. Jis įprastai ja nepiknaudžiauja, bet reikia padirbėti“, – apie santykius su Rusijos krepšinio žvaigžde kalbėjo Kurtinaitis.

Jis taip pat pabrėžė, kad dirbant aukščiausio lygio klubuose, kartais reikia mokėti ir nusileisti. 

To priežastis paprasta – susipykęs su žaidėjais, sulauksi jų atsako aikštėje.

„Paprastai, jei sukonfliktuosi su žaidėju, liksi kaltas. Nes susidaro žaidėjų grupelės, jie gali dėl tavęs aikštėje nepakovoti, tu pralaimėsi, sulauksi priekaištų iš klubo vadovų. Reikia kažkaip valdyti tuos turtuolius ir tuo pačiu išgauti rezultatus. Neslėpsiu – tikrai sudėtinga“, – sakė specialistas.

„Esu iš komandos išmetęs ne vieną žaidėją“

„Palikime tokį atsakymą – įvairiai“, – paklaustas, kaip tvarkosi su drausmės nesilaikančiais ar pasipūtusiais krepšininkais, nusijuokė Tomas Pačėsas.

Apie 47-erių trenerį sklandančios istorijos šia tema kalba pačios už save.

Pavyzdžiui, prieš porą metų „Ryte“ Pačėsui treniruotėse neįtikusiam amerikiečiui Joshui Akognonui jis siūlė aplink areną pabėgioti ratais.

Kitam legionieriui, Drew Gordonui, teko susigėsti, kai treneris jį ryte po vakarėlio netikėtai patikrino alkotesteriu. 

„Kai aš pats negeriu, tokių priemonių naudojimas nustatyti faktui, manau, yra būtinas. Aš viską jaučiu ir užuodžiu, bet kas, kai kitą dieną žaidėjo agentas sako, kad nieko nebuvo?“ – apie savo metodus pasakojo Pačėsas.

Visgi treneris po incidento Gordono neskubėjo vyti iš komandos.

Tuo metu puolėjas iš JAV buvo vienas iš svarbiausių „Ryto“ sudėties dėlionėje, o ir pastarasis nusižengimas jam buvo pirmasis.

„Tokie atvejai parodo lengvabūdiškumą, bet neparodo noro ar nenoro žaisti komandoje. Gordonas gerai žaidė, buvo naudingas komandai. 

Galima duoti šansą, kad žmogus suprastų, pasitaisytų. Buvo pokalbiai, kaip ir turi būti. Po pirmo karto gi negalima žmogaus sodinti – jei taip darai, reiškia, tiesiog ieškai priežasties jį atleisti“, – aiškino Pačėsas.

Tačiau į viešumą buvo iškilusi ir situacija, kai treneris pasielgė priešingai ir žaidėjui parodė duris.

2013-ųjų vasarą, prieš Europos dvidešimtmečių čempionatą, Lietuvos rinktinę treniravęs Pačėsas dėl drausmės pažeidimų iš stovyklos išmetė Edgarą Zinevičių ir Tomą Lekūną.

Nuotr. Facebook.com

Pastarieji, kaip prisimena treneris, Druskininkuose ne kartą piknaudžiavo alkoholiu, o keli pokalbiai ir mėginimai prisibelsti į jų sąžinę nepadėjo.

Ir nors Lekūnas buvo labai svarbi rinktinės dalis ir komandai būtų pravertęs, Pačėsui dėl jo apsispręsti buvo nesunku.

„Kai tai pradėjo kartotis, reiškia, kad žaidėjas negerbia nei trenerio, nei komandos. Aš manau, kad Lekūnas tikrai būtų padėjęs ir žaidimo prasme tai būtų naudinga tiek jam, tiek komandai, bet dėl vidinio klimato negali žiūrėti į tokias situacijas pro pirštus“, – teigė treneris.

Savo emocingu charakteriu pagarsėjusiam Pačėsui su žaidėjais ne kartą į didesnius ar mažesnius konfliktus yra tekę įsivelti ir dirbant klubuose.

Piktus jų žvilgsnius ar vartomas akis retkarčiais būdavo galima pamatyti vien per rungtynes žiūrint į atsarginių žaidėjų suolelį.

Galima prisiminti ir internete išpopuliarėjusį vaizdelį, kuriame Gdynės „Asseco Prokom“ rungtyniavusiam Motiejūnui per minutės pertraukėlę teko Pačėso tirada, prasidėjusi rusiškais keiksmažodžiais „žvaigždė j**ana, b*et“.

„Jauni žaidėjai jaučiasi žinomi, gerbiami, gauna daug dėmesio. Natūralu, kad sunku susitvarkyti su ta vidine disciplina. Treneris turi ieškoti būdų, kaip atvesti žaidėją į gerą kelią ir supratimą.

Esu ne vieną žaidėją atleidęs dėl netinkamo, savanaudiško elgesio, nesugebėjimo būti kolektyve. Aš manau, kad tas blogumas anksčiau ar vėliau pasirodo.

Ypač tai aktualu stresinėse situacijose, kai žaidi taurėse ar čempionatuose. Tada reikia priimti sprendimus ir užkirsti kelią didesnei blogybei“, – pasakojo Pačėsas.

Tačiau tam, kad sudėtingi žaidėjų charakteriai neatsiskleistų aikštėje ar rūbinėje, anot Pačėso, reikia iškart parodyti savo autoritetą.

Nuotr. BNS

Krepšininkams pajutus silpnumą, komanda gali tapti sunkiai valdoma.

„Vieno ar dviejų žaidėjų iškėlimas aukščiau komandos nėra gerai. Aikštėje kiekvienam leidžiami skirtingi dalykai pagal sugebėjimus, bet nesiskaitymas su komanda daro didelę žalą.

Negali parodyti, kad vienam konkrečiam žmogui leidi laisvesnes elgesio normas. 

Kiti komandos nariai tai pastebės, nenorės dirbti dėl nepelnytai palaikomo ar nepagarbiai besielgiančio žaidėjo. Tada kaip treneris nebeturėsi jokių motyvacinių svertų priversti žaidėjus aukotis“, – kalbėjo Pačėsas.

Ir nors daugelio šių problemų išvengti galima atidžiai renkantis žaidėjus, klaidų pasitaiko ir čia. Neretai treneriams kortas pamaišo agentų pasakos.

„Vien agentų žodžiais pasitikėti tikrai negali. Reikia bandyti susirinkti informaciją per trenerius, kartu žaidusius krepšininkus, naudojant kuo daugiau įvairių šaltinių.

Bet kai skubiai ieškai žaidėjo, reikia užpildyti vietą ir pats jo žaidimas atitinka reikalavimus, tas žmogiškas savybes palieki antrame plane ir tikiesi, kad viskas bus gerai. Aišku, kartais suklysti, tai neišvengiama“, – pripažino Pačėsas.

Rodyti komentarus

Yyla
MOTIEJŪNAS - ŽEMO PROFESIONALUMO LYGIO. TAI FAKTAS!
2019-04-07
-1
Atsakyti
N
kas cia da pievos
2019-04-06
-1
Atsakyti
as
„Laukė Atlantos žaidynės. Man kaip ir buvo garantuota vieta, bet kilo tam tikrų konfliktų ir aš atsisakiau. Buvau karštakošis žaidėjas – toks, kur sako viską, ką galvoja. Kažkaip nebesinorėjo ten būti ir išvykau“, – pasakoja apie staiga ne pagal planą pasisukusius reikalus V. Praškevičius.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/krepsinis/herojai/praskevicius-prasneko-kodel-net-dabar-neimtu-olimpines-bronzos-is-garasto-rinktines-ir-kas-jam-pakiso-koja-nba.d?id=80211159

Tai kaip is tikro buvo?
2019-04-06
+7
Atsakyti
www
Straipsnis parasytas pasitelkus google
2019-04-06
-4
Atsakyti
O prie ko čia Garastas? Žmogus tikrąją to žodžio prasme suluošino Ilgauską !!! Vėliau stebimasi buvo kodėl big z neatvažiuoja galbūt nenori. Akistoteje Žalgiris vs Atletas Ilgauskas žaidė per skausmus nors primigtinai prašė keitimo. Medicinos tokios nebuvo nieko nesimato aj meluoja žaisk. Analogiškai galėjo būti ir su Saboniu tik įsikišo Real Portkand kurie padėjo konsultacijas kaip elgtis. Priešingu atveju Sabonis kaip Ilgauskas būtų žaidęs nes Garastas liepė
2019-04-06
Atsakyti
:)
Glusai vaikai, kurie nezino tos istorijos, niekad to nepripazins :)
2019-04-06
+4
Atsakyti
Klajoklis
Tik Motiejunu Donce i NBA grizo ir va koks straipsini apie ji!!!
2019-04-06
Atsakyti
Jo
svarbiausia,kad treneris zaideja laikytu uz zmogu o ne asmenini verga ar gladiatoriu
2019-04-06
+4
Atsakyti
Anonimas
zvaigzde jobana blet
2019-04-06
-9
Atsakyti
Straipsnis buvo idomus ir smagu skaytiti tik gal Paceso zodzius nepatiko skaityti jis treneris toks pat kaip ir adomas. Na o kalbant apie kurti tai as jam labai pritariu kad kuo daugiau uzdirba tua labiau pasiputes ir tai ne tik tarp krepsininku.
2019-04-06
+3
Atsakyti
:)
p.p.s. Neginu "zvaigzduciu", tikrai tokiu yra, kaip visoki Redikai, bet, kaip zurnaliste manau turejote paziuret is abieju pusiu, o ne saliskai tik is vienos. Negi nekilo klausimas, kodel tie patys treneriai pakliuva i istorijas susijusias su kivircais tarp ju ir zaideju? Pacesas, Garastas, Kurtinaitis, Pacesas. Tie, kurie patys nekonfliktuojantys.
2019-04-06
+9
Atsakyti
?
„Anksčiau sportinis rezultatas būdavo aukščiau visko, o dabar žaidėjams vis svarbesnis jų įvaizdis ir ego“

Kaip ten su Marciulioniu Zalgiryje?
2019-04-06
+10
Atsakyti
s
kas buvo (rimtai nezinau)? kazkas isiskaudines, kad nenorejo uz zalgiri lost? ( o kai jau zalgiris norejo jis nebenorejo) Jesikevicius juk zalgirio irgi buvo praspirtas?
2019-04-06
+3
Atsakyti
:)
ps. kiek yra "tokiu zurnaliugu", kaip tamsta? pati rasote, kad nera aisku kaip kas ir tai zino tik zaidejas ir treneris, bet iskart puolate zaideja teist. Kur logika?
2019-04-06
-6
Atsakyti
:)
\'tokiu motiejunu\'? o gal \'tokiu adomaiciu\'?
2019-04-06
-3
Atsakyti
Fpiz-2
Sioje situacijoje tai 90% rasyciau adomaiciu . Is uzsienio tik geriausi atsiliepimai apie DMO charakteri ir darbo etika, cia tik Lietuvoj kazkoki pletkai paleisti be argumentu pastoviai
2019-04-06
-9
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.