Baudos metimu pergalę galėjusi iškovoti „Dzūkija“ pratęsime nusileido „Lietkabeliui“

2019-04-11 21:00
Nuotr.: BNS
  • „Dzūkija“ namuose 84:87 pratęsimo metu nusileido „Lietkabeliui“

• Dominykas Domarkas pataikė vieną baudos metimą ir išplėšė Alytaus ekipai pratęsimą

• Antruoju taikliu bandymu Domarkas būtų galėjęs atnešti šeimininkams pergalę

Dominykas Domarkas turėjo šansą išplėšti pergalę taikliais baudos metimais, tačiau tik vienas iš jų buvo taiklus, o dramatiškai pratęsimą iškovojusi „Dzūkija“ (19-20) per pridėtą laiką neprilygo svečiams iš Panevėžio ir turėjo pripažinti skaudų pralaimėjimą.

„Lietkabelis“ (18-11) ketvirtadienio vakarą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime išvykoje pratęsimo metu 87:84 (21:19, 15:24, 16:17, 22:14, 13:10) nugalėjo Alytaus klubą.

Pirmojoje rungtynių pusėje tiek „Lietkabelis“, tiek „Dzūkija“ rungtyniavo atkakliai keisdamiesi pirmaujančios komandos vaidmeniu. Vis dėlto, po dviejų kėlinių Alytaus krepšininkai pirmavo 43:36.

18
21
57%
4/7
100%
4/4

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 3 minutėms ir 24 sekundėms rezultatas buvo lygus – 65:65. Tuomet Ikenna Iroegbu pataikė baudos metimą, Steponas Babrauskas atsakė tolimu metimu, o Marko Čakarevičius ir Iroegbu dar pridėjo po dvitaškį – „Lietkabelis“ pirmavo 71:68.

Mindaugas Sušinskas likus minutei ir 22 sekundėms atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus iš po krepšio, o Stefanas Sinovecas sviedė tolimą metimą, taip vėl atitolindamas „Lietkabelį“ (74:70).

Iki rungtynių pabaigos likus 43 sekundėms Domarkas nebeturėjo kur dėti kamuolį, todėl ryžosi tolimam metimui, kuris atsimušė į lentą ir įkrito – „Dzūkija“ atsiliko minimaliu deficitu (73:74).

Likus 4,7 sekundėms Domarkas liko vienas prieš Saulių Kulvietį, veržėsi ir taip išprovokavo pražangą bei du baudų metimus. Pirmoji bauda tikslo nepasiekė, o antroji išlygino rezultatą – 74:74.

Paskutinės atakos metu Paulius Valinskas prasiveržė, išmetė sudėtingą metimą, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė – komandos patraukė žaisti pratęsimo.

Pridėto laiko pabaigoje, likus minutei ir 13 sekundžių, Domarkas apsivarė varžovus, pelnė du taškus su pražanga bei realizavo baudos metimą, tačiau Paulius Valinskas kitoje aikštės pusėje atsakė dvitaškiu – 85:80 pirmavo „Lietkabelis“.

Domarkas nelaukė ir prie varžovų krepšio dirigavo dar vienai greitai „Dzūkijos“ atakai – pataikė tolimą metimą ir taip nubraukė Alytaus ekipos atsilikimą – 83:85.

Vis dėlto pabaigoje geriau sekėsi Panevėžio komandai. Kulvietis išprovokavo pražangą ir pataikė du baudų metimus, o Tauras Jogėla atsakė viena taiklia bauda (84:87). Tiesa, antrasis baudos metimas tikslo nepasiekė dėl to, jog Steponas Babrauskas per anksti įžengė į baudos aikštelę.

„Lietkabelis“ likusios sekundės metu išlaikė kamuolį ir taip šventė pergalę.

Sutikimą dėl traumų praleido Panevėžio ekipos gretose nerungtyniavę Simas Jasaitis ir Jamaras Wilsonas.

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 16 (7 atk. kam.), Keremas Kanteris 16 (11 atk. kam.), Dominykas Domarkas 14 (6 rez. perd.), Mindaugas Sušinskas 13, Steponas Babrauskas 10.

„Lietkabelis“: Ike‘as Iroegbu 20 (5 atk. kam.), Saulius Kulvietis 18 (5 atk. kam.), Paulius Valinskas 15 (5 rez. perd.), Mindaugas Kupšas 10 (5 atk. kam.), Marko Čakarevičius 8 (5 atk. kam., 8 rez. perd.).