Paskutinių sekundžių trilerį išgyvenęs „Vytis“ – NKL finale

2019-04-12 18:59
Nuotr.: D. Lukšta

Šakių „Vyčio“ klubas žengė į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalą, įtemptame pirmajame penktadienio pusfinalio mače 77:76 (20:28, 21:19, 20:10, 16:19) palaužęs „Telšių“ ekipą.

Rungtynių pradžia Jonavos arenoje šakiškiams nebuvo sėkminga – įpusėjus pirmajam ketvirčiui nedidelį spurtą surengę „Telšiai“ pirmavo 16:8.

Antrajame kėlinyje Pauliaus Beliavičiaus ir Pauliaus Semaškos dueto vedamas „Vytis“ deficitą buvo beveik nubraukęs, bet prieš ilgąją pertrauką jis vis dar siekė šešis taškus (41:47).

21
23
82%
9/11
7

Pasibaigus pertraukai su nauja jėga į aikštę žengę šakiškiai po Beliavičiaus tritaškio išlygino rezultatą (53:53).

Kiek vėliau taiklius metimus „Telšiams“ įsūdė Lukas Grabauskas, Beliavičius ir Marijus Užupis, o „Vytis“ į priekį išsiveržė 61:57.

„Telšiai“ per trečiąjį kėlinį suklydo net šešis kartus ir jį pralaimėjo dvigubai – 10:20.

Lemiama dešimties minučių atkarpa vystėsi permainingai, o rungtynių baigtis sprendėsi paskutinę minutę.

Likus žaisti keliasdešimt sekundžių, „Vytis“ pirmavo 77:74, o po taiklių Juozo Balčiūno baudos metimų komandas skyrė vos taškas.

Visgi telšiškiai per paskutines sekundes neišsigelbėjo – varžovams pažeidus vidurio linijos taisyklę rezultatą išlyginti galėjęs Ovidijaus Kaminskio metimas skriejo pro šalį.

„Vytį“ pirmyn vedusiam P. Semaškai šios rungtynės buvo įspūdingos – krepšininkas pelnė 21 tašką, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jo sąskaitoje – 23 naudingumo balai.

Kitas Paulius, Beliavičius, pelnė 20 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Telšių“ ekipos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Ignas Razutis, surinkęs 16 taškų, 3 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 23 naudingumo balus.

Antrajame pusfinalyje, kuris Jonavos arenoje penktadienį vyks nuo 20 val., susidurs „Palangos Kuršių“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klubai.

„Vytis“: Paulius Semaška 21, Paulius Beliavičius 20, Marijus Užupis 15, Karolis Brusokas 6.

„Telšiai“: Ignas Razutis 16, Ovidijus Kaminskis 13 (10 atk. kam.), Mindaugas Norkus (12 atk. kam.) ir Deividas Rasys po 12, Juozas Balčiūnas 11.