Marčiulionio ir Tubelio tandemas atvedė vilniečius į U17 čempionato viršūnę

2019-05-04 17:31
Nuotr.: R.Snarskis
Nuotr. R.Snarskis

LIDL – MKL U17 vaikinų čempionato finale Vilniaus KM I – „Alpi Baltika“, vedama Augusto Marčiulionio ir Ąžuolo Tubelio, 69:60 (21:11, 23:19, 10:11, 15:19) susitvarkė su Klaipėdos V. Knašiaus KM I ekipa ir tapo turnyro čempionais.

Gintauto Reginos auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje šovė į priekį (21:6), o į rūbines komandos išėjo ilsėtis vilniečiams užtikrintai pirmaujant – 44:30.

Trečiajame kėlinyje Gyčio Krugelevičiaus auklėtiniams pavyko pristabdyti varžovų puolimą bei trumpam sumažinti atsilikimą iki vienženklio (40:49), tačiau tuomet meistriškumu tarp bendraamžių išsiskiriantys Marčiulionis su Tubeliu vėl truktelėjo savo komandą į priekį.

Gimimo vieta: Vilnius, Lietuva

Vilniečiai laimėjo atkarpą 14:3 ir, likus šešioms minutėms iki mačo pabaigos, triuškino savo varžovus – 63:43.

Vis dėlto klaipėdiečiai dar sugebėjo patampyti Reginai nervus, kuris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, kai uostamiesčio ekipa sumažino atsilikimą iki 10 taškų – 55:65.

Lemiamą kirtį V. Knašiaus KM I ekipai sudavė Marčiulionis, kuris perėmęs kamuolį sugrūdo jį iš viršaus (69:58), o klaipėdiečiams po to nebeužteko laiko kažką dvikovoje pakeisti – 69:60.

Fantastiškas rungtynes sužaidęs Marčiulionis pelnė 27 taškus (9/19 dvit., 1/4 trit., 6/8 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 9 varžovų pražangas.

Efektingais dėjimais žiūrovus džiuginęs Tubelis surinko 25 taškus (10/19 dvit., 0/1 trit., 5/8 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir išprovokavo 6 varžovų pražangas.

Šiems Vilniaus KM I vedliams tai buvo jau antrasis iškovotas aukso medalis per savaitę. Praėjusį savaitgalį Marčiulionis ir Tubelis laimėjo LIDL – MKL U18 čempionatą.

Sidabro medaliais pasipuošusioje ekipoje rezultatyviausiai žaidė Matas Staponas. Krepšininkas pelnė 13 taškų (4/5 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.) ir atkovojo 3 kamuolius.

Knašiaus KM I: Matas Staponas 13, Kasparas Jonauskas 12 (5/8 dvit.), Kornelijus Zikas 11 (4/10 dvit., 7 atk. kam.).

Vilniaus KM I: Augustas Marčiulionis 27 (9/19 dvit., 6/8 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 7 per. kam., 9 išpr. praž.), Ąžuolas Tubelis 25 (10/19 dvit., 5/8 baud., 12 atk. kam., 6 išpr. praž.).

Čempionato rungtynėse dėl 3-iosios vietos pergale džiaugėsi ir bronzos medaliais pasidabino Kauno KM „Žalgirio“ I ekipa. Panevėžyje vykstančiame finalo ketverte kauniečiai be didesnio vargo 93:80 (20:21, 29:19, 27:12, 17:28) įveikė šeimininkų R. Sargūno SG/KKSC komandą.

R. Sargūno SG/KKSC: Mantas Rubštavičius 23 (6/15 dvit., 11/11 baud., 5 per. kam., 10 išpr. praž.), Titas Matevičius 22 (6/9 dvit., 3/4 trit.), Augustas Gaivenis 16, Kasparas Prusakovas 11.

KM „Žalgiris“ I: Vincas Aleknavičius 21 (7 atk. kam.), Dominykas Stenionis 19 (14 atk. kam., 9 rez. perd., 8 išpr. praž.), Nedas Montvila 14 (8 atk. kam.), Rimtautas Kerševičius 13, Arminas Puišys 10 (12 atk. kam.).