Po ilgosios pertraukos pabėgęs „Žalgiris“ pergalingai pradėjo atkrintamąsias

2019-05-14 17:50

• Kauno „Žalgiris“ namuose 89:70 nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“

• Nugalėtojams Brandonas Daviesas vos per 12 minučių pelnė 18 taškų

• Svečių gretose siautėjo 30 taškų pelnęs Keremas Kanteris

Kauno „Žalgiriui“ įsibėgėti prireikė daugiau nei dviejų kėlinių, tačiau Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamąsias jis pradėjo pergalingai. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 89:70 (22:15, 20:26, 27:17, 20:12) nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ ir ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Fotogalerija

Antrasis ir galimai lemiamas serijos susitikimas vyks poryt Alytuje.

Žalgiriečiai susitikimą pradėjo užtikrintai ir po penkių iš eilės Leo Westermanno taškų ir taiklaus Brandono Davieso metimo, šeimininkai pirmojo kėlinio viduryje jau turėjo dviženklę persvarą (17:6).

Vis tik antrajame kėlinyje Egidijus Dimša smeigė tritaškį, Paulius Petrilevičius pridėjo 4 baudų metimus, o Keremas Kanteris pridėjo dvitaškį ir 11:4 spurtavusi „Dzūkija“ išsiveržė į priekį – 29:28.

Žalgiriečiai prieš prasidedant ilgajai pertraukai atstatė minimalią persvarą, o lemiamą spurtą surengė būtent trečiajame kėlinyje.

Leo Westermannas pataikė baudas, dvitaškį ir tritaškį bei surinko 7 paeiliui, dar 4 taškus iš eilės pridėjo Marius Grigonis, o „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 15:5 ir po Thomo Walkupo dvitaškio susigrąžino dviženklį pranašumą (61:51).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai dar buvo priartėję iki 10 taškų, tačiau „Žalgiris“ surengė kelis rezultatyvius išpuolius ir mačo nugalėtojas tapo aiškus.

„Malonu pradėti atkrintamąsias su pergale. Lengva ji nebuvo, nelabai tikimės lengvų pergalių, bet kažkiek pridėjus koncentracijos ir pakeitus gynybos sistemą, išsprendėme reikalus. Antra pusė, aišku, buvo žymiai geresnė ir pavyko kontroliuoti rungtynes iš gynybos pusės, ką pasako 29 taškai, praleisti antroje pusėje“, – po pergaės sakė Jasikevičius.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė vos 12 minučių ant parketo praleidęs Brandonas Daviesas. Amerikietis pelnė 18 taškų (8/10 dvitaškių, 2/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

„Dzūkijos“ gretose nesustabdomas buvo Keremas Kanteris, pelnęs 30 taškų (3/6 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 9/9 baudos), atkovojęs 6 ir perėmęs 1 kamuolį bei triskart suklydęs jis surinko 31 naudingumo balą.

Manau, kad šiandien žaidėme geriau nei prieš savaitę. Šiandien padarėme daug gerų dalykų. Aišku, daug klydome ir „Žalgiris“ yra per geras, kad tuo nepasinaudotų. Deja, mes labai blogai žaidėme rungtynių pabaigoje, dėl to toks ir skirtumas. Aišku, „Žalgiris“ turi gerus krepšininkus, gerai žaidžia, o mes rungtyniavome taip, kaip galime“, – po mačo sakė svečių strategas Andrejus Urlepas.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18 (12 min., 8/10 dvit., 21 naud. bal.), Leo Westermannas 15 (3/4 trit.), Paulius Jankūnas (4/4 dvit.) ir Marius Grigonis po 9.

„Dzūkija“: Keremas Kanteris 30 (5/8 trit., 9/9 baudos, 31 naud. bal.), Paulius Petrilevičius 12 (2/7 dvit., 8/8 baudos), Egidijus Dimša 11.