Karštame Aukštaitijos derbyje triumfavęs „Lietkabelis” – tarp keturių stipriausių LKL

• „Lietkabelis“ išvykoje 105:98 įveikė „Pieno žvaigždes“ ir tiesiausiu keliu žengė į LKL pusfinalį

• Pusfinalyje panevėžiečiai susitiks su „Žalgiriu“

• Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Kulvietis pelnė 21 tašką ir atkovojo 8 kamuolius

• Šeimininkams 20 taškų pelnė Lekūnas

Emocingą Aukštaitijos derbį laimėję Panevėžio „Lietkabelio” krepšininkai trečius metus paeiliui atvedė komandą tarp keturių stipriausių LKL pirmenybėse. Nenado Čanako auklėtiniai antrajame susitikime Pasvalyje 105:98 (24:30, 28:24, 27:20, 26:24) pranoko vietos „Pieno žvaigždes” ir seriją laimėjo 2-0.

21
27
2
2

„Lietkabelio” ekipa dėl teisės kovoti finale ginklus surems su daugkartiniu Lietuvos čempionu – Kauno „Žalgiriu”, ketvirtfinalyje 2-0 įveikusiu Alytaus „Dzūkiją“.

„Mūsų tikslas buvo patekti tarp keturių stipriausių. Jį įvykdėme ir žiūrime toliau – į pusfinalį, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Saulius Kulvietis. – Stengsimės laimėti sekančią seriją.

Visą laiką yra tų šansų. Tikrai savęs nenurašome, kovosime iki dviejų pergalių. Daug gal kas čia prisibijo tų komandų, kurios yra silpnesnės tam. Mes esame silpnesni šiame etape ir bandysime nustebinti.“

Dvikovą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie greitai įgijo dviženklę persvarą – 18:8.

Vis dėlto panevėžiečiams pavyko greitai sugrįžti į rungtynes ir antrojo kėlinio pradžioje Paulius Valinskas dvitaškiu metimu persvėrė rezultatą (38:37), o po dviejų kėlinių pasvaliečiai turėjo dviejų taškų pranašumą – 54:52.

Trečiajame ketvirtyje vyko lygi kova, o sėkmingiau kelinio pabaigą sužaidę svečiai prieš lemiamą atkarpą įgijo penkių taškų persvarą – 79:74.

Likus pusaštuntos minutės iki rungtynių pabaigos, komandas skyrė vos du taškai (81:83), tačiau tuomet „Lietkabelis“ surengė spurtą 10:0 (93:81) ir užtikrintai užbaigė rungtynes – 105:98.

Mačo pabaigoje Donatas Tarolis buvo nubaustas technine pražanga po to, kai įdėjęs kamuolį iš viršaus audringai išliejo emocijas, nukreipęs jas į „Pieno žvaigždžių“ atsarginių žaidėjų suolelį.

„Su jais žaidėme daug rungtynių, gavosi toks kaip derbis. Daug tų emocijų, rungtynės tikrai svarbios, emocingos. Jie – labai emocionali komanda, stengiasi kažkur paprovokuoti. Išėjo taip, kad atsilaikėme, bet viskas gerai, kas gerai baigiasi“, – apie emocijas kalbėjo Kulvietis.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Kulvietis per 28 minutes pelnė 21 tašką (3/4 dvit., 5/7 trit.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Šeimininkų ekipoje išsiskyrė Tomas Lekūnas. Puolėjas per 29 minutes pelnė 20 taškų (7/13 dvit., 1/4 trit., 3/5 baud.), išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 20 (7/13 dvit., 9 išpr. praž.), Yannickas Franke 16, Jay Threattas (8 rez. perd.) ir Yannickas Gatesas po 14, Žygimantas Skučas 13, Dagoberto Pena 11.

„Lietkabelis“: Saulius Kulvietis 21 (5/7 trit., 8 atk. kam., 27 naud. bal.), Donatas Tarolis 17 (8 atk. kam.), Jamaras Wilsonas 15, Ike Iroegbu 11 (5 rez. perd.), Paulius Valinskas (5/6 dvit., 5 rez. perd.), Mindaugas Kupšas ir Žiga Dimecas po 10.

Ketvirfinalys
bet runktynes tai buvo karstos emocingos na pieno zvaigzdes atrode kad gales laimet nuo pirmo kelinio pradejo energyngai
2019-05-16
-1
tt
pritariu, kad rungtynės buvo grazios. pieno zvaigzdės mazai rotavosi, todėl gale pristigo energijos, pavargo ir iškart tai atsiliepė taiklumui. Petrauskui gal reikėjo kiek daugiau į rotacują įtraukti kitus, kad ir ne tokius stiprius savo žaidėjus. O Lietkabelį su pergale.
2019-05-16
+12
kaip imanoma 4 kelinyje imesti 22 taskus likus zaisti 3 minutes 8 sekundes?Galvoju rungtynes nupirktos del tasku.
2019-05-16
-12
:)
Bet tai niekas nesuprato, kad Tarolis imetes 100-aji taska rode, kad eis su komanda valgyti, kaip ir iprasta, o komentatoriai kazka peza nesuprate :)))
2019-05-16
+19
tt
geras, as irgi tik dabar pagavau kampą...
2019-05-16
+7
ka ten rode tarolis su sinovec kad abiem po technine dave?jogurta suvalge?o ppz sezona negalima taip stipriai nurasyt,visgi komanda dave vaizdu vienu metu.tik aisku toks lekunas turetu mest nedaugiau 5-8 metimu,o cia kaip mj lose :) mazam miestelyje sezono gale legionui tikrai gali pradet stogas vaziuot jei silpnesnio charakterio,tai neprideda zaidimui kokybes.petrauskas deja tik nkl tinkamas,neturi jis charizmos ir salto proto priimt teisingus sprendimus eigoj,plano laikosi isikibes net tada kai jis neveikia.gal uzsidegimo ir meiles krepsiniui pas ji yra,bet cia juk auksciausia lyga,11 pralaimejimu is eiles reiskia kad pats laikas permastyt karjera
2019-05-16
+3
varinis kabelis
na siaip,prie to kaimo,salia Ryga! tad,gali rasti ka veikti.galu gale, gali gyventi Rygoje,jei taip nori uz savo pinigus