Finalo žaidėjų įvertinimai: MVP Ulanovas ir tragiškas „Ryto“ gynėjų pasirodymas

Jonas Lekšas
„BasketNews.lt“
2019-06-01 22:19

Kauno „Žalgiris“ trečiosiose „Betsafe – LKL“ finalo serijos rungtynėse 92:54 pervažiavo Vilniaus „Rytą“ ir tapo lygos čempionu devintąjį kartą paeliui.

Fotogalerija

Nuo mačo pradžių smaginęsi šeimininkai dominavo visose statistikos kategorijose, o „Žalgirio“ arenoje susirinkę sirgaliai švęsti LKL titulą pradėjo jau antrajame kėlinyje.

Žalgiriečių ekipoje net 6 krepšininkai surinko dviženklį efektyvumo balų skaičių, o naudingiausiai žaidęs Edgaras Ulanovas per 26 minutes pelnė 15 taškų, išprovokavo 7 varžovų pražangas, surinko 24 naudingumo balus ir yra realiausias pretendentas tapti finalo MVP.

Vilniečių ekipoje ryškiau pasirodė tik vidurio puolėjai – Martynas Echodas ir Arciomas Parachouskis. Pirmasis surinko 17 taškų ir 21 naudingumo balą, antrasis – 14 taškų ir 19 efektyvumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek kauniečių, tiek vilniečių pasirodymus paskutinėse sezono rungtynėse.

„Žalgiris“

Edgaras Ulanovas – 10 balų
26 min., 15 tšk. (3/4 dvit., 2/3 trit., 3/5 baud.), 3 rez.perd., 7 išpr. praž., 24 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Visiškas finalo MVP. Edgaras dominavo nuo pirmųjų iki paskutiniųjų serijos rungtynių išnaudodamas tiek savo pranašumus ant ūselio, tiek bausdamas varžovus už riziką ant perimetro. Šioje dvikovoje puolėjas ir visiškai uždarė Arną Butkevičių.

Nate‘as Woltersas – 10 balų
15 min., 8 tšk. (1/1 dvit., 2/2 trit.), 8 rez. perd., 17 naud. balų.

Apie Woltersą galbūt nebuvo tiek daug šnekama serijos metu, tačiau amerikietis puikiai atliko savo darbą. Vilniečių krepšininkai buvo bejėgiai stabdydami gynėją 1 prieš 1, o jei rizikuodavo ant perimetro, žalgirietis juos žudydavo tolimais metimais. Taip pat Nate'as dar kartą įrodė, kaip puikiai jaučiasi greitajame puolime, kur susirinko didžiąją dalį rezultatyvių perdavimų.

Deonas Thompsonas – 10 balų
17 min., 10 tšk. (5/5 dvit., 0/1 baud.), 2 atk. kam., 14 naud. balų.

Deono pirmasis išėjimas buvo labai galingas, padėjęs pamatus „Žalgirio“ triuškinamam pranašumui. Amerikietis terorizavo varžovų gynybą tiek iš baudos aikštelės, tiek metimais iš vidutinio nuotolio. Gynyboje krepšininkas taip pat buvo sunkiai įveikiama siena baudos aikštelėje.

Brandonas Daviesas – 9,5 balo
19 min., 13 tšk. (6/11 dvit., 1/1 baud.), 6 atk. kam., 4 rez. perd., 17 naud. balų.

Nuotr. BNS

Amerikietis paskutines rungtynes „Žalgirio“ gretose pradėjo nervingai ir porą kartų iš eilės atsimušė į Parachouskio gynybinę sieną. Vis dėlto vėliau Brandonas įsivažiavo ir baudė lėtesnį už save baltarusį metimais iš vidutinio nuotolio bei puikiai nusimetinėjo kamuolį komandos draugams. Gynyboje vidurio puolėjas kelis kartus pralaimėjo mikrodvikovas Parachouskiui, tačiau puikiai jautėsi komandinėje gynyboje, kur būdavo laiku ir vietoje.

Aaronas White'as – 9 balai
19 min., 13 tšk. (4/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 17 naud. balų.

Kaip ir Daviesas, White'as veikiausiai paskutines savo rungtynes „Žalgiryje“ pradėjo nesėkmingai bei iš pradžių buvo apdovanotas bloku, o vėliau prasižengė prieš iš toli atakuojantį Bendžių. Vis dėlto, pradėjus kauniečiams bėgti, atsirado daugiau erdvių ir skraidyti mėgstančiam Aaronui, kuris ne kartą džiugino žalgiriečių fanus efektingais dėjimais.

Thomasas Walkupas – 8 balai
14 min., 7 tšk. (2/4 dvit., 1/3 trit.), 4 rez. perd., 6 naud. balai.

Walkupas aikštėje išbuvo vos 14 minučių, tačiau per jas atliko daug juodo darbo gynyboje bei prisidėjo prie to, jog „Ryto“ gynėjai būtų visiškai atkirsti nuo komandos. Puolime amerikietis buvo sunkiai sugaudomas situacijose 1 prieš 1. Vilniečiai akivaizdžiai rizikavo ant perimetro, kas šiek tiek išmušė iš vėžių žalgirietį, tačiau ir jis kartą įmetė iš toli.

Leo Westermannas – 7,5 balo
17 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 1/2 trit.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 2 kld., 9 naud. balai.

Leo dvikovą pradėjo pirmuoju savo pataikytu dvitaškiu finalo serijoje, o vėliau užtikrintai kontroliavo rungtynių tempą. Šioje dvikovoje buvo pora skubotų prancūzo sprendimų, tačiau didelių priekaištų Šarūnas Jasikevičius aikštės generolui tikrai negali turėti.

Antanas Kavaliauskas – 7 balai
12 min., 6 tšk. (2/2 dvit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Tai buvo solidžiausios Antano rungtynės finalo serijoje. Nors gynyboje centras ir turėjo problemų su tiesioginiais oponentais, puolime savo darbą atliko nepriekaištingai ir realizavo visas susikurtas progas.

Marius Grigonis – 6 balai
22 min., 8 tšk. (1/4 dvit., 2/4 trit.), 4 praž., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Marius dvikovoje greitai prisirinko asmeninių pražangų ir tai jį šiek tiek išmušė iš ritmo. Gynėjas sužaidė blankesnes rungtynes, lyginant su pirmosiomis dvejomis, tačiau šeštadienį jo didesnės pagalbos ir neprireikė, o dabar jis gali džiaugtis pirmuoju karjeroje iškovotu LKL titulu.

Artūras Milaknis – 5 balai
21 min., 3 tšk. (1/3 trit.), 4 atk. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Tai nebuvo Artūro serija. Nė vienose finalo rungtynėse snaiperis neparodė savo sugebėjimų, tačiau jo buvimas aikštėje suteikė daugiau laisvės komandos draugams.

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje pasirodė ir Rokas Jokubaitis su Eriku Venskumi. Vis dėlto jų pasirodymo objektyviai įvertinti negalime, nes mačo baigtis jau buvo aiški.

„Rytas“

Martynas Echodas – 7,5 balo
27 min., 17 tšk. (7/11 dvit., 3/3 baud.), 5 atk. kam., 3 kld., 6 išpr. praž., 21 naud. balas.

Nuotr. BNS

Nors didžiąją dalį taškų Echodas pelnė jau esant aiškiam rungtynių laimėtojui, pirmoje mačo dalyje netrūko gerų epizodų ir lietuvis kelis kartus užtikrintai sužaidė arčiau krepšio. Taip pat Martynas drąsiai jautėsi atakuodamas iš vidutinio nuotolio. Gynyboje krepšininkui dar trūksta raumenų stumdytis su tokiais pajėgiais aukštaūgiais kaip Thompsonas ar Daviesas.

Arciomas Parachouskis – 7 balai
27 min., 14 tšk. (6/10 dvit., 2/2 baud.), 6 atk. kam., 19 naud. balų.

Žalgiriečiai naudojosi baltarusio lėtumu gynyboje, tačiau Parachouskis sugebėjo išnaudoti savo pranašumus puldamas. Jei Arciomas būtų realizavęs savo metimus praėjusiose serijos rungtynėse taip, kaip šiandien, „Rytas“ tikrai būtų pralaimėjęs bent vieną mačą vienženkliu skirtumu.

Einaras Tubutis – 5 balai
13 min., 4 tšk. (2/2 dvit., 0/1 trit.), 2 atk. kam., 2 blk., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Einaras į aikštę žengė pirmoje mačo dalyje ir gavo tikrų finalo minučių, o tai krepšininkui turėtų padėti ateityje. Aukštaūgis turi ilgas galūnes, o tai jam padėjo porą kartų gynyboje, kai buvo blokuoti žalgiriečių metimai. Vis dėlto 20-mečiui dar reikia priaugti „Ryto“ marškinėlius. Tiek tikrąja to žodžio prasme, tiek perkeltine.

Rokas Stipčevičius – 4,5 balo
19 min., 4 tšk. (2/2 dvit., 0/1 trit.), 3 rez. perd., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Kroatas šį kartą neatliko tiek skubotų sprendimų, kiek praėjusiuose mačuose, tačiau tai galėjo būti ir dėl to, jog šį kartą jis visai nesiėmė atsakomybės ant savęs ir aikštėje buvo sunkiai pastebimas.

Derekas Needhamas – 4 balai
26 min., 10 tšk. (2/4 dvit., 2/7 trit.), 4 rez. perd., 5 kld., 3 per. kam., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Šioje serijoje tiek pats amerikietis, tiek klubo vadovai turėjo suprasti, jog žaisti prieš Eurolygos komandą Needhamui – per aukštas lygis. Krepšininkas visoje serijoje susidūrė su žaidimo organizavimo problemomis, o savo stipriąja puse, gebėjimu pačiam užbaigti atakas, nepasinaudojo. Šiose rungtynėse gynėją galima pagirti nebent už tai, jog jis nenuleido rankų, kai rezultatas jau buvo daugiau nei aiškus, bei mačo pabaigoje pataikė du tritaškius paeiliui.

Arnas Butkevičius – 3 balai
23 min., 2 tšk. (1/5 dvit., 0/3 trit.), 4 atk. kam., -2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Šiame mače buvo galima įsitikinti, kiek atkrintamųjų „Rytas“ yra priklausomas nuo Butkevičiaus. Puolėjui rungtynės nesiklijavo nuo pradžių, o jo agresija buvo nepanaši į tą, kurią jis demonstravo pirmuose dviejuose susitikimuose.

Margiris Normantas – 2 balai
13 min., 0 tšk. (0/2 trit.), 1 blk., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Krepšininkui ši finalo serija buvo gera patirtis, kuri turėtų pasitarnauti ateityje. Šiame mače krepšininkas nieko nenuveikė puolime, o gynyboje kelis kartus praleido Walkupą.

Eimantas Bendžius – 2 balai
13 min., 4 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit., 1/3 baud.), 1 atk. kam., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Bendžius prieš šį mačą turėjo sveikatos problemų, o tai matėsi tiek iš jo minučių skaičiaus, tiek iš dviejų pramestų baudos metimų. Daugiau jo pasirodymą finalinėse rungtynėse Kaune sunku komentuoti, nes jo aikštėje tiesiog nesimatė.

Deividas Sirvydis – 2 balai
22 min., 0 tšk. (0/2 dvit., 0/3 trit.), 2 atk. kam., 4 rez. perd., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Dvikovą Sirvydis pradėjo drąsiai, tačiau prasiveržęs neužbaigė metimo stipriąja kaire ranka. Vėliau gynėjas tiesiog švaistė tritaškius pro šalį, o gynyboje negalėjo nieko padaryti prieš Ulanovą.

Mindaugas Girdžiūnas – 2 balai
14 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/2 trit.), -2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Krepšininkui pavyko blykstelėti antrosiose finalo serijos rungtynėse ir dėl to jis užsitarnavo vietą startiniame penkete, tačiau paskutinėje dvikovoje aikštėje jis prisitaikė prie didžiosios dalies komandos draugų ir naudos vilniečiams nenešė. Gynėjas strigo žalgiriečių gynybos gniaužtuose bei perlaikęs kamuolį būdavo priverstas atakuoti iš nepatogių padėčių.