Lygu: įspūdingas spurtas ir šaltakraujis Iguodalos tritaškis nukalė „Warriors“ pergalę

2019-06-03 05:56
  • „Warriors“ išlygino finalo serijos rezultatą 1-1 ir kitus du mačus žais namie

• Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 18:0 ir perėmė iniciatyvą

• Pergalę įtvirtino taiklus Andre Iguodala tritaškis, likus žaisti 5,9 sek.

• „Warriors“ dėl traumų prarado Klay Thompsoną ir Kevoną Looney

Audringai trečiąjį mačo kėlinį pradėjusi „Golden State Warriors“ perėmė iniciatyvą NBA finalo serijoje. Antrosiose finalo rungtynėse Toronte čempionų titulą ginanti Oklando ekipa 109:104 (26:27, 28:32, 34:21, 21:24) pranoko vietos „Raptors“ ir išlygino serijos rezultatą 1-1.

Mačą, kurį stebėjo buvęs JAV prezidentas Barackas Obama, „Warriors“ savo naudai pakreipė trečiajame kėlinyje, tačiau galiausiai laimėjimą įtvirtino šaltakraujis Andre Iguodala.

„Raptors“ ketvirtajame kėlinyje beveik panaikino dviženklį deficitą, kai Danny Greenas pataikė iš toli, likus žaisti 27 sek., ir sumažino atsilikimą iki 104:106.

Kitoje atakoje Toronto ekipa pasirinko taktiką neprasižengti ir buvo nubausta. Andre Iguodala liko visiškai laisvas prie tritaškio linijos ir smeigė tolimą metimą likus žaisti 5,9 sek. – 109:104.

Tai buvo vieninteliai „Warriors“ taškai per paskutines 5 su puse min. ketvirtajame kėlinyje.

„Nepagarbu palikti Andre tokį laisvą, – po mačo sakė Stephenas Curry. – Jis yra pataikęs ne vieną tokį metimą praeityje, ir tai padarė dabar.“

Iki tol per ketverias rungtynes Iguodala buvo prametęs visus 11 tritaškių, tačiau šįkart Toronte realizavo 2 tolimus metimus iš 4.

„Warriors“ gavo šviežio oro gūsį iš DeMarcuso Cousinso. Vos antrąsias rungtynes po traumos žaidęs centras ant parketo praleido 28 minutes, per kurias surinko 11 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu vieną kartą su komanda po traumos treniravęsis Kevinas Durantas dar nebuvo registruotas dvikovai.

„Warriors“ trečiąjį kėlinį pradėjo atsilikdami 54:59, tačiau beveik 6 minučių atkarpą laimėjo net 18:0 ir perėmė iniciatyvą visoms rungtynėms. „Raptors“ per šią atkarpą prametė visus 8 metimus iš žaidimo ir suklydo 5 kartus, kol taškų badą galiausiai nutraukė tritaškį įmetęs Fredas VanVleetas.

„Raptors“ trečiajame kėlinyje suklydo 7 kartus ir pataikė tik 7 metimus iš žaidimo, kai „Warriors“ sumetė 14 metimų ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų. Apskritai, „Warriors“ antroje mačo dalyje asistavo visiems savo 22 metimams iš žaidimo.

„Raptors“ visgi atkuto ketvirtajame kėlinyje, kai po Kyle’o Lowry ir Danny Greeno tritaškių priartėjo iki 88:92.

„Warriors“ komandą tuomet timptelėjo Quinnas Cookas, dvi atakas iš eilės smeigęs po tritaškį ir sugrąžinęs svečiams dviženklį pranašumą – 98:88.

Oklando ekipa netrukus dėl šlaunies patempimo neteko Klay Thompsono, tačiau iki mačo pabaigos išsaugojo turėtą pranašumą. Nors Thompsonas po mačo pastebimai šlubčiojo, pasak „Warriors“ stratego Steve'o Kero, sužeidimas nėra rimtas.

„Warriors“ pirmoje mačo dalyje neteko Kevono Looney, kuris po stipraus kryčio ant parketo susimušė krūtinę.

„Visi kovėsi iki finalinės sirenos, išliko kartu, susikaupę. Nesvarbu, kaip negražu buvo rungtynių pabaigoje, mes tai padarėme“, – kalbėjo Curry.

„Warriors“ pirmavo 106:98, likus žaisti 4 su puse min., o tada daugiau nei 3 minutes nė viena komanda nesugebėjo pelnyti nė taško, kol Kawhi Leonardas realizavo tris baudas, vieną iš jų – dėl Stepheno Curry techninės pražangos.

Kitos dvejos serijos rungtynės bus žaidžiamos Oklande, o po to serija mažiausiai penktoms rungtynėms sugrįš į Torontą.

Dvikovą Toronte kartu su NBA komisaru Adamu Silveriu stebėjęs Obama buvo pasitiktas plojimais atsistojus ir „MVP“ skanduote.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 34 (2/9 trit., 14 atk. kam.), Fredas VanVleetas 17, Kyle’as Lowry 13, Pascalis Siakamas 12 (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Warriors“: Klay Thompsonas 25  (4/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Stephenas Curry 23 (3/10 trit.), Draymondas Greenas 17 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), DeMarcusas Cousinsas 11 (10 atk. kam., 6 rez. perd.).