Neįtikėtinai žaidęs Larkinas po ilgos pertraukos atvedė „Anadolu Efes“ į Turkijos čempionato viršūnę

• Vasilije Micičius įmetė 20 taškų

Sinano Erdemo arenoje penktadienio vakarą baigėsi Turkijos čempionatas, kurį po dešimties metų pertraukos laimėjo Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai.

Ergino Atamano auklėtiniai lemiamose nacionalinio čempionato finalo rungtynėse savo aikštėje 89:74 (21:23, 23:14, 25:21, 20:16) įveikė to paties miesto „Fenerbahče“ ir laimėjo seriją 4-3.

Tai buvo jau 14-asis iškovotas „Anadolu Efes“ Turkijos lygos titulas ir jie pagal šį rodiklį yra nepralenkiami, tačiau pastarąjį kartą Stambulo ekipa buvo laimėjusi tik 2009-aisiais.

GM: 35

Pergalę šeimininkams padovanojo neįtikėtinas Shane'o Larkino pasirodymas. Gynėjas per aikštėje praleistas 39 minutes pelnė 38 taškus (8/9 dvit., 3/9 trit., 13/13 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 12 pražangų ir surinko 44 naudingumo balus.

Toks individualus pasirodymas yra antras geriausias Turkijos lygos finalų istorijoje. 2000-aisiais Davide'as Riversas atstovaudamas Bursos „Tofaš“ ekipai per rungtynes įmetė 40 taškų.

Amerikiečio vedama „Anadolu Efes“ dviženklį pranašumą įgijo po ilgosios pertraukos (67:53), o lemiamo ketvičio viduryje jų persvara abejonių nebekėlė – 83:62.

Buvęs žalgirietis Vasilije Micičius nugalėtojams per 37 minutes pelnė 20 taškų (8/10 dvit., 0/4 trit., 4/4 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Željko Obradovičiaus auklėtinių neišgeblėjo puikiai žaidęs Kostas Sloukas. Graikas per 40 minučių pelnė 21 tašką (5/6 dvit., 3/6 trit., 2/3 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Pergalė Turkijos čempionate vainikavo nuostabų „Anadolu Efes“ sezoną, kuriame Turkijos ekipa nukeliavo iki Eurolygos finalo, kur nusileido Maskvos CSKA.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 38 (8/9 dvit., 13/13 baud., 12 išpr. praž., 44 naud. bal.), Vasilije Micičius 20, Sertacas Sanli 10.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 21 (5/6 dvit., 6 rez. perd., 25 naud. bal.), Nikola Kaliničius 19 (8/11 dvit.), Marko Guduričius 11, Nicolo Melli 10.