Klaidų nekartoję „Real“ krepšininkai apgynė Ispanijos čempionų titulą

• „Real“ išvykoje 74:68 įveikė „Barceloną“ ir laimėjo Ispanijos čempionato finalo seriją 3-1

• Tai buvo jau 35-asis „Karališkojo“ klubo laimėtas nacionalinio čempionato titulas

• Nugalėtojams Facundo Campazzo pelnė 15 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus

• Šeimininkams 16 taškų surinko Kevinas Pangosas

Tituluočiausias Ispanijos klubas Madrido „Real“ savo trofėjų kraitį papildė dar vienu laimėjimu.

Mirtinų priešų teritorijoje „Palau Blaugrana“ arenoje ketvirtosiose nacionalinio čempionato finalo rungtynėse Pablo Laso auklėtiniai 74:68 (24:21, 13:12, 18:14, 19:21) įveikė „Barceloną“ ir, laimėję seriją 3-1, iškovojo antrąjį paeiliui Ispanijos lygos titulą.

„Karališkajam“ klubui tai buvo jau 35-asis laimėtas Ispanijos čempionato trofėjus komandos istorijoje ir jie pagal šį rodiklį yra nepralenkiami. Katalonai nacionalinį čempionatą yra laimėję 18 kartų.

„El Clasico“ prasidėjo svečių spurtu (19:8), tačiau „Barca“ greitai sugrįžo į rungtynes ir persvėrė rezultatą – 28:26.

Vis dėlto po ilgosios pertraukos iniciatyva priklausė Ispanijos sostinės ekipai, kuri trečiojo kėlinio pabaigą laimėjo 8:2 ir prieš lemiamą atkarpą buvo priekyje – 55:47.

Praėjusiame finalo serijos mače „Real“ sugebėjo iššvaistyti solidų pranašumą per paskutines ketvirtojo kėlinio minutes, tačiau šį kartą Laso auklėtiniai klaidų nebekartojo ir užtikrintai užbaigė dvikovą – 74:68.

Nugalėtojams penki žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, o naudingiausiai žaidė Facundo Campazzo ir Walteris Tavaresas.

Argentinietis Ispanijos čempionams per 35 minutes pelnė 15 taškų (1/3 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, suklydo 5 kartus ir surinko 28 naudingumo balus.

28-erių metų gynėjas buvo išrinktas ir naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

Tavaresas aikštėje praleido 31 minutę ir pelnė 10 taškų (3/5 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 13 kamuolių, 4 kartus suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

Šeimininkus į priekį vedė buvęs žalgirietis Kevinas Pangosas. Kanadietis įmetė 16 taškų (2/6 dvit., 4/7 trit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 11 naudingumo balų per 26 aikštėje praleistas minutes.

„Barcelona“: Kevinas Pangosas 16 (4/7 trit.), Chrisas Singletonas 12, Adamas Hanga 11.

„Real“: Facundo Campazzo 15 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld., 28 naud. bal.), Rudy Fernandezas 12 (4/7 trit.), Walteris Tavaresas (13 atk. kam., 22 naud. bal.), Fabienas Causeuras ir Anthony Randolphas po 10.