Naujausias žalgirietis LeDay – Šaro viziją atitinkantis aukštaūgis, pridėsiantis universalumo

Jonas Lekšas
„BasketNews.lt“
2019-07-17 14:38
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ oficialiai dar nepranešė apie susitarimą su Zachu LeDay, tačiau klubo vadovas Paulius Motiejūnas „24sek.lt“ žurnalistei Dovilei Šeduikytei patvirtino, kad susitarimas su amerikiečiu yra pasiektas ir beliko sutvarkyti formalumus.

Iš Pirėjo „Olympiakos“ atvykstantis aukštaūgis pirmąjį savo sezoną Eurolygoje demonstravo solidžią statistiką – 9,7 taško, 4 atkovoti kamuoliai ir 10,8 naudingumo balo vos per 17 praleistų minučių aikštėje.

25-erių metų LeDay sezonas „Žalgiryje“ bus jau trečiasis Europoje – po žaidimo NCAA atletas iškart persikėlė į kitą Atlanto pusę, kur savo profesionalo karjerą pradėjo Gan Nero „Hapoel“ klube.

Šį sezoną metami tritaškiai

38%
6,3
Pataiko: 6,3
Taiklumas: 38,1%
Vieta lygoje: 16
Geriausias pasiekimas: 12
Blogiausias pasiekimas: 2
Daugiausia pataiko: Artūras Milaknis

Izraelio lygoje 202 centimetrų aukštaūgis užsirekomendavo kaip atletiškas, po krepšiais dominuojantis žaidėjas ir vidutiniškai per dvikovą rinko po 19,5 taško, 8,2 atkovoto kamuolio ir 23 naudingumo balus. Toks pasirodymas būtent ir atvedė amerikietį į Eurolygos klubą.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgė LeDay pasirodymą stipriausioje Senojo žemyno krepšinio lygoje bei siūlo susipažinti su „Žalgirio“ naujoko žaidimo stiliumi.

Dviejų pozicijų žaidėjas

Iš Kauno išvykus Deonui Thompsonui Šarūnas Jasikevičius ieškojo aukštaūgio, kuris galėtų kamšyti skyles tiek sunkiojo krašto puolėjo, tiek centro pozicijose. LeDay yra būtent toks krepšininkas, kokio „Žalgiris“ ieškojo.

„Olympiakos“ gretose krepšininkas keitė tiek Nikolą Milutinovą vidurio puolėjo pozicijoje, tiek Georgį Printezį sunkiojo krašto vietoje. Būtent dėl tokių stiprių žaidėjų LeDay pozicijose amerikiečio žaidimo laikas Eurolygoje siekė vos 17 minučių.

Vis dėlto LeDay ir per sąlyginai trumpą laiką aikštėje spėjo atskleisti savo savybes bei įtikinti „Žalgirio“ trenerius, jog aukščiausiu lygiu jis gali rungtyniauti per abi pozicijas.

25-erių metų aukštaūgis pasižymi milžiniška sprogstamąja jėga, o jo gebėjimas po atkovoto kamuolio staigiai atsidurti kitoje aikštės pusėje turėjo palikti įspūdį ne vienam krepšinio gerbėjui.

Būtent ši savybė komandai suteikia didelį pranašumą tuo metu, kai LeDay aikštėje užima penktojo numerio vietą.

Į greitą puolimą mėgstantis bėgti ir puikiai be kamuolio žaidžiantis amerikietis artėjantį sezoną turėtų labai gerai jaustis tuomet, kai aikštėje šalia bus Lukas Lekavičius. Šis tandemas turėtų žymiai padidinti pelnomų taškų skaičių greitose atakose, o būtent lengvų taškų trūkumas praėjusį sezoną ilgą laiką buvo „Žalgirio“ problema.

Universalumo krepšininkui suteikia ir gebėjimas atakuoti iš distancijos. LeDay praėjusį sezoną tolimais metimais nepiktnaudžiavo (10 trit. iš 28 bandymų per 30 rungt.), tačiau, gavęs laisvės, puolėjas nedvejodamas bausdavo varžovus.

Iki šiol Jasikevičiaus schemose centrai iš toli neatakuodavo, tačiau įsigiję taip pat iš toli solidžiai metantį Jocką Landale'ą bei pridėję LeDay, „Žalgiris“ gali koreguoti savo žaidimo puolime viziją. Būtent dėl pavojaus padidinimo perimetre į sunkiojo puolėjo poziciją į Kauną atvyksta ir Nigelis Hayesas.

„Žalgiriui“ praradus Brandoną Daviesą ir įsigijus Landale'ą, atrodė, jog puikiai pastaraisiais metais veikusi kauniečių gynyba pikenrole gali taip sėkmingai nebeveikti, tačiau LeDay įsigijimas sufleruoja, kad Lietuvos čempionai ir toliau dažnai naudos pasiteisinusią taktiką.

Į Kauną atvykstantis amerikietis neturi ilgų galūnių, tačiau jo greitos kojos leidžia pikenrolo gynyboje sėkmingai atstovėti prieš perimetro žaidėjus, todėl „Olympiakos“ su krepšininku aikštėje prie užtvarų dažnai naudojo keitimosi ginamaisiais taktiką. Galima neabejoti, jog tai ir toliau matysime ir „Žalgiryje“.

Tiek puolime, tiek gynyboje amerikietis nebijo fizinio kontakto ir juo kompensuoja savo ūgio trūkumą.

Tai, jog krepšininkas geba sėkmingai ginti savo krepšį, atskleidžia „overbasket.com“ pateikti praėjusio sezono skaičiai: „Olympiakos“ per 100 atakų praleisdavo 97,7 taško tuomet, kai aikštėje nebūdavo LeDay. Su iš Teksaso kilusiu puolėju aikštėje šis skaičius per 100 atakų nukrisdavo iki 95,6.

Jei rungtyniaudamas centro pozicijoje Eurolygoje LeDay fizinėmis savybėmis ir nusileidžia daliai vidurio puolėjų, tai sunkiojo krašto vietoje amerikietis yra vienas stipriausių šios pozicijos žaidėjų.

Stiprybės puolime

Be jau išvardintų puolėjo stiprybių, atitinkančių „Žalgirio“ viziją, puolime LeDay išsiskiria ir kitais privalumais.

Visų pirma, aukštaūgį iš kitų 4-5 numerio pozicijų žaidėjų išskiria puikus žaidimas veidu į krepšį. Pirėjuje kauniečių naujokas dažnai priimdavo kamuolį ant perimetro bei individualiais veiksmais veidu į krepšį įveikdavo tiesioginį oponentą.

Būtent gebėjimas pataikyti iš toli tokiose situacijose yra didelis privalumas. Kažin ar Jasikevičiaus schemose amerikiečiui numatomas toks dažnas žaidimas 1x1 gavus kamuolį ant perimetro kaip pas Davidą Blattą, tačiau Daviesą Kaune taip pat kartais matydavome žaidžiantį tokiu būdu.

Kitas labai svarbus žaidėjo privalumas – puikus pikenrolo išpildymas.

Jau minėjome, kad LeDay yra pavojingas būdamas be kamuolio ir geba rasti plyšių priešininkų gynyboje, o pridėjus jo staigų sukimąsi po krepšiu pastačius užtvarą, gauname rezultatą, kuris aukštaūgiui leidžia susirinkti liūto dalį taškų.

Prie puikaus žaidimo 2 prieš 2 situacijose prisideda ne tik kietos užtvaros bei greitas kirtimas po krepšiu, bet ir tai, jog LeDay puikiai sugeria varžovų kontaktą ir ilgai išsilaiko ore.

202 centimetrų ūgio puolėjo potencialą puolime praėjusį sezoną Eurolygoje parodo ir skaičiai. „Overbasket.com“ duomenimis pats LeDay per 100 atakų rinkdavo po 113,6 taško, o komanda per 100 atakų su amerikiečiu aukštaūgiu ant parketo taip pat rinkdavo po 0,4 taško daugiau nei be jo.

Pernai persikėlęs į Eurolygą LeDay tinklalapiui „Eurohoops.net“ iškart pripažino, jog aikštėje bando būti europietišku Draymondu Greenu ir jo žaidime tikrai galime rasti panašumų su triskart NBA čempionu.

Trūkumai

Žinoma, į „Žalgirį“ persikėlęs puolėjas turi ir trūkumų, kuriuos „Žalgirio“ trenerių štabas bandys paslėpti.

Pirmiausia, 202 centimetrų ūgio žaidėjui gynyboje būna problemų rungtyniaujant prieš už save aukštesnius bei gerai nugara į krepšį žaidžiančius centrus, tokius kaip Ante Tomičius ar Daviesas.

Taip pat žaidėjas praėjusį sezoną komandinėje gynyboje kartais pamesdavo koncentraciją, o tai kainuodavo kamuolius gynyboje, kuomet varžovai įgydavo antruosius šansus.

Tai, kad su LeDay aikštėje „Oly“ kovodami dėl kamuolių turėdavo problemų rodo ir „overbasket.com“ pateikiami skaičiai – su amerikiečiu raudonieji atkovodavo 51,3 proc. visų kamuolių, be – 54,9. Žinoma, tokį skirtumą iš dalies lemia ir tai, jog Pirėjaus klubas vidurio puolėjo pozicijoje turėjo Milutinovą, vieną geriausiai dėl kamuolių kovojančių žaidėjų lygoje.

Stebint teksasiečio praėjusio sezono rungtynes į akis krito ir ne ypatingas LeDay atakų užbaigimas. Neretai būdavo situacijų, kai puolėjas atakas galėdavo užbaigti dviem taškais su pražanga, tačiau amerikietis nepataikydavo iš patogios situacijos.

Nuotr. ZumaPress-Scanpix

Nors „Žalgirio“ naujoko dvitaškių pataikymas Eurolygoje praėjusį sezoną siekė solidžius 57 proc. (90/158), tačiau šį procentą itin kilstelėjo dėjimai arba taškai iš po krepšio – LeDay pataikė 48 dvitaškius iš 61 bandymo atakuodamas ne toliau nei 1,5 metro atstumu.

Tuo metu metimus iš 1,5-4 metrų atstumo intervalo 25-erių metų puolėjas rinkosi dažniausiai sezone (83 kartus), bet tikslą pasiekė tik 34 bandymai (41 proc.).

Krepšininkas retai atakas užbaigdavo žaidimu nugara į krepšį, todėl dažno LeDay rungtyniavimo ant ūselio „Žalgiryje“ laukti taip pat nevertėtų.

106 kilogramus sveriančiam puolėjui praėjusį sezoną stabilumo stigo ne tik atakuojant iš vidutinio nuotolio – per 30 rungtynių krepšininkas 15 kartų neperžengė 8 pelnytų taškų ribos ir net penkis sykius dvikovą baigė be taškų. Vis dėlto tai yra dažna krepšininkų problema debiutinį Eurolygos sezoną, todėl stabilumas turėtų atsirasti su patirtimi.

Apibendrinant, galima drąsiai teigti, jog naujausias „Žalgirio“ pirkinys visiškai atitinka kauniečių pastarųjų metų viziją, o atsižvelgiant į trenerio Jasikevičiaus gebėjimus, išvardinti aukštaūgio trūkumai turėtų būti paslėpti iki minimumo.Komentarai:

Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-04
-8
Atsakyti
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
-7
Atsakyti
x
galvojant kad jakubaitis LT rinktinės būsimas pagrindinis įžaidėjas, ir kada jis pradės žaisti jei ne dabar? manau žalgiris yra sukomplektuotas.
2019-07-28
-8
Atsakyti
Sveiki, ar domitės realia sеkso pažintys jūsų miеste? Taigi pаbandykite šį puslapį - http://fastmeet.tk Mano prоfilio vardas yra Еmma25, laukiu tavęs ir plius mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-27
+7
Atsakyti
Tomas
Centras, kuris būdamas po lenta nededa į kašę. Nelabai jis man
2019-07-19
-9
Atsakyti
Anonimas
kuzminsko truksta ir gero pg,pageidautina usa born.tokia komanda jau drasiai galetu kovot del top8 nes dabar per daug klaustuku
2019-07-18
+3
Atsakyti
Leday
gal ryt jau bus oficialu skaityk nuo sestadienio praejo 4 dienos ilgai tvarkomi formalumai
2019-07-17
+6
Atsakyti
1
truksta dar vieno gero sg/pg ar sg/sf
2019-07-17
+10
Atsakyti
Sezonas
manau pries sezona dar isigys zalgiris naujoka gyneja ka ir turbut numate
2019-07-17
+12
Atsakyti
eurolyga
gal kas zinot kada paskelbs eurolygos tvarkarasti idomu suzinot ilgai neskelbe
2019-07-17
+17
Atsakyti
Urbonusas 15min
rokui pakenui Leday fanas auksto lygio labai svarbus zaidejas man jis ira zveriukas kuo jis geriausias gynyboje gali keistis ginamaisiais pries 5 pozicijas jei fanai mylejo white myles ir Leday soklus atletiskas megsta grust per galvas saugo lanka
2019-07-17
+15
Atsakyti
Tikiuosi
Nepasisiukslins Ledai
2019-07-17
+12
Atsakyti
Anonimas
gera apzvalga, sveikintina. daug idomiau skaityt analitini straipsni apie zaideja, o ne apie tai kur gime ar kur mokesi
2019-07-17
+30
Atsakyti
Atrodo geras zaidejas atletiskas. Dabar reikia verkent sf pasimt Ule vienas neatlaikys
2019-07-17
-9
Atsakyti
Tadas
sitas tai kiek pamenu kleiza buvo prilupes
2019-07-17
+12
Atsakyti
Ei
Galetu dar Kalnieti paimt visgi lietuvis,rinktines pagrindinis izaidejas buves zalgirietis,rinktinei geras-zalgiriui prastas,tai ka zalgiris aukstesnio lygio negu rinktine?
2019-07-17
+18
Atsakyti
Aha
Formalumus tvarko tai, sakyciau, Lietuvos biurokratu darbo tempais. Aisku, jei tai tik formalumai, o ne kokios rimtesnes kliutys.
2019-07-17
+4
Atsakyti
15min
E.Ulanovas - apie paskutines minutes flirta su milanu zalgirio pokycius ir saro baime
2019-07-17
+2
Atsakyti
reik dar vieno sg/sf
2019-07-17
+9
Atsakyti
Tiketis zaidejo
Neatmetamas variantas jog pradejas sezona Zalgiris ieskos dar vieno ataku organizatoriaus taciau tai vel reiks viena loterija
2019-07-17
-6
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 49

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.