Pirmasis triumfas: antroje mačo dalyje atgimę 18-mečiai palaužė grupės lyderius juodkalniečius

2019-07-29 18:18
  • Lietuvos jaunių rinktinė 76:58 pranoko Juodkalniją

• Antrąją mačo dalį lietuviai laimėjo 54:29

• Rezultatyviausiai žaidęs Augustas Marčiulionis pelnė 14 taškų

Lietuvos jaunių (iki 18 m.) rinktinė Europos čempionate Graikijoje iškovojo pirmąją pergalę.

Puikią antrą rungtynių dalį sužaidę Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 76:58 (8:12, 14:17, 27:15, 27:14) nugalėjo pralaimėjimo iki šiol nepatyrusius Juodkalnijos bendraamžius.

Ketvirtąją vietą B grupėje užėmę lietuviai susitiks su A grupės nugalėtojais serbais.

Po dviejų kėlinių lietuviai atsiliko 22:29, tačiau iniciatyvą perėmė po ilgosios pertraukos. Adas Šimonis pataikė tritaškį, o Dovydas Rimkus ir Augustas Marčiulionis pridėjo po du taškus bei trečiąjį ketvirtį spurtu 7:0 pradėjusi Lietuva rezultatą išlygino – 29:29.

Apsukų nemažinę lietuviai trečiąjį ketvirtį užbaigė laimėdami atkarpą 13:7 bei prieš ketvirtąjį kėlinį jau turėjo 5 taškų pranašumą (49:44).

Būtent ketvirtajame kėlinyje mūsiškiai perlaužė rungtynes. Dovydas Rimkus smeigė tritaškį, Adomas Sidarevičius ir Ąžuolas Tubelis pelnė po du taškus, o Marčiulionis surinko 4 taškus paeiliui ir lietuvių persvara šoktelėjo iki 9 taškų (60:51). Iš karto po to Lietuva spurtavo 8:0 ir mačo baigtis tapo galutinai aiški – 68:51.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai pasirodęs Marčiulionis pelnė 14 taškų (6/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

Juodkalnijos jaunių rinktinė: Djordjije Marinovičius 13 (4/8 dvit., 10 atk. kam.), Balsa Živanovičius 11, Fedja Pajovičius 8 (4/12 dvit.).

Lietuvos jaunių rinktinė: Augustas Marčiulionis 14 (6/7 dvit.), Laurynas Vaištaras (10 atk. kam.) ir Ąžuolas Tubelis (13 atk. kam.) po 10.