• Lietuvos U18 rinktinė kovoje dėl 5 vietos per pratęsimą 91:95 nusileido rusams

• Ąžuolas Tubelis surinko trečiąjį dvigubą dublį

• Augustas Marčiulionis įmetė 21 tašką

• Iš rungtynių buvo išvaryti Tubelis ir Vaištaras

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė Europos čempionate patyrė antrąją nesėkmę iš eilės per pratęsimą. Tomo Gaidamavičiaus kariauna kovoje dėl penktosios vietos po 45 minučių kovos 91:95 (25:18, 19:23, 18:17, 17:21, 12:16) nusileido bendraamžiams iš Rusijos.

Paskutinėje čempionato dvikovoje mūsiškiai mūšyje dėl septintosios vietos žais su Didžiosios Britanijos rinktine.

Trečiąjį dvigubą dublį šiame čempionate surinkęs Ąžuolas Tubelis pelnė 18 taškų (6/17 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 16 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 5 metimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Pagal dvigubų dublių skaičių čempionate Tubelis nusileidžia vieninteliam ispanui Usmanui Garubai, kurio sąskaitoje – 4 dvigubi dubliai.

Iš rungtynių buvo išvaryti du Lietuvos rinktinės krepšininkai Ąžuolas Tubelis (dvi nesportinės pražangs) ir Laurynas Vaištaras (nesportinė ir techninė pražangos). Tubelis mačą paliko iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms, o Vaištaras – dar antrajame kėlinyje.

Augustas Marčiulionis buvo rezultatyviausias – pelnė 21 tašką (8/15 dvit., 1/3 trit., 2/5 baudos), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms Lietuva atsiliko 54:58, tačiau tuomet spurtavo 14:2 ir pabėgo aštuoniais taškais (68:60). Visgi toks pranašumas buvo greitai ištirpdytas – likus 4 minutėms rusai atsiliko tik dviem taškais.

Mūsiškiai likus 35 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos dar pirmavo 3 taškais (77:74), bet rusai išlygino rezultatą (77:77). Likus 11 sek. Augustas Marčiulionis Lietuvą išvedė į priekį, tačiau Rusijos krepšininkai paskutinėmis sekundėms įmetė dvitaškį iš po krepšio ir komandos žaidė pratęsimą.

Iki pratęsimo pabaigos likus 1,5 min. Rusija pirmavo 4 taškais, tačiau Lukas Kreišmontas realizavo baudos metimus, o Dovydas Rimkus dvitaškiu rezultatą išlygino (89:89).

Likus 41 sek. Rusija išsiveržė į priekį, o lietuviams po netikslios atakos reikėjo prasižengti. Varžovai įmetė abi baudas, netrukus pridėjo dar du metimus ir šventė pergalę.

Antrojo kėlinio pabaigoje susižeidė puolėjas Modestas Kancleris, kuris nesėkmingai nusileido ant parketo. Krepšininkas aikštelę paliko padedamas komandos personalo ir daugiau nebežaidė. Jis per 11 minučių įmetė 2 taškus.

Lietuva: Augustas Marčiulionis 21 (8/15 dvit.), Ąžuolas Tubelis 18 (16 atk. kam., 5 bl., 27 naud. balai), Lukas Kreišmontas ir Nojus Pankratjevas po 9, Dovydas Rimkus ir Adas Šimonis po 7.

Rusija: Samsonas Ruzhencevas 21, Filippas Gafurovas 19, Aleksandras Čadovas 17 (8 atk. kam.).