Rezultatyvaus žaidimo nepakako – rinktinė antrą kartą apmaudžiai nusileido serbams

2019-08-12 18:30

Lietuvos rinktinė sužaidė rezultatyviausias rungtynes šią vasarą, tačiau to nepakako, kad įveiktų Serbijos krepšininkus. Antrosiose šių komandų tarpusavio rungtynėse per tris dienas Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 91:95 (22:20, 15:25, 34:24, 20:26) turėjo pripažinti svečių iš Balkanų pranašumą.

Tai buvo trečiasis mūsiškių pralaimėjimas per ketverias draugiškas rungtynes šią vasarą. Šiuo maču „Žalgirio“ arenoje rinktinė atsisveikino ir su Lietuvos publika – likusios penkerios rungtynės bus žaidžiamos turnyruose Suomijoje ir Pietų Korėjoje.

Pirmajame kėlinyje Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio vedama, greitą žaidimą demonstravusi, Lietuvos rinktinė spurtavo 20:13. Visgi vėliau serbai lietuvius prisivijo ir kėlinį užbaigė turėdami tik dviejų taškų deficitą (20:22).

Antrajame ketvirtyje abi komandos žaidė lygiai. Likus kiek daugiau nei trims minutėms iki rungtynių pabaigos, serbai pradėjo rinkti taškus iš lengvų situacijų ir bėgti į priekį. Galiausiai Vasilije Micičius smeigė tolimą metimą su sirena, leidusį serbams į ilgąją pertrauką išeiti pirmaujant 8 taškais (45:37).

Po pertraukos sugrįžę lietuviai surengė nedidelį spurtą 12:6 ir po Jono Mačiulio tolimo metimo atsiliko dviem taškais (49:51).

Likus 2 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos, Mantas Kalnietis prasiveržė pro varžovų gynybinę liniją, įmetė dvitaškį su pražanga ir realizavo baudos metimą, taip persverdamas rezultatą (64:63).

Po serbų atsako Kalnietis ir vėl ėmėsi iniciatyvos – sviedė tritaškį, dar sykį persvėrė rezultatą (67:65), o Serbijos komandos trenerių štabas paprašė minutės pertraukėlės.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Marius Grigonis pataikė du baudų metimus ir taip atnešė lietuviams pranašumą – po 30-ties žaidimo minučių Lietuvos rinktinė pirmavo 71:69.

Lemiamo ketvirčio viduryje Mindaugas Kuzminskas smeigė tritaškį ir Lietuvos rinktinė savo sąskaitoje jau turėjo 7 taškų pranašumą – 79:72. Likus 3 minutėms ir 44 sekundėms, Jonas Mačiulis realizavo dvi baudas ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį -84:82.

Likus 49 sekundėms Bogdanas Bogdanovičius išprovokavo Grigonio pražangą ir realizavo du baudų metimus, taip padidindamas serbų atotrūkį – 93:89.

Kitoje aikštės pusėje Grigonis pataikė dvitaškį, o serbų puolime griūdamas du taškus pelnė Bogdanovičius – 91:95.

Per likusias 20 sekundžių lietuviams rezultatyvios atakos suregzti nepavyko, tad Serbijos nacionalinė rinktinė šventė antrąją iš eilės pergalę prieš Lietuvos komandą.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Valančiūnas. Aukštaūgis per 19 minučių pelnė 18 taškų (4/6 dvit., 1/1 trit., 7/7 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei du sykius suklydo.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 18 (7 atk. kam.), Marius Grigonis 17, Mantas Kalnietis 15, Paulius Jankūnas 13, Domantas Sabonis 11 (5 atk. kam.).

Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 27 (5 rez. perd.), Nikola Jokičius 14, Nemanja Bjelica 11, Miroslavas Raduljica 10.