Millsas susižavėjo Dellavedovos taiklumu: „Jis šiam turnyrui pasilaikė metimų“

Tomas Vanagas
„BasketNews.lt“ iš Donguano (Kinija)
2019-09-01 13:03

Kovos Lietuvos rinktinės H grupėje prasidėjo permainingomis rungtynėmis tarp Kanados ir Australijos, kurios pasibaigė 24 taškus pelniusio Matthew Dellavedovos traukiamos Australijos rinktinės triumfu 108:92.

Antrajame kėlinyje Australija turėjo 17 taškų pranašumą, tačiau kanadiečiai po galingos antros rungtynių pusės pradžios įgijo 6 taškų persvarą.

Netrukus viskas apsivertė aukštyn kojomis dar vieną kartą. Dellavedova vieną po kito atliko taiklius metimus, o Australija įgijo rekordinę persvarą – ėmė triuškinti Kanadą 21 tašku (104:83).

„Tiesiog rungtynėse buvome kartu, – po mačo džiaugėsi Australijos rinktinės veteranas Patrickas Millsas. – Didžiąją rungtynių dalį rodėme gerą krepšinį, ypatingai gynyboje. Buvo kelios problemos, kurias turime pataisyti. Kanada žaidė gerai, ji ypatingai trečiajame kėlinyje gynėsi labai agresyviai. Po to turėjome išlikti komanda ir pasitikėti vieni kitų sprendimais. Tai buvo svarbiausia. Dar nesame patenkinti, turime nueiti ilgą kelią.

Kanados žaidimas trečiajame kėlinyje mūsų nenustebino. Tai aukštos klasės komanda, gerai treniruojama. Jie tikrai žaidė gerai, gynėsi taip, kad mes klydome, o jie susikurdavo lengvus metimus. Turime tuo pasirūpinti kitoms rungtynėms. Kol kas viskas gerai, bet nesame patenkinti. Tokiuose turnyruose svarbu kilti į viršų kiekvienose rungtynėse. Negalime dėti žingsnių atgal.“

Millsas nugalėtojams pelnė 15 taškų (3/6 dvit., 9/9 baudos) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau labiausiai spindėjo ne jo žvaigždė.

Dellavedova per 28 minutes pelnė 24 taškus (3/3 dvit., 6/10 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Jis šią vasarą pakeitė metimo techniką, o tai jam iškart paleido užfiksuoti vieną geriausių pasirodymų rinktinėje.

Palyginimui, prieš trejus Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Dellavedova per 8 mačus žaidė po 22 minutes ir iš viso įmetė tik 7 tritaškius. Panaši situacija buvo ir 2012 metais, kuomet gynėjas per visą čempionatą įmetė 8 tolimus šūvius.

„Jis šiam turnyrui pasilaikė tolimų metimų. Gera matyti, kuomet jo tritaškiai krenta į krepšį. Tokie mes esame, pasitikime vieni kitų sprendimais. Kiekvienas, šiandien žaidęs, išnaudojo savo minutes“, – teigė Millsas.