LeDay vedamas ir trilerį laimėjęs „Žalgiris“ pasiruošimą sezonui pradėjo pergalingai

2019-09-01 20:28
Nuotr.: zalgiris.lt/Linas Žemgulis
Nuotr. zalgiris.lt/Linas Žemgulis

Lietuvos rinktinei startavus pasaulio čempionate, Kauno „Žalgiris“ pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sekmadienį už uždarų durų „Žalgirio“ arenoje pačioje mačo pabaigoje palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ komandą 75:72 (17:13, 12:18, 24:23, 22:18).

Laikui tirpstant dar vieną svarbų tolimą dūrį smeigė Artūras Milaknis, į greitą puolimą sėkmingai nuskuodė Thomas Walkupas, o prasidėjus paskutinei minutei intrigą iki maksimumo didino krepšį dėjimu sudrebinęs Zachas LeDay – 71:72.

Puikiai komandiškai sudirbus gynyboje žalgiriečiai perėmė rungtynių kontrolę, antra progą susikūręs baudų metimais „Žalgirį“ į priekį 73:72 išvedė Walkupas. Per likusias 27 sekundes Lietuvos čempionai dar kartą atidirbo gynyboje ir šventė pergalę rezultatu 75:72 po taiklių Nigelo Hayeso baudų metimų.

Pergalės kalviu buvęs LeDay per 25 minutes pelnė 20 taškų (5/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 7/8 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, triskart suklydo, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 18 naudingumo balų.

Pirmosiomis minutėmis „Žalgirio“ puolimą į priekį tempė varžovų pražangų nesustabdytas LeDay, tačiau pranašumą 6:9 kūrėsi panevėžiečiai. Prie baudų metimų linijos apsistojo Walkupas, o prabėgus daugiau nei septynioms minutėms, pirmą kartą komandą pasitarimui šaukė Šarūnas Jasikevičius – 10:13.

Pirmąjį ketvirtį rezultatu 17:13 laimėti žalgiriečiams leido agresyviai po krepšiu dar kartą sužaidęs LeDay, gražiu reidu pro galinę liniją pasižymėjęs Matas Jogėla bei iš toli iššovęs Milaknis.

Antrajame kėlinyje gerą žaidimą tęsė visur suspėjęs Milaknis, tylą nutraukė baudas realizavęs Lukas Uleckas – 25:21. Įpusėjus ketvirčiui aikštėje kojas spėjo apšilti jau visi 13 žalgiriečių, bet visiškai sustojus taškų rinkimui, priekyje 25:29 buvo panevėžiečiai. Prieš didžiąją pertrauką ledus pralaužė Walkupo perdavimo sulaukęs Erikas Venskus, tačiau 29:31 pirmą rungtynių pusę pirmaudami užbaigė „Lietkabelio“ krepšininkai.

Po didžiosios pertraukos pirmuosius taškus iš žaidimo pelnė dėjimą atlikęs Martinas Gebenas, taškų kraitį atsidarė Alexas Perezas, bet įsibėgėję varžovai smeigė tris tritaškius ir atsiplėšė 34:42. Gerą kamuolio judėjimą tritaškiu iš dešiniojo krašto įformino sugebėjimus iš toli pademonstravęs LeDay, o atsilikimą visiškai ištirpdė Perezo perdavimą dėjimu su pražanga pavertęs Gebenas – 43:44.

Antroje kėlinio pusėje Lietuvos čempionų puolimas dar labiau pagyvėjo: Perezas dar kartą asistavo LeDay, perimtą Walkupo kamuolį dvitaškiu su pražanga užbaigė rezultatą 48:48 lyginęs Hayesas. Kur kas rezultatyvesnio ketvirčio pabaigoje taškus rinkosi jaunieji žalgiriečiai Rokas Jokubaitis ir Venskus, tačiau švieslentėje degė minimalus 53:54 panevėžiečių pranašumas.

Lemiamo kėlinio pradžioje kauniečius į priekį 55:54 buvo išvedęs Hayesas, bet ilgai džiūgauti neteko, kadangi čia pat deficitas augo iki 55:59. Taškų kraitį atsidarė Karolis Lukošiūnas, iš vidutinio nuotolio neklydo Venskus – 62:64.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 20 (5/9 dvit.), Artūras Milaknis 11 (3/8 trit.), Thomasas Walkupas 10 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 2 per. kam.), Nigelis Hayesas 7, Alexas Perezas 7 (7 rez. perd.), Erikas Venskus 6, Martinas Gebenas 6 (2 blk.), Lukas Uleckas 2, Matas Jogėla 2, Karolis Lukošiūnas 2, Rokas Jokubaitis 2, Vitalijus Kozys ir Kerras Kriisa taškų nepelnė.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 13, Martynas Sajus 10 (5/5 dvit., 7 atk. kam.), Margiris Normantas 9.

Jasikevičiaus ir LeDay komentarai:

2019-09-02
-2
ekspertas
o tai is kitos komandos uztenka 3 zaideju taskus parasyti? nei eigoje grajaus nieko, kas ka padare ir panasiai. ar jus esate oficialus ŽQ atstovas spaudai? nes, jeigu esate ne ŽQ atstovas, o KREPŠINIO portalas, tai turetumete rasyti panasu kieki info is abieju komandu, o ne trupinius. norisi zinot ir kas kaip ten suzaide.
2019-09-02
-5
Klausimas
Kas tas ŽQ? Ar tu busi atstovas tos raudonos komandos, kuria kaip kokia kurwa Zalgiris pries pora menesiu dulkino LKL finale?