„Nevėžis“ atvėrė kortas: atskleidė skolas ir planuojamą biudžetą

2019-09-02 16:46
Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

„Mano nuomone, Kėdainiams pasisekė, kad į šį klubą atėjo krepšinio profesionalai“, – pareiškė naujasis Kėdainių „Nevėžio“ treneris Marius Kiltinavičius.

Jis kartu su naujaisiais „Nevėžio“ vadovais pirmadienį dalyvavo klubo surengtoje spaudos konferencijoje. Joje prisistatė ir vienas iš dviejų naujųjų „Nevėžio“ dalininkų, kuris atvertė kortas – atskleidė skolas ir planuojamą biudžetą.

Ateinantį sezoną „Nevėžio“ klubas planuoja surinkti 520 tūkst. eurų, iš kurių 360 tūkst. bus skirti žaidėjų ir trenerių atlyginimams, su tuo susijusiems mokesčiams.

50 tūkst. eurų planuojama skirti administracinėms išlaidoms, o 110 tūkst. eurų iš ateinančio sezono žadama skirti padengti senus klubo įsiskolinimus.

„Tikslas šiam sezonui – surinkti konkurencingą komandą, – spaudos konferencijoje teigė Aurimas Žemaitis, prieš 10 dienų kartu su Vyteniu Gulbinu perėmę „Nevėžio“ valdymą. – Nesame naivūs ir stebukladariai, nesitikime pirmą sezoną patekti tarp penkių geriausių komandų.

Komandą būrėme atsižvelgdami į realius finansus, nepirkdami žaidėjų ne pagal galimybes. Už nugaros turime skolų kuprą, esame pasižadėję šiemet pradėti jas grąžint. Auditas atliktas, dabar analizuojami duomenys, bendraujame su skolininkais ir išdėliosime mokėjimų grafikus.“

Preliminariais skaičiavimais, „Nevėžio“ klubo skolos siekia 522 tūkst. eurų. Nepaisant to, naujųjų investuotojų profesionalumas ir suburta vadybinė komanda leido sparčiai suburti komandą naujam sezonui.

Komandos treneriu paskirtas M. Kiltinavičius, dukart tapęs NKL čempionu. Pranešta apie sutartis su prancūzu Kevinu Chamu (21 m., 183 cm), broliais graikais Georgiu Kalaitzakiu (20 m., 202 cm) ir Panagiočiu Kalaitzakiu (20 m., 200 cm), amerikiečiu Jaelanu Sanfordu (22 m., 193 cm), kongiečiu Viny Okouo (22 m., 214 cm) ir lietuviais Laurynu Beliausku (22 m., 192 cm), Juliumi Kazakausku (28 m., 198 cm) bei Arminu Urbučiu (33 m., 205 cm).

„Nors jaučiame spaudimą dėl laiko ir pasirinkimo, džiaugiamės žmonėmis, kuriuos pavyko pakviesti, – Kėdainiuose vykusioje spaudos konferencijoje teigė Virginijus Bulotas, naujasis klubo sporto direktorius. – Dar vyksta komplektacijos darbai. Mūsų vizija – ilgalaikė. Turime jauną, gal ne tokią stiprią komandą, kaip norėtų treneris. Bet jis supranta, kad tai ilgalaikis projektas ir trenerio tikslas – kad komanda gerėtų kiekvieną mėnesį.“

Kol komanda sieks pergalių „Betsafe–LKL“ čempionate, naujieji klubo savininkai suks galvą, kaip išlipti iš skolų liūno, kurį paliko anksčiau klubą valdę asmenys.

Vienu iš dviejų dalininkų tapęs verslininkas A. Žemaitis pabrėžė, kad jų tikslas – padaryti organizaciją skaidria.

„Norime būtų skaidrūs ir atviri visuomenei, – teigė A. Žemaitis, baigęs krepšinio mokyklą, bet niekada profesionaliai nesportavęs. – Svarstysime galimybę įtraukti savivaldybės atstovus į klubo tarybą, kad jie matytų, kaip skirstomi miestelėnų pinigai. Mums kaip atėjusiems iš verslo pusės tai yra svarbu, kad dalintis su visais informacija, kas prisideda ir kuria klubo gerovę, kad visi jaustumėmės šeimos dalimi.

Mūsų įmonių reklamos „Nevėžyje“ nėra, užsidėti logotipą ar pasikelti ego nėra mūsų prioritetinis klausimas. Daug metų sportavome. Mokiausi krepšinio pagrindų Vilniuje, krepšinis įaugęs į kraują. Deja, nepavyko tapti krepšininku, bet atsirado galimybė dalyvauti krepšinio pasaulyje. Kol kas turime idėją, viziją. Čia ne ta vieta, kur ketiname uždirbinėti pinigus. Mūsų vizija kuriama 5 metams.“

Naujųjų investuotojų atėjimą į „Nevėžio“ klubą teigiamai įvertino ir Kėdainių rajono savivaldybės meras.

„Savivaldybės nedžiugino ankstesnė situacija, nes savivaldybė buvo pagrindinė komandos rėmėja, – sakė Valentinas Tamulis. – Su naujaisiais dalininkais ir vadovais jau turėjome 3 ar 4 susitikimus. Malonu, kad šie vyrai atėjo naujai vadovauti klubui, iš karto rodė iniciatyvą susitikti. Pamačiau, kad šiandien į klubą žmonės, kurie supranta krepšinį.“

Pirmos rungtynės „Nevėžio“ laukia rugsėjo 23 d. Alytuje su „Dzūkija“, o pirmas namų susitikimas rugsėjo 28 d. su Kauno „Žalgiriu“.

„Mūsų tikslas – išspausti maksimumą iš to, ką turime, – sakė treneris M. Kiltinavičius. – Mes būsime jauna komanda, bet turėsime vyresnių žaidėjų. Nesame nusiteikę būti lengvas riešutėlis. Kiek teko su žaidėjais kalbėti, visų pozicija ta, kad mes norime nustebinti.“

Rodyti komentarus

Savivaldybės darbuotojas
Kiek man žinoma jau pernai metais, sezono pradžioje savivaldybė buvo gavusi kreipimąsi ir siūlymą ateiti į klubo valdybą, dalininkus, kad būtų skaidrumas, aiškumas ir bendra vizija. Ką teigia naujieji naujieni vadybininkai ir meras ir tik atkartoja, tai kas buvo anksčiau pateikta. Būkim sąžiningi prieš... G.Paškevičiaus dainos žodžiais "Netikėk ką priešai suoks, ką kalbės tau svetimi. Šis gyvenimas kitoks, reikia būti savimi" ar taip ponai valdantieji?
2019-09-03
Atsakyti
Nedirbau už ačiū
Kada pradės ši administracija tartis su tiem kam skolingi? Čia tik užsakytais straipsniais reklamuojasi, kad tvarko daro, o realiai stagnacija ir darbo imitavimas.
2019-09-03
-5
Atsakyti
Lkl
O tai ko ponas tylite? Parašykite straipsnį apie tai, kad jums klubas skolingas, o nauji vadovai su jumis net nenori šnekėti. O tai, kad jūs čia metotes tuščiais žodžiais nieko gero. Gal jūsų komentarai yra uzsakyti, kad pakenkti klubui
2019-09-03
+4
Atsakyti
oho
Man gaila Ryto -jau šįmet juos Nevėžir ir vėžiai darys per angą,nes komanda nyksta ar tyčia naikinama - nieko nelaimės su tokia sudėtim.. O kitamęt dar išeis ir Butkė su Echodu į Kauną - bus vilnius išvis už LKL aštuoneto ribų... Kodėl griaunama antrs LT komanda???
2019-09-02
-2
Atsakyti
yep
uzsitrolinsi negyvai, taip tau ir reikia :)
2019-09-02
-1
Atsakyti
djgaffer
Pagaliau atėjo krepšinį suprantantys žmonės.Vizija yra,skolos bus po truputį grąžinamos,žaidėjai kupini pateikti staigmenų.Džiugu,kad viskas gerai baigėsi.
2019-09-02
+17
Atsakyti
Ceska
bent jau Ryta tai tikrai sudarkys
2019-09-02
+11
Atsakyti
naivuoliai
2019-09-02
-16
Atsakyti
padla
nera tikslas uzdirbti. tai nx ten lendat? visi nori uzdirbti, o cia nenoriukai mat atsirado. bus tas pats sudas, tik kitoj saujoj.
2019-09-02
-13
Atsakyti
Visi kas lietuvoje investuoja į sportą yra didžiausi altrusistai negalvojantis apie pinigus. Lietuva ne Vokietijai ar Prancūzija mažytė rinka ka čia gali uždirbti sporte? Suprasčiau dar jeigu klubai turėtų teises į Tv transliacijas o dabar visiškai niekuo. Lietuvoje neįmanoma uždirbti iš sporto juolabiau tokiam kaimukui kaip nevėžis vienintelis laimėjimas išeiti ant 0. Žalgiris išimtis iš taisyklės kadangi žaidžia eurolygoje ir turi arena bet klausimas kaip ilgai tai tęsis
2019-09-02
Atsakyti
ulialia
Na pagliau kazkas sviesaus nevezio padangeje.
2019-09-02
+5
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 13

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.