Hachimuros pastangas niekais pavertusi Čekija šventė istorinę pergalę

2019-09-03 13:17

Planetos pirmenybėse pirmą kartą dalyvaujanti Čekijos rinktinė pasiekė istorinę pergalę.

Roneno Ginzburgo auklėtiniai E grupės susitikime 89:76 (18:18, 27:22, 19:15, 25:21) pranoko Japoniją bei iškovojo pirmąją pergalę pasaulio čempionate šalies krepšinio istorijoje.

Čekai trumpam perėmė iniciatyvą antrajame kėlinyje, kuomet po Ondrejaus Balvino baudų metimų komandas jau skyrė 8 taškai (40:32), bet Nickas Fazekas atsakė tritaškiu, o Rui Hachimura realizavo baudas ir intriga kaip mat grįžo – 37:40.

Čekija dar vieną sėkmingą atkarpą sužaidė po ilgosios petraukos. Blake‘as Schilbas pataikė iš toli, Jaromiras Bohačikas pataikė metimą iš po krepšio, o Tomašas Satoransky realizavo baudą po techninės pražangos ir čekų persvara tapo dviženkle (53:43).

Lemiamą smūgį čekai sudavė ketvirtojo kėlinio pradžioje. Bohačikas įmetė abi baudas, o Satoransky smeigė tritaškį ir padidino savo komandos pranašumą iki 14 taškų – 69:55.

Puikias rungtynes sužaidė Japonijos lyderis Hachimura, kuris pelnė 21 tašką (8/11 dvitaškiai, 0/1 tritaškis, 5/8 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius pardavimus, dukart suklydo bei surinko 23 naudingumo balus.

Čekijos rinktinės vežimą tempė Bohačikas ir Schilbas, pelnę po 22 taškus. Bohačikas realizavo 4 dvitaškius iš 9, 4 tritaškius iš 10 bei surinko 18 naudingumo balų. Tuo metu Schilbas įmetė 2 dvitaškius iš 4 bei 6 tolimus metimus iš 7 ir surinko 24 naudingumo balus.

Japonijos rinktinė: Rui Hachimura 21 (8/11 dvit.), Yuta Watanabe 15 (7/11 dvit.), Nickas Fazekas 12 (4/6 dvit.), Makoto Hiejima 10.

Čekijos rinktinė: Jaromiras Bohačikas (4/9 dvit., 4/10 trit.) ir Blake‘as Schilbas (6/7 trit.) po 22, Tomašas Satoransky 15 (5/13 metimų, 7 rez. perd., 6 atk. kam.).