Kodėl Andrew Bogutas yra nemėgstamiausias žmogus Kinijoje?

2019-09-03 14:00
Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr. fiba.basketball

Andrew Bogutas yra nemėgstamiausias žmogus Donguane ir galimai visoje Kinijoje. Tokią išvadą galima daryti po dvejų Australijos rinktinės rungtynių pasaulio čempionate, kur Okeanijos komandos kapitonas buvo nušvilpiamas kas kartą, kai tik prisiliesdavo prie kamuolio.

Vos tik 34 metų veteranas Bogutas pasirodydavo ant parketo, gaudavo kamuolį arba mesdavo į krepšį, Kinijos žiūrovai jį palydėdavo savotišku baubimu.

Kai dvikovos su Senegalu ketvirtajame kėlinyje Bogutas nepataikė abiejų baudos metimų, kinams tai buvo smagiausia rungtynių akimirka – jie sukėlė didžiausią šurmulį per 40 žaidimo minučių.

Po dvikovos, kurią Australija laimėjo 81:68, Bogutui paliekant aikštę, žiūrovai jam šaukė „F**k you“, o pats aukštaūgis visa tai palydėjo šypsena.

Visgi po kelių akimirkų jis žurnalistų zonoje į klausimus apie žiūrovų elgesį nekalbėjo.

„Tai puiku. Kitas klausimas“, – paklaustas,  ką galvojo apie švilpimą, atsakė Bogutas.

Tikriausiai atmosfera arenoje buvo įelektrinta, perklausė žurnalistas iš Australijos.

„Sensacinga“, – atsakė Bogutas ir leido suprasti, kad daugiau nebenori apie tai kalbėti.

Iš kur visa ši neapykanta Boguto atžvilgiu? Tai veikiausiai susiję su krepšininko „Twitter“ žinute, kurioje jis apeliavo į kinų plaukiką Suną Yangą.

Praėjusį mėnesį Pietų Korėjoje vykusiame pasaulio plaukimo čempionate Australijos plaukikas Mackas Hortonas nelipo ant pakylos kartu su čempionu tapusiu Yangu taip protestuodamas prieš neva nešvarų šio plaukiko elgesį.

Praėjusių metų rugsėjį dopingo kontrolieriai paėmė Yango kraujo pavyzdį, nors šis tam priešinosi ir abejojo dopingo kontrolierių teisėmis tai padaryti. Po konflikto, apie 1 val. nakties, į dopingo kontrolierių patalpą atvyko asmeninis Yango gydytojas, kuris pradėjo tikinti, kad šie neturėjo teisės paimti kraujo mėginių.

Gydytojas neva pasiūlė sudaužyti kraujo talpas su kūju o netrukus Yango mama paprašė vieno iš apsaugininkų atnešti kūjį. Remiantis dopingo kontrolės ataskaita, apsaugininkas būtent tai ir padarė – Yangui šviečiant telefono prožektoriumi, vienas iš apsaugininkų kūju sudaužė kraujo mėginius.

Australų plaukikui Hortonui protestuojant prieš Yangą, į tautiečio pusę stojo Bogutas. Jis tviteryje parašė, kad kiekvienas plaukikas, laimintis medalius kartu su Yangu, turėtų kūjų sudaužyti pjedestalą.

Tokia žinutė sukėlė tikrą audrą Kinijoje. Nors oficialiai čia tviteris yra blokuojamas, kinų neapykanta australui buvo tokia didžiulė, kad Bogutas nepraleido dar vienos progos patraukti kinų per dantį.

„Ši žinutė paneigė mitą, kad Kinijoje „Twitter“ yra blokuojamas“, – praėjus dienai po garsiosios žinutės, parašė Bogutas.

Aštriu humoro jausmu pasižymintis Bogutas nepaliovė erzinti kinų ir prieš kelionę į pasaulio čempionatą.

„Kylame į Kiniją! Nekantrauju pamatyti visus savo kinų fanus“, – rugpjūčio 26 d. tviteryje rašė Bogutas.

Vakar jis įkėlė nuotrauką, kurioje pozuoja su kinais ir pridėjo: „Nuostabu susitikti su visais mano fanais Kinijoje!!!“

Nepanašu, kad ši vieno žmogaus ir visos šalies konfrontacija artimiausiu metu pasibaigs.Rodyti komentarus

djgaffer
Nu rungtynėse prieš Kanadą kinai kaip tik šiltai palaikė Bogutą.Net komentatorius pasakė,jog smagu,nes visada jam paploja.Jokio baubimo ten nebuvo.Kaip greitai viskas keičiasi.
2019-09-03
-14
Atsakyti
Made in China
Bet kinai, tai tokie patys kaip rusai, nieko švariai padaryt nesugeba.
2019-09-03
+18
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 4

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.