„Žalgiris“ Taline nepasigailėjo šeimininkų

2019-09-08 19:01
Nuotr.: zalgiris.lt/Linas Žemgulis
Nuotr. zalgiris.lt/Linas Žemgulis

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio vakarą pilnutėleje Talino „Saku“ arenoje neturėjo daug vargo su vietos „Kalev/Cramo“ komanda bei geros atmosferos fone pasiekė dar vieną pergalę 95:71 (16:16, 30:12, 25:20, 24:22) pasiruošimo cikle.

Rungtynės prasidėjo Thomaso Walkupo atkovotu kamuoliu puolime, dvitaškius pridėjo Zachas LeDay ir Martinas Gebenas, tačiau geriau startavo 6:12 pirmavę estai. Puikų Kerro Kriisos perdavimą dėjimu tvirtino Gebenas, tarsi iš eilutės sužaidė rezultatą 12:12 lyginęs Artūras Milaknis. Per likusį kėlinio laiką toliau puikiai puolime atrodė Milaknio ir Gebeno tandemas, išlaikę visišką lygybę 16:16 po pirmųjų dešimties minučių.

Antrajame kėlinyje pranašumą 28:20 Lietuvos čempionams sukūrė po du tolimus šūvius susmeigę Milaknis ir Matas Jogėla. Po driblingo iš vidutinio nuotolio Rokas Jokubaitis, o atstumą iki 33:20 augino pražangos nesustabdytas LeDay. Artėjant didžiajai pertraukai pasižymėti spėjo Karolis Lukošiūnas ir Erikas Venskus, nustūmę varžovus į dar didesnę duobę – 40:23. Kėlinuko pabaigoje savo šou surengė Alexas Perezas, kuris ne tik rinkosi taškus, bet ir užmetė kamuolį ataką skrydžiu užbaigusiam Jogėlai – 46:29.

Apsukų žalgiriečiai nemažino ir po didžiosios pertraukos: vietinė publika aplodismentais palydėjo sėkmingus Kriisos bandymus, dėjimu krepšį drebino LeDay – 53:32. Lyderio naštą antroje rungtynių dalyje ant savo pečių apsiėmę Kriisa ir LeDay susmeigė po tritaškį iš skirtingų kampų, sudėtingą metimą atliko apie save priminęs Walkupas – 63:42. Jau 10-ąjį savo tašką vos per 6 minutes rinko Kriisa, naują rekordinės persvaros ribą 69:42 nustatė taškų kraitį atsidaręs Nigelis Hayesas. Likusį kėlinio laiką kiek geriau išnaudojo „Kalev/Cramo“ krepšininkai, į kurių 7 taškus įsiterpė tik baudas sumetęs Walkupas, tačiau švieslentėje degė mažai intrigos paliekantys skaičiai 71:49.

Ketvirtasis kėlinys startavo trečiuoju Milaknio tolimu dūriu, baudas realizavo Perezas – 76:49. Tuomet Lietuvos čempionų žaidimas visiškai sustojo, estai tuo pasinaudojo ir artėdami iki 76:56 privertė pasitarimui krepšininkus sušaukti Šarūną Jasikevičių. Iškart po jo viską į savo vietas sudėliojo Gebenas bei dar vieną tolimą bombą įskraidinęs Milaknis – 85:60. Rungtynių baigčiai nebekėlus abejonių aštriai žaidė Perezas, iš tolimos distancijos penktą kartą iš tiek pat galimų neklydo Milaknis – 93:65. Per likusį laiką pergalę rezultatu 95:71 įtvirtino antrą progą susikūręs Jogėla.

Nugalėtojams Milaknis pelnė 19 tšk. (5/5 trit.), LeDay pridėjo 15, Perezas – 13 taškų, o Kriisos, Jogėlos ir Gebeno sąskaitose po 10 taškų.

Hayes
Kur Nigelio “atvaziavau pasilinksminti” Hayes taskai 😁 ?
2019-09-08
-1
Drapokas
Matyt, sprendžia kitus uždavinius. Grajokas vertė Eurocupe po 15pts ir 43% 3FG... Lošt moka.
2019-09-09
-7
na cia juk pries estus sumete milas,paziuresim kaip eurolygoj jam seksis nes praejusiam sezone mete nestabiliai,reguliariam 3pts% dar dar(43.7%),tai serijoj pries feneri vos 27.8%.dvitaskius isvis tragiskai visa sezona mete-35.7% todel jam reiktu labai pasitempt siemet jei nori gaut minuciu zalgiryje.kalbant apie rinktine,jei ltu nori kovot del medaliu olimpiadoj,ten turi but geresni zaidejai nei milas.
2019-09-08
-3
Linas
rimtai? tau atrodo, kad 43,7% 3p Eurolygoje yra dar dar? tada tu zmogau, mazai ka supranti apie krepsini..
2019-09-10
+1
...
Pas Adomaitį geležinė gynyba, Milaknis niekaip nebūtų tikęs. Jam tik eurolygoj už Žalgiriuką ir telošti...