Įvertinimai lietuviams: fantastišką čempionatą sužaidęs Lekavičius ir varžovų naivumu naudojęsis JV

Jonas Lekšas
„BasketNews.lt“
2019-09-09 19:22

Lietuvos rinktinė su pasaulio čempionatu Kinijoje atsisveikino pergalingai. Dainiaus Adomaičio kariauna paskutinėse L grupės rungtynėse 74:55 susitvarkė su Dominikos Respublika.

Nesustabdomai mūsiškių gretose rungtyniavo Jonas Valančiūnas ir Lukas Lekavičius. Pirmasis per 24 minutes pelnė 19 taškų, sugriebė 10 kamuolių ir blokavo 3 varžovų metimus, o Lekavičius įmetė 19 taškų ir atkovojo 4 kamuolius per aikštėje praleistą 21 minutę.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą pergalingai pasibaigusiame mače.

Lukas Lekavičius – 10 balų
21 min., 19 tšk. (7/7 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 1 kld., 22 naud. balai.

Nuotr. fiba.basketball

Fantastiškas čempionatas Lukui – gynėjas tapo vieninteliu rinktinės žaidėju visose penkeriose rungtynėse surinkusiu dviženklį taškų skaičių. Šioje dvikovoje Lekavičius krepšį atakavo be klaidų ir varė varžovus į neviltį savo reidais į baudos aikštelę.

Jonas Valančiūnas – 10 balų
24 min., 19 tšk. (8/11 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 10 atk. kam., 3 blk., 29 naud. balai.

Nuotr. BNS

Jonas rungtynėse naudojosi varžovų naivumu – fiziškai silpnesni oponentai baudos aikštelėje nebandė dvigubinti vidurio puolėjo iš Lietuvos ir tokia gynyba JV tapo gardžiu kąsneliu puolime. Valančiūnas taip pat buvo uola baudos aikštelėje ir blokavo net 3 oponentų metimus.

Mantas Kalnietis – 8,5 balo
24 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 1/3 trit.), 8 rez. perd., 2 kld., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Kapitonas šiose pirmenybėse įrodė, kad vis dar išlieka vienu pagrindinių Lietuvos rinktinės krepšininku. Įžaidėjas čempionate puikiai skirstė (vid. 5,4 rez. perd.) ir brangino kamuolį (vid. 1,4 kld.). Šiose rungtynėse Mantas ant savęs iniciatyvos nesiėmė, tačiau maitino kamuoliais tiek Mindaugą Kuzminską, tiek Valančiūną.

Arnas Butkevičius – 7,5 balo
13 min., 5 tšk. (2/2 dvit., 1/1 baud.), 2 rez. perd., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Butkevičius rungtynėse vėl buvo naudojamas atkarpomis, o tos atkarpos buvo labai sėkmingos visai rinktinei – puolėjo +/- rodiklis (+16) komandoje buvo mažesnis tik už Kalniečio (+21). Arnas rungtynėse taip pat užfiksavo vieną gražesnių epizodų, kai prasiveržęs galingai įkrovė kamuolį iš viršaus.

Mindaugas Kuzminskas – 7 balai
27 min., 12 tšk. (6/8 dvit., 0/4 trit.), 4 atk. kam., 4 kld., 8 naud. balai.

Kuzminskas pirmą kartą pirmenybėse rungtynes pradėjo starto penkete ir buvo labai aktyvus puolime. Nors Mindaugui ir nepavyko prisitaikyti iš toli, jis žaidimu 1 prieš 1 kelis kartus gražiai įveikė oponentus, o greitajame puolime jautėsi kaip žuvis vandenyje. Vis dėlto Kuzia suklydo keturis kartus, o gynyboje ne visada suspėdavo prieš individualiai mėgstančius žaisti Dominikos Respublikos krepšininkus.

Edgaras Ulanovas – 7 balai
18 min., 5 tšk. (2/3 dvit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 8 naud. balai.

Nuotr. BNS

Adomaičiui rungtynėse naudojant visai kitą rotaciją nei buvo įprasta, Ulanovas vis tiek gavo pasireikšti 18 minučių ir patikimai darbavosi savoje aikštės pusėje. Puolime Edgaras kartą užtikrintai sužaidė nugara į krepšį, o sykį, perbėgęs su kamuoliu per visą aikštę, išprovokavo varžovų pražangą.

Paulius Jankūnas – 5,5 balo
15 min., 4 tšk. (1/5 dvit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Veteranas šiose rungtynėse gavo pasireikšti daugiau negu įprastai ir vidurio puolėjo pozicijoje suteikė poilsio minučių Valančiūnui. Kaip bebūtų, Jankūnui per visą čempionatą nepavyko pataikyti iš pikenpopo situacijos – visi aštuoni mesti metimai tikslo nepasiekė.

Rokas Giedraitis – 5 balai
28 min., 2 tšk. (0/1 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 2 blk., 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Krepšininkas lietuvių gretose rungtyniavo ilgiausiai ir pelnė pirmuosius savo taškus oficialiose rungtynėse vilkint Lietuvos vyrų rinktinės marškinėlius. Vis dėlto Roko žaidimas nebuvo panašus į tą, kokį jis demonstravo pasirengimo cikle, ar tuo labiau Berlyno ALBA gretose. Reikia tikėtis, jog ateityje Giedraitis apsipras Lietuvos rinktinėje ir taps svarbiu rotacijos krepšininku, o labiausiai lietuviui reikia pagerinti žaidimą savoje aikštės pusėje.

Jonas Mačiulis – 4,5 balo
11 min., 1 tšk. (0/1 dvit., 1/2 baud.), 1 atk. kam., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Rungtynės nebuvo kažkuo labai įsimintinos Mačiuliui – puolime krepšininkas kartą veidu į krepšį apėjo varžovą ir išprovokavo pražangą bei sykį neužbaigė atakos iš patogios padėties. Gynyboje Jonas kartą praleido taškus su pražanga.

Marius Grigonis – 4 balai
8 min., 2 tšk. (1/2 dvit.), 3 praž., 2 kld., 0 naud. balų.

Grigonis pelnė pirmuosius lietuvių taškus, tačiau po greitų dviejų asmeninių pražangų atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Po kurio laiko gynėjas sugrįžo ant parketo, bet po keisto teisėjų švilpuko užsidirbo trečiąją pražangą ir galutinai buvo išmuštas iš žaidimo ritmo. Vis dėlto Marius čempionate įrodė, kad yra labai talentingas perimetro krepšininkas, kurio vaidmuo rinktinėje artėjančiais metais tik didės.

Renaldas Seibutis – 4 balai
10 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 1 rez. perd., 0 naud. balų.

Krepšininkas turėjo du idealius šansus pasižymėti greitose atakose, tačiau sykį nepataikė iš eigos, o kitą kartą pametė kamuolį. Seibutis vis dar yra vertinamas dėl patikimos gynybos ir pasiaukojimo, o tai jam leido šioje rinktinėje nukonkuruoti Giedraitį, kovojant dėl minučių.

vietoj jankuno kitamet bus gudaitis,vietoj maciulio-motiejunas,vietoj seibucio-sirvydis/kulboka,o vietoj kalniecio-jokubaitis/velicka,tik su tokia komanda galim svajot apie patekima i olimpiada priesingu atveju bus pirmas kartais kai ji praeis be musu
2019-09-10
-10
OMG
Tragikomedija cia ziuriu su LT krepsiniu. Is kur tiek neismaneliu zurnalistu ir fanu priviso. Butkeviciaus vertinimai, tai lyg jo zmonos atsiklauses balus rasytu. Haipas del Butkes is vis nesuprantamas, na gime zmogui vaikas, tai laksto puse metu, kaip nuo b.bio nutrukes, palakstys ir pasibaigs ta euforija. Jo nauda cempionate tai: 0 tritaskiu, 0 perimtu, 2-3 taskeliai. O pagal Lekso visu vertinimu vidurki jis patenka tarp top4 rinktines nariu 🤣 Kada cia tokie zaidejai buvo garbinami Lietuvoje? Kitas tapes garbinimo objektu - "izaidejas" Lekavicius, sako pakeis Kalnieti tuoj 😃, su 1-2 asistais ir tiek pat klaidu, cia topines komandos pagrindinis PG ? Atsarginis combo gynejas ir tiek. Tai jau Domantas dvigubai geriau pasuojasi, nekalbant apie Ule ar Grigoni. Ir tas haipas tik nugalejus Senegala, Dominika ir trecia Kanados sudeti. Issiblaivykite zmones, dar iki EC Lietuvoje nebuvo tiek uzdurnintu fanu, o dabar jau tokiu dauguma.
2019-09-10
-17
As vis
viliuosi kad daugiau nebus tokiu debilu komentatoriu kaip jus kurie tikrus fanus vymdo
2019-09-10
-1
Tikiuosi
tikiuosi veteranu nebus kitais metais ir bus bandoma jaunimas. lukas arnas marius rokas edga arnas domas domas jonas arte o kiti realiai nesvarbu
Game
tai jei dar Gudaiti pridet ir Motiejuna, o jei dar toki Brazdeiki ilietuvintu, plius manau jau dega is jaunimo kazka i rinktine pradet itraukinet, kaip Sirvydis o gal ir tas pats Jokubaitis ar net Velicka, Masiulis, Geben, Birutis, tas pats Blazevicperspektyvus visi, noretusi jau os ju daugiau..
2019-09-09
+10
Apie žaidėjus čempe: Šviesuliai: Lukas, kuris visad įnešė teigiamos energijos puolime su juom žaidimas tampa mažiau nuspėjamas, varžovams sunku jį sugaudyti, jei ne jis ir Grigonis tai apskritai rinktinės žaidimas puolime buvo lengvai nuspėjamas, įmesk aukštiem kamuolį ir jie bandys laužti per jėgą iš po krepšio. Grigonis: šaltakraujis, nepaisantis jokių autoritetų ir nebijantis imtis inciatyvos lemiamu metu. Gal nevisose rungtynėse Mariui sekėsi, bet reikia nepamiršti, kad jis vienas ir iš geriausiai besiginančių mūsų žaidėjų ir pagaliau galim sakyti, kad turim puikų atokuojantį gynėją. Valančiūnas ir Sabonis: Ryškiausios mūsų personos krepšinyje šiuo metu, manau daugelis tikėjomes iš jų dar daugiau, bet kaip minėjau rinktinės žaidimas buvo per daug nuspėjamas, tai įmetam kamuolį vienam iš jų ir žiurim kas bus, o varžovai neretai ir dvigubino juos tai parodyti save visu savo grožiu buvo sunku. Iš Jono pasigedau metimų už baudos aikštelės, ką jis tikrai gali ir plius būtų ištraukęs oponentų centrus toliau nuo savo krepšio, bet matyt čia trenerio taktika tokia. Saboniukui pritrūko šaltakraujiškumo ir koncentracijos, kai kuriuose epizodose, nes pramest puslaisviui ne vieną kartą iš po krepšio nėra normalu, tačiau potiancialo daug ir jis dar sužais savo čempionatą už Lietuvą. Plius/minus neblogas čempionatas: Mantas, kuris vis dar buvo naudingas aikštelėje ypač lemiamomis akimirkomis, kuris dar sustyguoja rinktines žaidimą puolime, nors kartais su juo tas žaidimas ir stringa, bet reziume kapitonas atnešė daugiau naudos nei žalos. Ulanovas. Galvojau prie Adomaičio išvis jis niekad nesužibės, bet kai Adomas suvokė, kad tikrai Edgaras geras ant uso ir galima jį išnaudoti tada jis sužaidė neblogų atkarpų. Lauksim dar geresnio čempionato ateityje. Nusivylimai: Mačiulis. Jonui čempionatas nepavykęs, nors neprikiši jam, kad jis nekovojo, bet tritaškiai nepakrito, žaidimo nugara prieš tiesioginį varžovą nebuvo,nors seniau tą puikiai jis darydavo, vėlgi matyt trenerio nurodymo to nebuvo daroma. Įsiminė labiau dėl šūkavimo ant savo komandos draugų ir ironiškos šypsenėlės po nevykusių epizodų ar teisėjo sprendimų. Ar laikas atsisveikinti su rinktine, manau, kad taip, nebent nustumtų savo ego ir pabūtų 11-12 žaidėju, kuris išėjes 5min į aikštę sukovotų ir visi žinome, kad jam kinkos bent nedrebėtų. Kuzminskas: Jei Jonui nesisekė ir jam sėda baterijos tai žiūrint į Mindaugą atrodo, kad jam varžybos jau tampa \'\'KAIP DIEVAS DUOS\'\', išbėgsiu į aikštę, išmesiu kelis metimus, pakris arba ne, gynyboj pastovėsiu ant ištiestų kojų nes bl jau kojos nesusilenkia?...norėtusi, kad liptų per galvą su tokiais duomenim, užrėktų jis ant ko nors, o ne Mačiulis, prašytų kamuolio, susinervintų kad neleidžia į aikštę, o išėjes išlietų pyktį, bet ne jis geriau pabus šešėliu ir geriečiu. Seibutis, Jankis: Per daug iš jų ir nebuvo galima tikėtis, Renaldas trumpom atkarpom buvo naudingas gynyboj ir praktiškai nepavojingas puolime, Paulius dar nėra formoj ir neaišku ar jis ir galės žaisti panašiu lygiu kaip seniau, todėl po preito sezono traumų ir neaiškios fizinės kondicijos buvo galima mėginti imti kitą žaidėją. Arnas: Negavo daug progų, bet vaizdo negadino ir manau turėjo žaisti daugiau minučių atimdamas jas iš Mačiulio. Giedraitis. Pabuvo 12 žaidėju, jis nekaltas, kad treneris turėdamas gerą metiką, neturi jam derinių ir laiko aikštėje(matyt todėl ir nebuvo Milaknio, nes Adomas nežino kaip juos išvesti į metimą). Visgi tikiu, kad prie kito trenerio jis gali atsiskleisti (Alboj tą padarė visugražumu). Adomaitis: Jei Kazlauskas buvo taktikas, tai Adomaitis apskritai nemačiau, kad nustebintų savo varžovus kažkokiom taktinėm gudrybėm. Deriniai lengvai nuspėjami, nėra išvedami metikai iš po užtvarų, galėjo Jonui liept pabandyt atakuot iš toliau, taip jis ištrauktų centrus iš baudos aikštelės ir koks Mačiulis ar Kuze pacentruotų prieš savo oponentus, žodžiu puolime žaidimas lengvai perkandamas, gynyba vidutiniška, kuri subyrėjo prieš Australus ir Francus pirmoj varžybų pusėj. Žodžiu čempas tragiškas pagal užimtą poziciją, vidutiniškas pagal žaidimą. Visgi tai praeitis ir žvelgiant į priekį su viltim ir optimistine prognoze Olimpiados atrankai: Treneris: Maksvytis geriausias kandidatas šiai dienai.( Šaro nebus) pažįsta ir žino kaip išnaudoti Joną, Edgarą, Arną. Puikus psichologas, treniruojamos komandos pasiekia daugiau nei tikimasi: PG: Kalnietis, Lekavičius SG: Grigonis, Giedraitis, (Seibutis, Milaknis, Juškevičius..skurdu, bet kas labiau tiks treneriui ir turės geresni sezoną) SF: Ulanovas, Kuzminskas, Butkevičius PF: Sabonis, Motiejūnas C: J.V., Gudaitis Žodžiu priekinė linija stirpiausia atrankoj(Europoj), atranka tikėkimes vyks Kaune, visus sudaužom ir važiujam į olimpiadą.
2019-09-09
+5
Klajoklis
"...Žodžiu priekinė linija stirpiausia atrankoj(Europoj), atranka tikėkimes vyks Kaune, visus sudaužom ir važiujam į olimpiadą." Viso kito galima buvo ir nerasyti.
2019-09-09
+3
Game
mane kolkas visi Z zaidejai tenkina.. rimtai varo neblogai, o likus namie komanda su jaunimu irgi gerai kapojasi, sirdis dziaugiasi uz Z!!!
2019-09-09
+8
Lekavičius tikrai nudžiugino.Matosi,kad jau ruošiasi po truputį Kalnietį pakeisti.Su žaidimo organizavimu dar reik padirbėti,bet puolime daug energijos duoda,o jo reidai plėšo varžovų gynybą.O ir pats toje pačioje gynyboje neblogai atstovi,sutvirtinęs kūną,gerai pozicijas užsiima.
2019-09-09
-3
Jonas
Kai durneliai, prieš visas padorias komandas pralaimėjo ir važiuoja namo, bet ratu sustoję laimingi šoka. Lietuvos krepšinis dugne, kai net pralaimėjimai džiugina.
2019-09-09
Spectre
kai nuo prancuzu gavo atrode kad visi ipyke del paskutinio eoizodo, ulanovas eidamas duot pitakus prancuzams zvenge atsistojas su tupanu. atsisukit, paziurekit
2019-09-09
+5
Klajoklis
Pagal cempionato rezultata, maksimalus balas turetu buti 5, o ne 10. 1. Lekavicius 5 2. Valanciunas 5 3. Kalnietis 3,5 ir t.t.
2019-09-09
+3
SEIBUTIS rinktinėje koks čia anekdotas...MAČIULIS rinktinėje absurdas, KALNIETIS rinktinėje kažkoks nesusipratimas... JANKŪNAS rinktinėje visiškas nupezimas...KUZMINSKAS rinktinėje ne nu nx viršūnė...MOTIEJŪNAS rinktinėje visiškas dugnas. Ypač kai yra tokie talentai ir nauji veidai kaip- /SIRVYDIS/GIEDRAITIS/BUTKEVIČIUS/JOKŪBAITIS/GEBENAS/GUDAITIS/LEKAVIČIUS/ULANOVAS/BENDŽIUS/GRIGONIS/MASIULIS/ PLIUS + pridėkime VALANČIŪNA su SABONIU, dar yra BRAZDEIKIS su LT pilietybe, tikrai galinga LT sudėtis nusimato. SIRVYDIS tai po metu Tokyo olimpiadoje LT rinktinėje bus naujas lietuviškas James Harden,jau šį sezoną žaliaskurių komanda tai patirs savo kailiu kai (JIS) \'žudikas vaiko veidu\' jūsų Žalgiriukui kaskart per rungtynes atseikės po 5 tritaškius.