Geriausią pasirodymą čempionate pakartojęs Jordanijos gynėjas nukalė istorinę pergalę

2019-09-09 12:57
Nuotr.: fiba.basketball

Paskutinėse pasaulio čempionato rungtynėse Jordanija šventė istorinę pergalę.

Daro Tuckerio vedama Jordanija po ataklios kovos 79:77 (22:16, 13:20, 20:20, 24:21) palaužė Senegalą ir iškovojo pirmąją pergalę pasaulio čempionate šalies krepšinio istorijoje. Jordanija dalyvavo ir 2010-ųjų pirmenybėse, bet pralaimėjo visus 5 grupės susitikimus.

Tuckeris per 38 minutes pelnė 34 taškus (10/17 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 11/12 baudos), atkovojo 11 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius pardavimus bei surinko 38 naudingumo balus.

34 taškus šiose pirmenybėse buvo pelnę Ahmetas Duverioglu bei Yuta Watanabe. Tuo metu 38 naudingumo balus buvo surinkę tik Salah Mejri bei Ra Guna iš Pietų Korėjos.

Ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas buvo 64:64, tačiau tuomet Zaidas Abbas ir Tuckeris pelnė po du taškus, o Moussa Alawadi pridėjo metimą iš po krepšio ir Jordanija įgijo 7 taškų persvarą (71:64).

Vis tik Makhtaras Gueye ir Lamine‘as Sambe smeigė tritaškį ir prieš prasidedant paskutinei minutei, ekipas skyrė vos taškas (70:71).

Tuomet Tuckeris pelnė taškus su pražanga, pridėjo dvitaškį ir likus 27 sekundėms, Jordanija tebeturėjo trapią persvarą (77:75). Likus 6 sekundėms, Tuckeris realizavo baudos metimus ir taip įtvirtino komandos pergalę.

Jordanijos rinktinė: Daras Tuckeris 34 (10/17 dvit., 11 atk. kam.), Mousa Alawadi 18 (4/9 trit.), Zaidas Abbas 8.

Senegalo rinktinė: Youssoupha Ndoye 22 (10/15 dvit.), Mouhammadas Faye 17 (3/6 trit.), Makhtaras Gueye 11.