Dviejų pratęsimų trileryje – Gasolio vedamos Ispanijos triumfas

2019-09-13 10:00

Dramatiškame pusfinalyje ir dviejų pratęsimų pareikalavusiame trileryje – Ispanijos rinktinės triumfas.

Sergio Scariolo auklėtiniai Pekine 95:88 (22:21, 10:16, 19:18, 20:16, 9:9, 15:8) palaužė Australiją bei tapo pirmaisiais pagrindinio finalo dalyviais.

Nugalėtojus į pergalę vedė žvėriškai žaidęs Marcas Gasolis, kuris pelnė 33 taškus (8/10 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 8/8 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius pardavimus, 4 kartus suklydo bei surinko 33 naudingumo balus.

Australai krito po 50 minučių kovos, nors didžiąją rungtynių dalį kontroliavo eigą. Pirmą kartą suklupę čempionate, dabar jie sekmadienį kovos dėl trečiosios vietos.

„Turėjome galimybių laimėti rungtynes. Turėjome savo galimybių, tiesiog kartais nelaimi“, – po mačo sakė australų treneris Andrejus Lemanis.

Australai trečiajame kėlinyje pirmavo 50:39, tačiau ispanai iki ketvirčio pabaigos deficitą nukirpo pusiau – 47:52.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei australai pirmavo 70:69 ir, komandoms apsikeitus netaikliais metimais, Gasolis išprovokavo Andrew Boguto pražangą ir realizavęs abi baudas persvėrė rezultatą Ispanijos naudai – 71:70.

Po australų pasitarimo, likus 4,7 sekundėms iki kėlinio pabaigos, pražangą išprovokavo Millsas, kuris pataikė tik vieną baudos metimą ir rezultatą išlygino (71:71). Rubio dar spėjo išmesti tritaškį, bet jo metimas tikslo nepasiekė.

Pratęsimas prasidėjo penkiais iš eilės Gasolio taškais, tačiau Millso tritaškis ir du Kay taškai leido australams greitai atstatyti pusiausvyrą rungtynėse. Prasidėjus paskutinei minutei rezultatas tebebuvo lygus – 78:78.

Likus 30 sekundžių, Inglesas prametė tritaškį, tačiau kamuolį puolime atkovojo Bogutas. Įstrigus australų atakai, teisėjai užfiksavo, jog kamuolys buvo paspirtas koja ir iki pratęsimo pabaigos likus 16,3 sekundės, Australijai buvo suteiktos naujos 14 sekundžių.

Andrejus Lemanis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Millsas kone iš karto išprovokavo Gasolio pražangą ir vėl stojo mesti baudų metimų. Šįkart australų lyderio ranka nedrebėjo ir pataikęs abu metimus jis persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 80:78.

Ispanų atsakui buvo likusios 14,2 sekundės, o likus 4,2 sekundės pražangą išprovokavo Gasolis, kuris taip pat įmetė baudas ir rezultatas vėl tapo lygus (80:80).

Antrąjį pratęsimą ir vėl sėkmingiau pradėjo ispanai. Llullas pataikė iš toli, Gasolis pridėjo metimą iš po krepšio ir Ispanija įgijo 5 taškų persvarą – 87:82. Neilgai trukus Llullas atseikėjo dar vieną tolimą bombą ir ispanai nutolo dar labiau – 90:82.

Po minutės pertraukėlės Baynesas dar pataikė tritaškį, bet ispanai atsakė 3 baudų metimais iš eilės ir mačo baigtis tapo aiški (93:85).

„Čia atvykome aukso ir savo žaidimu tai rodėme, bet čempionatas dar nebaigtas, – sakė Kay. – Mes galime laimėti savo pirmus medalius ir bus įdomu pamatyti, kaip vyrai atsigaus. Šie vyrai buvę per daug dalykų ir kitose rungtynėse kausimės ir tikėsimės, kad grįšime su medaliais.“

Ispanijos rinktinė: Marcas Gasolis 33 (8/10 dvit., 3/9 trit., 33 naud. bal.), Ricky Rubio 19 (6/19 metimų, 12 rez. perd.), Sergio Llullas 17 (4/10 trit., 6 rez. perd.).

Australijos rinktinė: Patty Millsas 34 (7/14 dvit., 8/11 baudos, 7 kld.), Nickas Kay 16 (7/11 dvit.),  Andrew Bogutas 12.