Pergalingas „Ryto“ startas Europoje paženklintas neeiliniu kėliniu ir Bendžiaus rekordais

2019-10-01 18:00

Fantastiškai antrąjį kėlinį sužaidęs Vilniaus „Rytas“ (1-0) Europos taurės starte pateikė staigmeną įveikdami vienus iš turnyro favoritų.

Eimanto Bendžiaus vedami vilniečiai atidarymo rungtynėse namuose 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23) palaužė Manto Kalniečio atstovaujamą Krasnodaro „Lokomotiv“ (0-1) klubą.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai antrojo ketvirčio pradžioje turėjo dviženklį atsilikimą (22:32), tačiau tuomet sužaidė galingą atkarpą, kai per ketvirtį pelnė 40 taškų ir į pertrauką išėjo ilsėtis būdami priekyje 56:44.

Po pertraukos Krasnodaro klubas buvo sumažinęs atsilikimą iki trijų (59:62), tačiau Bendžiaus du tritaškiai paeiliui prieš lemiamą ketvirtį vilniečiams sugrąžino solidų pranašumą – 67:59.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Deividas Sirvydis užsidirbo nesportinę pražangą ir „Lokomotiv“ vėl priartėjo (76:80), o prieš prasidedant paskutinei minutei komandas skyrė trys taškai – 87:84.

Sostinės klubo pergalę įtvirtino Paco Cruzo dvitaškis bei Arno Butkevičiaus tikslūs baudų metimai.

„Rytą“ į pergalę tempęs Bendžius per 32 minutes pelnė 27 taškus (2/2 dvit., 6/11 trit., 5/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus. Šioje dvikovoje puolėjas pagerino tiek taškų, tiek pataikytų tritaškių per vienerias rungtynes, tiek naudingumo balų asmeninius rekordus Europos taurėje.

Svečiams Kalnietis per 28 minutes pelnė 12 taškų (1/1 dvit., 2/5 trit., 4/4 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo 5 kartus bei surinko 10 naudingumo balų.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 27 (6/11 trit., 27 naud. bal.), Pako Cruzas 16 (8 atk. kam., 20 naud. bal.), Martynas Echodas 14 (6/10 dvit.), Deividas Sirvydis (1/6 trit.) ir Evaldas Kairys po 9.

„Lokomotiv“: Johnny O'Bryantas 24 (10 atk. kam., 26 naud. bal.), Dimitrijus Kulaginas 19, Alanas Williamsas 13 (10 atk. kam.), Mantas Kalnietis ir Samas Dekkeris po 12.

Rungtynių epizodai:

Jonas
Bendzius ir toliau mums irodineja, kad butent jis o ne Gregas Odenas ar Durantas turejo buti pasauktas pirmuoju birzos saukimu 2007 metais.
klausimas
cia man vienam pabaigoj visiskai ramu kai kalnietis imasi iniciatyvos? tiesiog atrodo galetu ji laisva palikinet ir tikrai pasiteisintu, nes pastoviai bando tapti didvyriu, na ir viena karta is 20 juo tmpa... rinktinej taspats budavo, rungtyniu galas ir jau zinai, kad kalnietis mes kokia lempa menkiausiai progai pasitaikius. atsimenu pries italus (2015 berods) buvo pataikes, daugiau nepamenu. lietuviskasis westbrookas.
2019-10-02
+5
Mar
grynai pasiseke Rytui, trajakai tam cigonu durantui pakrito, siaip tai neturetu labai vilianski urodai dziugaut
2019-10-02
-34
zalkureiniai urodai jus, suprantu jusu pykti degradai. supisti issigimeliai.
2019-10-02
-4
asas
Kalnietis turi uzleisti vieta (Jokubaiciui, Lekaviciui, net ir Bickauskis ar koks janavicius jau 100 kart geresni uz ji) , O Maciulis vapse po lapais yra (Milaknis , Bendzius ir t.t.) zodziu laikas jauninti Lietuvos rinktine ir duoti sansa jaunimui kurie moka zaisti naujoviska greita zaidima o ne idiotiska kalniecio maciulio jankuno ir seibucio letapediska 2010 metu krepsini. Dar prie tu verxu kiti bijo i kasi mest..o snd per ryto graju visi pamatem kad niekas nebijo ir visi zaide axujienai!
2019-10-01
+15
jo
Baisu buvo gale kad Adomaitiska pabaiga neateitu - bet sivakar primine identiska pernai metu KMT finala - kur Rytui viskas pakrito - reziume - Loko zaide baisiai, Rytas zaide vis ne geriausia savo krepsini - ir vistiek intriga buvo iki galo - bet svarbu pergae ir dar svarbiaui kad ir toliau taip varytu
2019-10-01
+15
piktc
Gerai, kad Bendžiaus į rinktinę neėmė :)))
2019-10-01
-9
hmm
Maciuli,Jankunai, Kuzia jus suvokiat kad jei i rinktine einat, kitiems vietos nepaliekat?
-39
pagal sudeti rytas silpnesni,bet siandien gerai suzaide,pasiteisino greitos atskos,tritaskiai todel ir pergale
Ernestas
Adomaitis po rinktines pralaimejimu siandien turbut pirma nakti ramiai miegos , per daug jis gavo neapykantos is visu . labiausiai turetu buti geda tiem kurie siemense praeita sezona reke ,, Adomaiti lauk "
2019-10-01
+5
Sveikinimai Rytui
2019-10-01
+3
Kad ir kaip nemėgčiau Ryto, dabar lenkiu kepurę tiek prieš Adomaitį tiek prieš visą komandą. Ta puolimo sistema jo būna, kad suveikia, pvz kaip šiandien. Sveikinu patvarkius ne bet ką, o patį Lokomotivą. Rytas būdami underdogais reiškia gali šį sezoną dar ne vieną tokią staigmeną pateikt. Kovinga komanda, tik tas australas totalus medis. Bičkauskis gerai vadovavo komandai, kaip debiutantas eurocupe, turėjo pilnai savo rankose komandą. Paprastai tokie žaidėjai iškart pasimeta ir jaudulys juos pradeda slėgti. Dabar laukiam Žalgirio pergalės penktadienį ir palaikom žaliai baltus.
2019-10-01
+16
Ed
Sirvydis tai... 1/6... kaip Pačėsas pasakytu "Supi*ta žvaigždė atsirado".. NBA pabuvojo, tai galvoja uždominuos čia. Žodžiu nieko doro iš jo nėra ir nebus, kas iš to kad greit išmeta tą kamuolį, bet reik ir pataikyti.. Kas dėl Bendžiaus, tai stebina, kažkaip jo neįvertina varžovai, bet puikiai žinome kas būna kai susitinka su stipriais žaidėjais, matėme rinktinėje ir kovas prieš Žalgirį. Bet kokiu atvėju Rytas šiandiena atrodė puikiai ! Nors ir Žalgirio fanas esu, bet kai žaidžiama tarptautiniuose turnyruose tai visad už Lietuvos klubus !