Fantastiškų dėjimų kupiname mače „Chimki“ pergalingai atidarė Eurolygos sezoną

2019-10-03 22:05

Beveik visas rungtynes pirmavusi Maskvos srities „Chimki“ (1-0) ekipa Eurolygoje startavo banguotai, bet pergalingai.

Fotogalerija

Vienu metu 17 taškų persvarą turėję Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namų rungtynėse 89:83 (24:21, 24:19, 27:21, 14:22) pranoko Tel Avivo „Maccabi“ (0-1) krepšininkus.

„Chimki“ ekipa rekordinį pranašumą susikrovė trečiojo kėlinio pabaigoje, kada šeimininkai surinko 13 taškų be atsako ir buvo priekyje 73:56.

„Maccabi“ intrigą atkūrė ketvirtajame kėlinyje, kai Kurtinaičio kariauna šešias minutes nesugebėjo pelnyti nė taško iš žaidimo.

Tuo metu Izraelio ekipa spurtavo 10:2 ir po Yovelio Zoosmano taškų su pražanga priartėjo 80:84. Baudos metimas skriejo pro šalį, bet „Maccabi“ žaidėjas sugriebė kamuolį ir tuoj pat suklydo.

Kamuolį perėmęs Jonas Jerebko pataikė pirmą baudą, po antros netaiklios kamuolį puolime atkovojo Janis Timma ir iš karto užbaigė ataką iš po krepšio, taip įtvirtindamas „Chimki“ pergalę (87:80).

Dvikovoje dirbo teisėjas iš Lietuvos – Jurgis Laurinavičius.

Įspūdingą momentą trečiajame kėlinyje sukūrė „Maccabi“ naujokas Quincy Acy, dėjimu viena ranka tiesiog sutriuškinęs blokuoti jį mėginusį Sergejų Monią.

Fantastišku epizodu pirmąją dvikovos pusę vainikavo „Chimki“ aukštaūgis Jeremy Evansas. Atletiškasis puolėjas sugavo nuo beveik vidurio aikštės Stefano Jovičiaus siųstą kamuolį ir sugrūdo jį abiem rankomis.

„Chimki“ į priekį vedę Janis Timma (17 tšk.) ir Aleksejus Švedas (22 tšk.) kartu išmetė net 22 tritaškius, iš kurių tikslą pasiekė 7. Tel Avivo ekipos krepšininkai realizavo 4 tolimus metimus iš 22 bandymų (18,2 proc.).

Kurtinaičio komandos pergalę apkartino Stefano Jovičiaus kojos trauma, dėl kurios jis iš rikiuotės iškrito antrosios dalies pradžioje. Per 17 minučių serbas prametė abu tritaškius, tačiau išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 22 (2/10 trit., 6 rez. perd.), Anthony Gillas 18 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Janis Timma 17 (5/12 trit.), Jonas Jerebko 14 (7 atk. kam.).

„Maccabi“: Tarikas Blackas 17, Omri Casspi 13 (6 atk. kam.), Othello Hunteris 11 (8 atk. kam.), Elijahas Bryantas 10.