NBA sezono atidarymo mače – istorinis Siakamo šou ir dramatiška čempionų pergalė

• NBA debiutavęs Nicolo Melli pataikė 4 tritaškius iš 5 ir surinko 14 taškų

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujasis sezonas prasidėjo Kanadoje, kur lygos čempionai Toronto „Raptors“ (1-0) pasiekė pirmąją pergalę.

Nicko Nurse‘o auklėtiniai namuose per pratęsimą 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13:5) pranoko Naujojo Orleano „Pelicans“ (0-1) krepšininkus.

Vos prieš kelias dienas maksimalios ketverių metų trukmės bei 130 mln. vertės kontraktą gavęs Pascalis Siakamas jau pirmajame mače įrodė, kad tokią sumą užsidirbo.

Kamerūnietis per 38 minutes pelnė 34 taškus (9/21 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 10/11 baudos), atkovojo 18 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išnaudojo leistinų pražangų limitą bei triskart suklydo.

Paskutinis ir vienintelis „Raptors“ narys pelnęs 30 taškų, atkovojęs 15 kamuolių bei atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus buvo Vince‘as Carteris, padaręs tai 2001-ųjų gruodį. Apskritai, per paskutinius 40 metų tokį pasirodymą sezono atidarymo rungtynėse buvo surengę viso labo keturi krepšininkai.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Pascalis Siakamas smeigė tritaškį ir padidino „Raptors“ persvarą iki 4 taškų (103:99). Vis tik Frankas Jacksonas pataikė dvitaškį, Brandonas Ingramas ore pakabintą kamuolį įdėjo į krepšį, Jahlilas Okaforas pelnė taškus su pražanga, o „Pelicans“ spurtavo 10:0 bei, likus kiek daugiau nei 4 minutėms, jau pirmavo 6 taškų pranašumu – 109:103.

Savo minutės pertraukėle atsakė Nurse‘as, po kurios „Raptors“ laimėjo atkarpą 7:0 ir po penkių iš eilės Siakamo taškų NBA čempionai vėl išsiveržė į priekį (110:109).

Likus pusantros minutės iki ketvirčio pabaigos, Joshas Hartas smeigė tolimą metimą ir atstatė „Pelicans“ pranašumą – 115:112. Vis tik Lowry kitoje aikštės pusėje taip pat atsakė tritaškiu. Tuomet J.J. Redickas pataikė tolimą dvitaškį, bet likus 29,2 sekundės, Lowry realizavo baudų metimus bei išlygino rezultatą (117:117).

Vis tik Jrue Holiday sudėtingas tritaškis tikslo nepasiekė ir likus 8,9 sekundės, savo minutės pertraukėlės paprašė šeimininkai. Lemiama ataka buvo patikėta Normanui Powellui, kuris didžiąją dalį laiko kamuolį pralaikė savo rankose bei paleido tolimą metimą, kuris buvo netaiklus ir mačas persikėlė į pratęsimą.

Pratęsime Marcas Gasolis pelnė taškus su pražanga, Lowry realizavo baudas, VanVleetas smeigė tritaškį ir, likus pusantros minutės, po spurto 8:0 šeimininkai įgijo 5 taškų persvarą – 127:122.

Kitoje atakoje „Pelicans“ užpulti nesugebėjo, o Lowry atseikėjo tritaškį ir įkalė lemiamą vinį, užtvirtinusią „Raptors“ pergalę (130:122).

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs VanVleetas pelnė 34 taškus (7/11 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 5/6 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius bei dukart suklydo.

Tuo metu pralaimėtojų gretose puikiai stipriausioje pasaulio lygoje debiutavo Nicolo Melli. Italas per 20 minučių pelnė 14 taškų (1/2 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei du kartus suklydo.

Prieš rungtynes „Raptors“ krepšininkams buvo įteikti NBA čempionų žiedai. Pranešama, jog tai didžiausi čempionų žiedai JAV sporto istorijoje. 1,25 karato deimantas atvaizduoja Larry O‘Brieno titulą, o aplink žiedą einantys 74 deimantai nusako sezono pergalių skaičių reguliariajame sezone bei atkrintamosiose.

Žiedo viduje yra išgraviruoti visų „Raptors“ atkrintamųjų serijų rezultatai. Viename iš žiedo šonų taip pat išgraviruoti tam tikro krepšininko vardas bei pavardė. Pridedama, jog viename žiede iš viso buvo sutalpinta kiek daugiau nei 650 deimantų.

„Raptors“: Pascalis Siakamas (9/21 dvit., 18 atk. kam.) ir Fredas VanVleetas (7/11 dvit., 5/7 trit., 7 rez. perd.) po 34, Kyle‘as Lowry 22 (3/11 trit., 11/13 baudos), Serge‘as Ibaka 13, OG Anunoby 11 (4/8 dvit.).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 22 (6/14 dvit.), J.J. Redickas 16 (4/6 trit.), Joshas Hartas 15 (3/5 trit.), Nicolo Melli 14 (4/4 trit.).

Akimirkos iš čempionų žiedų įteikimo ceremonijos:

2019-10-24
+1
2019-10-23
+6
Siakamas parodė,kad ne veltui su juo tokia sutartis pasirašyta.Išvykus Kawhi perėmė lyderio rolę.Ir VanVleetas stipriai patobulėjęs.Jau finaluose buvo svarbus žaidėjas,dabar tapo dar svarbesniu.
2019-10-23
+3
O kas?
buvo paskutinis kuris surinko daugiau 22 tasku, atkovojo lygiai 13 kamuoliu, atliko 6 ir daufiau perdavimo, išmetė 25 metimus ir du kartus pabezdejo per rungtynes?