Įvertinimai žalgiriečiams: netipinis įžaidėjas ir jėgą su protu turėsiantis suderinti LeDay

Jonas Lekšas
„BasketNews.lt“
2019-10-26 00:56

Kauno „Žalgiris“ klampiose rungtynėse namuose 70:56 įveikė Vilerbano ASVEL ir Eurolygoje įsirašė antrąją pergalę.

Lietuvos čempionų gretose naudingiausiai žaidė Thomasas Walkupas. Amerikietis per 24 minutes įmetė 12 taškų (2/4 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

ASVEL gretose dar vieną dvigubą dublį įsirašė Tonye Jekiri. Iš Nigerijos kilęs centras per 25 minutes pelnė 10 taškų (4/10 dvit., 2/4 baud.), atkovojo tiek pat kamuolių ir surinko 17 naudingumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą pergale pasibaigusiose rungtynėse.

Thomasas Walkupas – 8 balai
24 min., 12 tšk. (2/4 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), 6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 kld., 19 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Priverstinai praėjusį sezoną įžaidėju tapęs Walkupas nėra tipinis atakų organizatorius, tačiau savo gebėjimais sugeba duoti teigiamą rezultatą. Thomasui sunku poziciniame puolime organizuoti žaidimą ir neretai dvikovoje su ASVEL buvo perlaikomas kamuolys, tačiau amerikiečio individualūs gebėjimai leidžia jam pačiam susikurti metimus, o kai jis dar pataiko iš toli – tampa sunkiai sustabdomas perimetre. Reikia paminėti ir krepšininko gynybą, kuri šį vakarą visiškai atkirto priešininkų atakų organizatorius nuo komandos.

Artūras Milaknis – 8 balai
27 min., 10 tšk. (1/1 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), 2 atk. kam.,11 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Milaknis aikštėje pasirodė pirmojo kėlinio pabaigoje ir sužaidė labai gerą atkarpą, kurioje vienas po kito buvo tritaškis ir visiems įspūdį padaręs dėjimas. Šioje dvikovoje snaiperis daug laiko aikštėje praleido būdamas kartu su Ulanovu, o žaisdamas antroje pozicijoje atrodė solidžiai ir susimetė savo metimus, kurie nebuvo iš lengvųjų.

Zachas LeDay – 7,5 balo
29 min., 13 tšk. (5/9 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 8 atk. kam., 5 kld., 2 blk., 5 išpr. praž., 13 naud. balų.

LeDay, kaip ir praėjusią savaitę, taip ir šią buvo pagrindinis „Žalgirio“ žmogus puolime, išmetęs 10 metimų iš žaidimo. Vis dėlto ne viskas amerikiečiui klostėsi ir metimų pasirinkimas bei sprendimų priėmimai buvo tikrai ne aukščiausio lygio, ką parodo 3 užsidirbti blokai ir 5 klaidos. Tiesa, Zachas įrodinėja, jog yra vienas stipriausių aukštaūgių Eurolygoje, o ateityje amerikietis, suderinęs jėgą su protu, gali tapti pavojingiausiu „Žalgirio“ žaidėju puolime.

Marius Grigonis – 7,5 balo
20 min., 11 tšk. (1/1 dvit., 3/4 trit.), 3 atk. kam., 4 praž., 13 naud. balų.

Marius buvo pagrindinis žalgiriečių vedlys pirmajame kėlinyje ir, jei ne greitai susirinktos pražangos, veikiausiai būtų tapęs rezultatyviausiu mačo žaidėju. Vis dėlto lietuvį iš žaidimo ritmo rungtynėse ne kartą išmušė gautos pražangos, o dėl jų antroje mačo dalyje Grigonis nebebuvo toks pastebimas.

Paulius Jankūnas – 7 balai
10 min., 5 tšk. (2/2 dvit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 4 praž., 6 naud. balai.

Jankūnas tik išėjęs ant parketo greitai užsidirbo dvi pražangas, kai nespėjo su varžovų perimetro žaidėjais, tačiau vėliau atsitiesė ir puikiai įsiliejo į žaidimą. Iš pradžių kapitonas įmetė dvitaškį, vėliau porą kartų gudriai išprovokavo varžovų pražangas, o galiausiai atliko prasiveržimą nuo tritaškio linijos kaip geriausiais savo laikais. Taip pat Paulių verta pagirti už kovą po krepšiais, kur jis susitvarkė su priešininkų fiziškumu ir spėjo atkovoti 4 kamuolius.

Edgaras Ulanovas – 6,5 balo
28 min., 5 tšk. (1/3 dvit., 1/2 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 7 naud. balai.

Edgaras pirmuosius taškus pelnė vos 35-ąją mačo minutę, tačiau negalima sakyti, jog lietuviui tai buvo prastos rungtynės. Krepšininkas atliko daug nematomo darbo gynyboje ir buvo vienas iš nedaugelio, kuris tinkamai priėmė varžovų fiziškumą. Deja, porą kartų nepavyko tiksliai užbaigti metimų, žaidžiant nugara į krepšį.

Jockas Landale'as – 4,5 balo
14 min., 6 tšk. (1/2 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), 1 atk. kam., 3 naud. balai.

Jockas dvikovą pradėjo startiniame penkete, tačiau po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo -5 naudingumo balus. Australas vis dar susiduria su ta pačia problema – kontakto nepriėmimu, o tai buvo ypač svarbu prieš tokią atletišką komandą kaip ASVEL. Mačo pabaigoje Landale'as pasigerino statistiką ir, žiūrint plika akimi, vaizdas statistinėse grafose neatrodo toks prastas, tačiau iš vidurio puolėjo tikimasi kietesnio ir užtikrintesnio žaidimo. Jo +/- rodiklis buvo prasčiausias komandoje (-9).

Lukas Lekavičius – 4,5 balo
17 min., 4 tšk. (2/4 dvit.), 2 rez. perd., 2 kld., 2 naud. balai.

Antrąjį mačą paeiliui Lekavičius aikštėje nepadarė to, ko Šarūnas Jasikevičius iš jo reikalavo. Šią dvikovą krepšininkas pradėjo su neužtikrintumu ir vietoje veržimosi gilyn po krepšiu rinkosi sudėtingus metimus iš vidutinio nuotolio. Po pertraukos Lukas bandė sužaisti agresyviau ir tai porą kartų pasiteisino, tačiau gynėjas galutinai taip ir neprisitaikė prie varžovų kietos gynybos ir sužaidė antrą blankų mačą Eurolygoje iš eilės.

Martinas Gebenas – 4 balai
8 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 1 atk. kam., 1 blk., 1 naud. balas.

Sunku įvertinti objektyviai, nes Gebenas per pusaštuntos minutės praleistos ant parketo, kažkuo labai neišsiskyrė. Aukštaūgis blokavo varžovų metimą, tačiau ir pats gavo stogą bandydamas dėti iš viršaus bei sykį neatitvėrė Jekiri po krepšiu, kas yra nedovanotina klaida prieš nigerietį. Martinas, skirtingai nei Landale'as, nebijo kontakto, kas yra sveikintina, tačiau šiame mače iš Jasikevičiaus susilaukė pylos dėl žaidimo gynyboje neskaitymo.

Nigelas Hayesas – 4 balai
19 min., 3 tšk. (1/2 dvit., 0/3 trit., 1/2 baud.), 3 atk. kam., 4 praž., -2 naud. balai.

Amerikiečiui sunkiai susiklostė mačo pradžia, kai užsidirbo pražangų gynyboje bei per tris minutes surinko -4 naudingumo balus. Hayesui ir vėliau nesisekė realizuoti metimų iš patogių padėčių, o prie to galėjo prisidėti ir greitai besirenkamos pražangos, kurios neleido puolėjui pagauti žaidimo ritmo. Tiesa, vienas epizodas gynyboje tikrai įsiminė, kai krepšininkas ant ūselio solidžiai sustovėjo ir išprovokavo varžovų pražangą.

Mačo pabaigoje ant parketo pasirodė Kerras Kriisa ir Karolis Lukošiūnas, tačiau jų pasirodymų negalime objektyviai įvertinti.