2019-10-30 19:00

• Puolime strigęs „Žalgiris“ pataikė 33 proc. metimų ir nusileido „Zenit“ ekipai

• Kauniečiai ketvirtojo kėlinio pabaigoje stebuklingai išplėšė pratęsimą, kai tris baudas realizavo Lukas Lekavičius

• „Zenit“ ekipai Mateušas Ponitka per ketvirtą kėlinį ir pratęsimą pelnė 17 iš savo 19 taškų

Lukas Lekavičius trimis baudų metimais ketvirtojo kėlinio pabaigoje išplėšė pratęsimą, tačiau jame Kauno „Žalgiris“ (2-3) neturėjo šansų prieš visas rungtynes juos puolime surakinusią Sankt Peterburgo „Zenit“ (2-3) komandą.

Fotogalerija

Tragiškai pataikę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai trečiadienį namie 70:82 (18:14, 10:14, 15:16, 19:18, 8:20) neprilygo Joano Plazos ekipai.

Visas rungtynes strigęs puolime, „Žalgiris“ blogiausiai šį sezoną atakavo krepšį, pataikydamas vos 33 proc. metimų iš žaidimo (21/64).

Kauniečiai taip pat suklydo 18 kartų – irgi blogiausias sezono rodiklis.

„Toks pralaimėjimas tikrai žiauriai skausmingas, – po rungtynių sakė Šarūnas Jasikevičius. – Ne dėl to, kad tai prarastas taškas namie, o dėl to, kad antras rungtynes iš eilės namuose mūsų šįkart beveik pilnoje arenoje mus apstumdo, išmuša iš mūsų pozicijų, yra fiziškesni ir mes negalime žaisti savo krepšinio.“

Nors buvo toli nuo savojo žaidimo, „Žalgiris“ stebuklingai išsigelbėjo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai dar likus žaisti 3 minutes turėjo 7 taškų deficitą.

Likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės, Mateušas Ponitka pelnė du taškus su pražanga ir „Zenit“ buvo priekyje 61:57. Kitoje atakoje Thomasas Walkupas atsakė dviem taškais ir staigiai prasižengė prieš Alexą Renfroe.

Amerikietis įmetė vieną baudą iš dviejų (62:59), o kitoje aikštės pusėje Artūras Milaknis suklydo atlikdamas perdavimą ir kamuolys, likus žaisti 7 sekundes, išlėkė į užribį. Atrodė, kad „Žalgirio“ viltys – palaidotos, tačiau netrukus jiems šyptelėjo sėkmė.

Po minutės pertraukėlės Walkupas gynyboje įsikabino į kamuolį ir išprovokavo ginčą, kurį laimėjo. Kamuolys, likus žaisti 4 sekundes, atiteko Lekavičiui, pastarasis dar būdamas savo aikštės pusėje iš karto imitavo metimą, o į jį įsirėžęs Andrew Albicy buvo nubaustas pražanga.

Trijų baudų metimų mesti stojęs Lekavičius 13,2 tūkst. žiūrovų akivaizdoje neklydo ir išplėšė pratęsimą (62:62).

Jame nuo pirmos atakos įsisiautėjęs iš pradžių smeigė tritaškį, kitoje atakoje pridėjo dvitaškį su pražanga ir timptelėjo „Zenit“ į priekį (68:64).

Lekavičiui prametus iš toli, Ponitka išprovokavo pražangą, bet pataikė tik pirmąją baudą (69:64). Po antros netaiklios Timas Abromaitis nesėkmingai taisė metimą, tačiau ir vėl kovoje atsidūrė Ponitka, pelnęs 9 tašką iš eilės (71:64).

Walkupas kitoje atakoje suklydo, prie baudų metimų linijos stojęs Jamesas Hollinsas padidino rusų pranašumą iki 73:64 ir rusai nebesižvalgė atgal.

„Zenit“ į pergalę vedęs Ponitka ketvirtajame kėlinyje ir pratęsime surinko 17 iš savo 19 taškų.

„Buvo daug atkarpų, kur strigome, – po dvikovos kalbėjo Marius Grigonis. – Aišku, norėtųsi, kad judėtų kamuolys, bet ir varžovai prieš mus ruošėsi. Eisime ir bandysime dirbti.“

Kauniečiai šiame mače prarado 18 kamuolių, iš kurių šešis – Thomasas Walkupas. „Zenit“ suklydo 14 kartų.

Po beveik dviejų savaičių pertraukos į aikštę grįžęs Alexas Perezas per 6 sužaistas minutes pasižymėjo pramestu dvitaškiu, atkovotu kamuoliu, asmenine pražanga ir -1 naudingumo balu.

Kitas neigiamai žaidęs „Žalgirio“ žaidėjas buvo kapitonas Paulius Jankūnas, per 10 minučių prametęs visus 3 metimus iš žaidimo ir užfiksavęs -4 balų naudingumą.

Penktadienį Jasikevičiaus kariauna dvigubą savaitę uždarys rungtynėmis Stambule su vietos „Fenerbahče“.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas (3/10 metimai) ir Zachas LeDay (10 atk. kam.) – po 12, Marius Grigonis ir Nigelis Hayesas (6 atk. kam.) – po 10.

„Zenit“: Mateušas Ponitka 19 (7 atk. kam.), Gustavo Ayonas 11 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Coltonas Iversonas (4 blk.) ir Jamesas Hollinsas – po 10.