Belgrade – pirmoji „Partizan“ nesėkmė, kurioziniai taškai ir įstabus puolėjo pasirodymas

2019-11-06 00:07
Nuotr.: Zuma Press – Scanpix

Europos taurės B grupės, kurioje rungtyniauja ir Vilniaus „Rytas“, lyderis Belgrado „Partizan“ (5-1) klubas pajuto pirmąjį pralaimėjimo kartėlį.

Arciomo Parachouskio atstovaujama Serbijos ekipa antradienio vakarą namuose 69:83 (18:21, 21:16, 9:25, 21:21) nusileido svečiams iš Italijos – Venecijos „Umana Reyer“ (4-2) krepšininkams, turnyrinėje lentelėje kvėpuojantiems „Partizan“ į nugaras.

Parachouskiui daug progų sužibėti nebuvo – aukštaūgis rungtyniavo vos 3 minutes, per kurias prametė dvitaškį, tačiau atkovojo 2 kamuolius.

27
37
83%
5/6
5

Kertinis rungtynių momentas įvyko trečiajame kėlinyje. Nors po dviejų kėlinių Belgrado klubas pirmavo (39:37), trečiojoje susitikimo dalyje „Partizan“ pelnė vos 9 taškus, svečiams leido įmesti 25 ir po Arielio Filloy tritaškio „Umana Reyer“ pirmavo 12 taškų – 60:48.

Lemiamas ketvirtis tebuvo formalumas ir finalinė sirena simbolizavo ketvirtąją Venecijos klubo pergalę bei pirmąjį „Partizan“ pralaimėjimą.

Įspūdingą pasirodymą surengė Mitchellas Wattas. Nugalėtojams jis per 32 minutes pelnė 27 taškus (11/12 dvit., 5/6 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną metimą, išprovokavo 8 pražangas, pats 4 sykius pažeidė taisykles, 3 kartus suklydo ir surinko 37 efektyvumo balus.

Rungtynėse buvo užfiksuotas ir itin kuriozinis epizodas. Atakoje, vykusioje antrojo kėlinio pradžioje, „Partizan“ užlaikė kamuolį, o iki atakos pabaigos likus 2 sekundėms Belgrado ekipos krepšininkas Stefanas Birčevičius jį paleido į baudos aikštelę.

Ten su varžovu dėl pozicijos besigrūmęs Venecijos klubo krepšininkas bandė ranka sustabdyti perdavimą, tačiau kamuolys pakeitė trajektoriją, atsimušė į lentą ir įkrito į krepšį.

Susitikime dirbo arbitras iš Lietuvos – Jurgis Laurinavičius.

„Partizan“: RaShawnas Thomasas 18 (6/7 dvit.), Ognjenas Jaramazas 9, Žanis Peineris (3/3 dvit.) ir Nemanja Gordičius (5 atk. kam.) po 8.

„Umana Reyer“: Mitchellas Wattas 27 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 11/12 dvit.), Austinas Daye 13 (5 atk. kam.), Jeremy Chapellas 12, Julyanas Stone‘as 10 (11 atk. kam., 7 rez. perd.), Michaelas Bramosas 9 (3/7 trit.).