Užtikrintai su „Rytu“ susitvarkęs „Lietkabelis“ kyla į antrąją LKL vietą

2019-11-28 17:50
  • Panevėžio „Lietkabelis“ namuose 83:74 nugalėjo Vilniaus „Rytą“

• Tai buvo ketvirtasis „Ryto“ pralaimėjimas per pastarąsias ketverias rungtynes

• Tomas Dimša nugalėtojams pelnė 24 taškus

Panevėžio „Lietkabelis“ (7-3) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) kyla į antrąją turnyrinės lentelės vietą.

Nenado Čanako auklėtiniai namuose 83:74 (23:17, 24:15, 15:21, 21:21) pranoko Vilniaus „Rytą“ (7-4), kuris patyrė LKL patyrė ketvirtąją nesėkmę per pastarąsias šešerias rungtynes. Sostinės klubas po šio pralaimėjimo smuktelėjo į trečiąją vietą.

„Visada smagu laimėti prieš tokius oponentus kaip „Rytas“, tačiau privalome pamiršti šias rungtynes, nes už dviejų dienų mūsų laukia kitas mačas (prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“) ir turime jam pasiruošti, – po pergalės sakė Čanakas. – Šį vakarą kritinis momentas buvo antrojo kėlinio pabaigoje, kai perėmėme du kamuolius ir pataikėme kelis tritaškius. Visgi tas skirtumas tarp komandų nebuvo realus. Manau, kad nusipelnėme pergalės dėl savo geros gynybos.“

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. Margiris Normantas, Vytenis Lipkevičius ir Željko Šakičius pataikė po tritaškį ir jau pirmajame kėlinyje „Lietkabelio“ persvara buvo dviguba – 20:10.

Vis tik tuomet savo atkarpa atsakė svečiai. Bendžius pelnė taškus su pražanga, Cameronas Bairstow pataikė puskablį, tolimą metimą atseikėjo Mindaugas Girdžiūnas, o „Rytas“ spurtavo 14:2 bei persvėrė rezultatą – 31:25.

„Turime kelias prastas minutes, kai pradėjome galvoti vien tik apie puolimą, ir tuomet iš 10 taškų deficito nusiritome iki 6 taškų deficito. Visgi paskui gerai išsprendėme kelias situacijas gynyboje ir kai sekėme rungtynių planą, viskas savoje aikštės pusėje sekėsi gerai“, – tęsė Čanakas.

Ir kuomet atrodė, kad „Rytas“ perima iniciatyvą, įspūdingą atkarpą sužaidė šeimininkai. Šakičius smeigė tritaškį, Gabrielius Maldūnas pataikė metimą iš po krepšio, Tomas Dimša, o panevėžiečiai laimėjo atkarpą 22:1 bei nutolo 15 taškų persvara – 47:32.

Vien per paskutinę antrojo kėlinio minutę „Rytas“ suklydo 3 kartus, o tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ pelnė 8 taškus.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Rytas“ sugebėjo laimėti atkarpą ir po Martyno Echodo taškų, svečiai sumažino deficitą iki 9 taškų (53:62). Vis tik lemiamą ketvirtį panevėžiečiai pradėjo dviem taikliais tritaškiais ir atstatė 15 taškų pranašumą – 68:53.

„Žinoma, „Rytas“ – labai gera komanda, jie nepasidavė, tačiau mes išlaikėme kontrolę savo rankose, galiausiai kontroliavome atkovotus kamuolius ir tikrai nusipelnėme laimėti“, – savo auklėtiniais džiaugėsi panevėžiečių strategas.

Vilniečiai mačo pabaigoje sugebėjo šiek tiek sumažinti deficitą, tačiau realios grėsmės „Lietkabelio“ persvaros nebuvo.

Nugalėtojų gretose puikiai sužaidė Dimša, kuris pelnė 24 taškus (4/5 dvit., 4/7 trit., 4/4 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, du kartus suklydo bei surinko 26 naudingumo balus.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 24 (4/5 dvit., 4/7 trit.), Vytenis Lipkevičius 13 (4/6 dvit.), Martynas Sajus 11.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Evaldas Kairys (5/7 dvit., 7 atk. kam.) po 14, Martynas Echodas 12 (5/6 dvit.).