Metimams nekrintant, įtampa „Žalgiryje“ ima viršų. Ar atvirkščiai?

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ iš Berlyno (Vokietija)
2019-11-29 10:23

Galima drąsiai sakyti, kad Šarūno Jasikevičiaus Kauno „Žalgiris“ dar nėra turėjęs tokios atkarpos, į kokią yra įpuolęs tris pastarąsias savaites. Pralaimima komandoms, kurias tikėtasi įveikti, metimai lyg užkeikti nekrenta, o įtampa ir stresas regimi plika akimi.

Ketvirtadienio dvikova Berlyne buvo tokia, tarsi vis dar tęstųsi tas košmaras, prasidėjęs namų rungtynėse su Belgrado „Crvena Zvezda“.

Vienas po kito septyni skirtingi žalgiriečiai pirmajame dvikovos su ALBA kėlinyje išsimetė bent po tritaškį ir visi 9 metimai skriejo pro šalį. Prie to pridėkime dar 5 klaidas ir gauname situaciją, kurioje „Žalgiris“ per pirmas 9 minutes tepelnė 5 taškus.

Fotogalerija

Toks skaičius, žaidžiant su komanda, kuri iki tol per rungtynes praleisdavo daugiausiai, vidutiniškai 91 tašką, atrodė nesuvokiamas.

Visi – absoliučiai visi 9 – tritaškiai buvo išmesti būnant visiškai laisviems, kai kurie iš jų – artimiausio gynėjo neturint per pusantro ar du metrus. Tokio lygio rungtynėse tiesiog neįmanoma būti laisvesniems.

„Box and one“ gynyba – asmeniškai prižiūrimas tik snaiperis (Artūras Milaknis)
„Box and one“ gynyba – asmeniškai prižiūrimas tik snaiperis (Artūras Milaknis)
Žaisdami prieš ALBA „Box and one“ gynybą – kai keturi žaidėjai išsirikiuoja stačiakampiu aplink baudos aikštelę ir saugo erdves, o vienas ginasi asmeniškai prieš snaiperį (K.C. Riversą arba Artūrą Milaknį šiuo atveju), žalgiriečiai elementariai susikurdavo progas ir mesdavo užtikrintai žinodami, kad tai – geras metimas.

Bėda tik ta, kad tie metimai skriejo pro šalį.

Pirmasis tritaškis įkrito antrajame kėlinyje, po dešimties iš eilės netaiklių bandymų, kai pasižymėjo Zachas LeDay. Tai buvo vienintelis taiklus tolimas metimas iš 16 bandymų pirmoje dvikovos dalyje.

„Tiesiog nepataikėme gerų metimų, – po mačo sakė visus 5 tritaškius pro šalį skraidinęs Artūras Milaknis. – Kažkur, aišku, buvo ir prastesnių metimų, bet tikrai nemanau, kad čia yra kažkokia bėda. Prieš kelias dienas tritaškius įmeti sočiai, o kitą dieną neįmeti. Neįmetėme visi. Taip jau būna krepšinyje.“

Milaknio minėtas kelių dienų senumo atvejis buvo praėjusio savaitgalio dvikova su Alytaus „Dzūkija-Sintek“, kai kauniečiai realizavo 21 tolimą metimą. Tai – daugiausiai per pastaruosius 15 metų LKL.

Tada iš toli pasižymėjo 10 skirtingų žaidėjų taip pademonstruojant, kad šis ginklas šį sezoną tikrai turi šovinių.

Po keturių dienų Berlyne atrodė tarsi lankai būtų per maži, kamuolys – per sunkus, o taikikliai – tarsi mėgėjų lygos komandos.

„Geriau negali būti, – apie metimų pasirinkimą po dvikovos kalbėjo Šarūnas Jasikevičius. – Nežinau, ką padaryti, kad jie būtų dar laisvesni. Nemoku. Nebus geriau.“

„Krepšinyje reikia įmesti į krepšį, – tęsė treneris. – Neturime geresnių metikų nei Milaknis, Riversas, Lukas. Neturime. Mano darbas yra jiems sukurti metimus. Kiti treneriai tą puikiai supranta. Jie puikiai supranta, kuriose situacijose Jasikevičius eis su kamuoliu. Jūs viską matote.“

Kai rungtynės buvo pradėtos dešimčia iš eilės netaiklių metimų, viskas tapo sunkiau ir sudėtingiau. Tą įtampą, kuri buvo juntama, ko gero, net žiūrint rungtynes per televizorių, geriausiai iliustravo pirmoji šį sezoną techninė pražanga Jasikevičiui, ir kelios neįprasto neatidumo situacijos po ilgosios pertraukos.

Antroje mačo pusėje Paulius Jankūnas pakilo nuo suolo keisti komandos draugą ir Lukas Lekavičius pasileido sėsti ant suolo, bet tuo pačiu buvo rodoma, kad sėstis turi Jockas Landale’as. Vienu metu praktiškai abu – tiek Lekavičius, tiek Landale'as – buvo pasirengę atsisėsti. Lukas galiausiai buvo grąžintas atgal į aikštę, australas sėdo ant suolo.

„Žalgirio“ laivui skęstant, Jasikevičius anksti paėmė vieną minutės pertraukėlę, po to norėjo imti antrąją, bet ją atšaukė. Tokia pati situacija dar sykį pasikartojo ketvirtojo kėlinio viduryje, bet dabar apie tai, kad pertraukėlė buvo atšaukta, ko gero, žinojo tik pats Jasikevičius.

Sekretoriatas paskelbė apie pertraukėlę, atsarginiai žaidėjai pakilo nuo suolo, Darius Maskoliūnas tradiciškai paruošė kėdę Jasikevičiui prisėsti, aikštėje buvę žaidėjai patraukė link suolo, tik vienas Jasikevičius šaukė, kad jokios pertraukėlės jis neėmė ir reiktų žaisti toliau.

Dėl šio epizodo tikrai nebuvo pralaimėtos rungtynės, bet jis iliustravo tą begalinę įtampą, kuri pastarosiomis savaitėmis tvyro „Žalgiryje“.

Galbūt ta įtampa ir yra netaiklių metimų priežastis? Žaidėjai yra taip išsigandę dėl reakcijos, kuri šalia suolo kyla po kiekvieno prastesnio epizodo, kad tiesiog bijo kažką padaryti ne taip.

Jasikevičius po rungtynių Berlyne pareiškė, kad yra kaltinamas dėl to, kad pateikia per daug informacijos. Apie tai niekur neteko girdėti viešai, todėl galima spėti, jog tai – iš pačių žaidėjų treneriui atėjusi žinutė.

Kol kitos komandos žaidžia žaidimą, „Žalgiris“ pastarosiomis savaitėmis dirba, atrodytų, nemėgstamą darbą. Tokio sunkaus „Žalgirio“ pastaraisiais metais neteko matyti.

Kauniečiai vos antrą kartą per Jasikevičiaus erą turi penkių pralaimėjimų seriją. Pirmasis toks atvejis buvo Šarui perėmus komandą 2015-2016 m. sezono viduryje, tačiau tada jis dar neturėjo pagal save sukomplektuotos komandos.

Dabar dar skaudžiau yra tai, prieš kokias komandas pralaimima. Pirėjo „Olympiakos“ iki dvikovos su „Žalgiriu“ buvo duobėje, dvejas paeiliui rungtynes pralaimėjusi triuškinamai.

Atėnų „Panathinaikos“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“ buvo su laikinaisiais treneriais.

ALBA, su visa pagarba jai, labiau primena Europos taurės, o ne Eurolygos ekipą.

Tai buvo keturios dvikovos, kuriose „Žalgiris“ planavo turėti keturias žalias varneles, o ne keturis raudonus kryžiukus.

Iš šių komandų vienintelė „Panathinaikos“ turėjo teigiamą pergalių-pralaimėjimų balansą (4-4), kitos vilkosi turnyrinės lentelės dugne. Dabar ten voliojasi „Žalgiris“.

Tos pilnutėlės tribūnos Kaune ar apie 1000 sirgalių Berlyne yra bene vienintelis teigiamas aspektas aplink „Žalgirį“ pastarosiomis savaitėmis.

Jeigu pasitvirtins pranešimas apie Mariaus Grigonio ilgalaikį iškritimą, tai kels dar daugiau klausimų. Kodėl jis žaidė tas keturias dvikovas su trauma? Kodėl tos antrosios nuomonės – jeigu tikėtume oficialiai pateikiama informacija – nebuvo ieškoma anksčiau? Ar jis nebuvo be reikalo spaudžiamas žaisti tų rungtynių?

Galbūt laimėjus viskas būtų atrodę kitaip, bet ar pergalėmis tai pateisinama?

„Žalgiriui“, anot Milaknio, tereikia laimėti, ir tai būtų geriausia medicina prieš dabartinę depresiją.

Bet pergalės negali ateiti be ramybės, o būtent jos pastaruoju metu, atrodo, labiausiai trūksta „Žalgirio“ veiksmuose.Rodyti komentarus

Manau,
treneris persistengė, perspaudė ir sulaužė atjaunėjusios komandos stuburą, o seniams nebėra jėgų ir meistriškumo patempti komandą...
2019-12-01
+1
Atsakyti
mod123
na kai supras kai nebeturi ka prarast atsigaus.
2019-11-30
-5
Atsakyti
medis
Man šitas interviu pirmena Pauliukėną, kai buvo "Šiaulių" treneris. Kai per interviu sakė ar čia aš debilas ar jie durniai. Tuomet išvada buvo, kad visgi žaidėjų meistriškumas neleido trenerio sumanymų įgyvendinti. Čia manau tas pats, Landeilas į Lietkabelį ant suolo geriausiu atveju, Milas jau savo metimus pataikė, po visos atakos su 180 pulsu pagavęs kamuolį jis nebeturi jokių šansų pataikyti. O kad Lukas su Ule prapliups tritaškais irgi gal naivoka būtų tikėtis. Prieš Dzūkiją ten net nesuprakaitavę tai ir primėtė kaip paer treniruotę. Eurolygoje tempas gerokai didesnis, nes dar paskui ir gintis iš visų jėgų tenka. Šiemet komplektacijos spragos, o ne sistemos. Su tuo pačiu rėkimu ir sistema iki top4 nuėjo, tik kapela buvo to verta ir senieji vilkai dar žvilgančiom akim buvo.
2019-11-29
+14
Atsakyti
VT
Pasikeis treneris ir vel bus viskas gerai,nes žaidejams jau atsibodo klausyti jo reksmu, gazdinimu, kaip kurie net i krepši bijo žiureti, jau nekalbu apie metima i krepši,momentais toks vszdas, kad nori kuo greičiau atsikratiti kamuolio,
2019-11-29
Atsakyti
eurolyga
beje pagalvojau o kiek kitose komandose ir prameta tritaskiu net ir geriausi metikai kad ir Timma Swedas daug ismeta tritaskiu Larkinas James Rodrigesas Calathesas
2019-11-29
Atsakyti
Sigis
saras suzvaigzdejo cmo visa komanda nusodino,grynai gaz mias is nase rase
2019-11-29
+4
Atsakyti
fontanas
Nereikia cia verkti, viskas bus gerai su tuo pataikymu, situacijas susikuria. Gaila tik vieno, kad net juodziausia diena Milui, neisleidziamas Karolis pabandyti,nieko neprarasi, turi juk ranka Lukosiunas. Jock\'ui misios, o Gebenas sedi ir ziuri pornuske Landail\'o... Kodel?
2019-11-29
+9
Atsakyti
Bus naujokas
tai kas toliau laukia kokios isvados grieztos dabar komanda isgyvena nuosmuki
2019-11-29
+7
Atsakyti
Che che.....
Nebijokim realybei paziureti i akis. Jasikevicius galutinai uzduchino komanda. Kad pamatytumet skirtuma ,palyginkit Landel\'o zaidima rinktineje ir Zalgyrije - du skirtingo temperamento zaidejai su skirtingu pasitikejimo lygiu. Kartais uztrunka kelis metus,kol pasiekiamas toks komandos mikroklimatas. Jau nuo sezono pradzios i akis krito zaideju baime mesti ir rizikuoti. O Jasikevicius yra didelis avantiuru priesininkas, nors pats toks buvo visa gyvenima. Meimas is esmes ir yra avantiura su pasitikejimo uztaisu.
2019-11-29
+10
Atsakyti
Objektyviai ziurint si komanda tera vidutinioku ir keliu aukstesnio lygio zaideju (Leday + Grigonis) kratinys. Su visa pagarba Zalgiriui, nera cia ko daugiau noreti.
2019-11-29
+12
Atsakyti
Auriukss
Kiek čia ekspertų ble ble😄😄😄😄
2019-11-29
-18
Atsakyti
VT
Čia vasaros komandos komplektavimo pasekmes,klūbas treineriu leidžia pasirinkti žaidejus, ka dare treneris,o didžiaja vasaros dally atostogavo užsienije, jam pofik, surinko iš Eurocup, žaidusius žaidejus,kurie toli gražu euroligos lygio, o sutartys su kai kuriais žaidejais pasyrašytos, lietuviais gan geros babkes,o žaidimo nepatempe. Save gerbentis treneris po tokių daugelio rungtiniu,atsistatidintu, reikia, trenerio ,kad neregtu ant žaideju, bijo jau žaidejai tokio trenerio, yra noemaliu treneriu.
2019-11-29
-2
Atsakyti
ATI
Saras nemano, kad Lukosiunas geras snaiperis... Aplamai jis kazkodel apie lietuviska jaunima blogos nuomones, gal tikrai todel, kad jie atkatu jam nemoka?
2019-11-29
-2
Atsakyti
Aiškiaregis
Oi, net nustebau kiek Vilniaus dvokiančių blakių komentarų.
2019-11-29
Atsakyti
Ira kaip ira
jau emocijos nurimo manau visi siendien gryzo nuleide galvas
2019-11-29
-8
Atsakyti
Jonas
svarbu pries pasvaly viska sumetat. visu grazumu pasimato visos " stratego" sistemos ir issizioje kojas velkantys zaidejai. su milu ir Aulium priesaky.
2019-11-29
-15
Atsakyti
x
ką daro NBA komandos jei susimauna, augina ateities komandą. ką daris žalgiris ? ar pirks dar kokį vieną veteraną kai tikimybė prasimušti į aštuntuką praktiškai nebeegzistuoja, ar pagaliau leis žaisti jaunimui. sirgaliai gali suprasti ir atleisti jei augs jaunimas jei žais veteranai ką aš žinau , po naujų prasidės salės tuštėjimo metas
2019-11-29
+22
Atsakyti
Zalgirio fanai
o idomu kaip zalgirio fanai reguoja i sprasta zalgirio zaidima kaip matom Ryto B tribuna neiskente ryto zaidimo sugedina
2019-11-29
-1
Atsakyti
Dainius
Miklovai, neieskok slieku del Grigonio traumos, kad neva zalgiris verte ji zaist , gerai juk nezinai pats ir sapalioji... Žiauriai gadini savo reputacija tokiais svaipaliojimais, nesusigadink dar labiau. Bet toks vis noras įpilti zibalo i taip karsta ugnį.. Nebuk veidmainis, kai Žalgiris laimi, pradedi pataikaut kaip gerai zaidzia ir taip toliau, o kai pralaimi tuomet pradedi kabinetis ir smerkti komanda. Geriau savo patrionais uzsiimk.
2019-11-29
+3
Atsakyti
Propeleris
P.S. Vakar ziurint rungtynes man kazkaip tapo neaisku ju vienas derinys kuri naudojo gal 7-8 kartus, Walkup persivaro kamuoli, tada prie tritaskio isbega Jankunas gauna kamuoli ir po 2sec vel atmeta atgal Walkupui, Jankunas gryzta po krepsiu o prie Walkupo eina Leday ar Landale statyt uztvaros ir zaist 2x2. Klausimas iskyla kokia esme to Jankuno lakstymas ir atakos laiko trumpinimas 6-7 sec be jokios prasmes? Gal tiesiog iskart 2x2 zaistu...
2019-11-29
-1
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 66

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.