Fantastiškai iš toli atakavęs „Rytas“ – „Top 16“ etape

2019-12-10 18:00

Fantastiškai pirmąją mačo dalį sužaidęs Vilniaus „Rytas“ (4-5) 99:83 (32:20, 25:11, 20:24, 22:28) įveikė Bursos „Tofaš“ (4-5) klubą ir pateko į kitą Europos taurės etapą.

Dainiaus Adomaičio kariaunai vietą kitame etape užtikrino Venecijos „Umana Reyer“ pergalė šio vakaro rungtynėse išvykoje 78:71 prieš Limožo CSP.

Sostinės klubas jau mačo pradžioje parodė Turkijos klubui, kad yra rungtynių šeimininkas, ir po trečiojo Arno Butkevičiaus tolimo metimo 8-ąją minutę turėjo 15 taškų pranašumą, o prieš pat pertrauką Pako Cruzo ir Deivido Sirvydžio tritaškiai šeimininkams sukrovė rekordinę 26 taškų persvarą – 57:31.

Po pertraukos svečiai iškart spurtavo 17:0 ir nukirpo „Ryto“ persvarą iki vienženklio (48:57), tačiau šeimininkai ketvirtį užbaigė penkiais tritaškiais paeiliui ir susigrąžino triuškinantį pranašumą – 77:55.

Lemiamame ketvirtyje „Tofaš“ buvo vėl priartėjęs prie šeimininkų (74:85), tačiau vilniečiai užtikrintai sužaidė mačo pabaigą ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Jeigu pergalė šioje dvikovoje būtų iškovota mažesniu nei 11 taškų pranašumu, tuomet būtų reikėję dairytis į Krasnodaro „Lokomotiv“ pasirodymus.

Adomaičio auklėtiniai rungtynėse įspūdingai pataikė iš toli – 18 iš 33 (54,5 proc.). 18 tritaškių yra šio sezono Europos taurės rekordas bei trečias geriausias rezultatas istorijoje.

Naudingiausiai vilniečių klube žaidęs Martynas Echodas per 28 minutes pelnė 18 taškų (7/11 dvit., 4/7 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

4 tritaškius iš 5 pataikęs Butkevičius pagerino tikslių tolimų Europos taurėje asmeninį rekordą. Puolėjas per 27 minutes įmetė 18 taškų (3/5 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Taip pat asmeninį pataikytų tritaškių rekordą atstovaujant „Rytui“ pagerino Sirvydis, pataikęs 4 iš 6. Snaiperis per 21 minutę pelnė 14 taškų (1/2 dvit., 4/6 trit.) ir surinko 13 naudingumo balų.

„Rytas“: Arnas Butkevičius (4/5 trit., 10 atk. kam., 23 naud. bal.) ir Martynas Echodas (7/11 dvit., 8 atk. kam., 24 naud. bal.) po 18, Pako Cruzas 17 (7 rez. perd.), Deividas Sirvydis 14 (4/6 trit.), Mindaugas Girdžiūnas ir Eimantas Bendžius po 13.

„Tofaš“: D.J. White'as 18 (4/5 trit.), Sammy Mejia ir Devinas Williamsas (13 atk. kam., 24 naud. bal.) po 16, Tarikas Phillipas ir Mattas Lojeski po 10.