„Nevėžis“ triumfavo Iššūkio taurės finale (foto)

2008-03-01 16:16
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas Rygoje (Latvija)

Rygos olimpinio sporto centro palubėse kaboję juodi ir balti balionai taip ir liko neišleisti. Kėdainių „Nevėžis“ Rygoje vykusiame SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Iššūkio taurės finale 81:68 (22:19, 18:11, 17:20, 24:18) įveikė Rygos VEF ekipą ir „sugadino“ šventę šeimininkams.

[image=8441 left SEB BBL Iššūkio taurė – Mindaugo Sakalausko, o naudingiausio finalinio ketverto žaidėjo prizas – Aido Viskonto rankose]Nuo pirmos rungtynių minutės pirmavę kėdainiečiai spurtavo antrajame kėlinyje, kai po Povilo Šakinio tritaškio įgijo net 14 taškų pranašumą – 34:20.

Trečiajame kėlinyje užspaudę kėdainiškius aktyvia gynyba, latviai sugebėjo priartėti iki 4 taškų (48:52), tačiau dar prieš pasibaigiant kėliniui Mindaugo Sakalausko ir Beno Veikalo pastangų dėka svečiai susigrąžino 7 taškų persvarą – 57:50.

Ketvirtą kėlinį VEF vėl pradėjo spurtu – Ronaldas Zakis įkrovė iš viršaus ir išprovokavo varžovo baudą, po kurios latviai nuo lietuvaičių atsilikinėjo vos 4 taškais – 55:59.

Tada iššovė Veikalas. Antroje rungtynių dalyje pelnęs 17 taškų, jis neleido latviams priartėti.

Nuaidėjus finalinei sirenai „Nevėžio“ krepšininkai nėrė į aikštę, o po kelių akimirkų sugavo trenerį Gintarą Leonavičių ir pradėjo jį mėtyti į orą.

Naudingiausiu finalinio ketverto krepšininku buvo išrinktas „Nevėžio“ įžaidėjas Aidas Viskontas. Pusfinalyje jis pelnė 25 taškus, o finale labiau skirstė kamuolį komandos draugams – surinko 5 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus.

„Nevėžis“: Benas Veikalas 21 taškas, Gintaras Leonavičius 14, Žydrūnas Stankus 13, Povilas Butkevičius 10 (8 atk. kam.), Mindaugas Sakalauskas 7, Povilas Šakinis 6, Aidas Viskontas ir Valdas Vasylius po 5.

VEF: Maris Gulbis 19, Ronaldas Zakis 14, Maksimas Shelekto 13.

[image=8442 left Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai – 2008 metų SEB BBL Iššūkio taurės varžybų nugalėtojai]