Fenomenaliai žaidęs ir pratęsimą išplėšęs Calathes nukalė „Pao“ pergalę

Nuotr.: Sputnik – Scanpix
  • Atėnų „Panathinaikos“ Kaliningrade per pratęsimą 106:102 nukovė Maskvos CSKA

• Pratęsimą išplėšęs Nickas Calathes pelnė 22 taškus, atliko 17 rezultatyvių perdavimų ir surinko 40 naudingumo balų

• Karjeros mačą sužaidęs Konstantinos Mitoglou įmetė 25 taškus, sugriebė 16 kamuolių ir surinko 34 naudingumo balus

Nickas Calathes beldėsi į savo karjeros rekordus, atseikėjo pratęsimą išplėšusį tritaškį bei nukalė dramatišką Atėnų „Panathinaikos“ (10-7) pergalę.

Ricko Pitino auklėtiniai Kaliningrade per pratęsimą 106:102 (17:22, 32:23, 20:24, 20:20, 17:13) palaužė Maskvos CSKA (11-6) pasipriešinimą, kuri turėjo trijų pergalių seriją.

Calathes per 39 minutes pelnė 22 taškus (3/5 dvit., 3/8 trit., 7/12 baudos), atliko 17 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo, išprovokavo 9 pražangas bei surinko 40 naudingumo balų.

22
40
38%
3/8
17

Graiko rezultatyvių perdavimų karjeros rekordas siekia 18, o efektyvumo balų – 41.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei 3 minutėms, Mike‘as Jamesas pataikė dvitaškį ir CSKA pirmavo 87:81, tačiau Wesley Johnsonas smeigė tritaškį bei kaipmat atstatė intrigą – 84:87.

Prieš prasidedant paskutinei minutei Kyle‘as Hinesas ir Ioannis Papapetrou apsikeitė taikliais dvitaškiais bei ekipas skyrė tie patys trys taškai – 89:86.

Jamesas besibaigiant 24 sekundžių laikmačiui paleido netaiklų tritaškį, o tuomet, likus 7,2 sekundės, Nickas Calathes smeigė tritaškį bei rezultatą išlygino – 89:89.

Nieko nelaukęs Itoudis paprašė minutės pertraukėlės, o lemiama ataka buvo patikėta Jamesui. Vis tik amerikietis sužingsniavo ir paskutinė ataka, likus 1,9 sekundės, atiteko „Panathinaikos“ ekipai.

Aidint ketvirtojo kėlinio sirenai, Mitoglou atliko sudėtingą metimą, kuris tikslo nepasiekė ir susitikimas persikėlė į pratęsimą.

Jį geriau pradėjo svečiai. Johnsonas pataikė iš toli, Mitoglou pridėjo dvitaškį, o Calathes smeigė dar vieną tritaškį ir, likus 2 minutėms, „Panathinaikos“ pirmavo 98:93.

Jau likus 38,5 sekundės, CSKA pradėjo gelbėtis pražangomis. Calatheso ranka nedrebėjo ir abu baudų metimus pataikęs „Panathinaikos“ vedlys įtvirtino savo komandos pergalę – 102:95.

Trečiajame kėlinyje Konstatinos Mitoglou surinko 6 taškus iš eilės, Jimmeris Fredette‘as smeigė tritaškį ir „Pao“ atitrūko 11 taškų persvara (58:47), tačiau savuoju spurtu netruko atsakyti ir CSKA.

Mike‘as Jamesas bei Danielis Hackettas smeigė po tritaškį, Kyle‘as Hinesas ir Jamesas pridėjo po dvitaškį, o Rusijos ekipa laimėjo atkarpą 22:8 bei po dar vieno Hacketto tolimo metimo jau buvo priekyje 69:66 ir likusi mačo dalis vyko itin lygiai.

Tuo metu savo karjeros mačą sužaidė Mitoglou. Puolėjas pelnė 25 taškus (11/15 dvit., 0/1 trit., 3/4 baudos), sugriebė 16 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo bei surinko 34 naudingumo balus.

CSKA gretose Jamesas įmetė 30 taškų (6/12 dvit., 4/11 trit., 6/8 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, padarė 6 klaidas bei mačą baigė su 18 naudingumo balų.

CSKA: Mike‘as Jamesas 30 (6/12 dvit., 4/11 trit.), Danielis Hackettas 24 (5/8 trit.), Kyle‘as Hinesas 14 (7/9 dvit., 7 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Konstantinos Mitroglou 25 (11/15 dvit., 16 atk. kam., 34 naud. bal.), Nickas Calathes 22 (3/5 dvit., 3/8 trit., 17 rez. perd., 40 naud. bal.), Ioannis Papapetrou 14 (7/9 dvit.), DeShaunas Thomasas 12 (2/7 dvit.).