Be trenerio likęs „Nevėžis“ metė iššūkį „Žalgiriui“

2020-01-11 16:20

Kauno „Žalgiris“ (17-1) sugrįžo į pergalių kelią Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe – LKL“). Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai šeštadienį namie 89:84 (22:17, 32:25, 20:15, 15:27) antrą kartą šį sezoną pranoko Kėdainių „Nevėžio“ (5-13) krepšininkus ir antrąjį šalies pirmenybių ratą baigė būdami turnyrinės lentelės viršūnėje.

Visas rungtynes užtikrintai pirmavę, žalgiriečiai mačo pabaigoje turėjo paprakaituoti. „Nevėžis“ lemiamoje rungtynių atkarpoje spurtavo 8:2 ir po Vinny Okouo dvitaškio su pražanga, likus žaisti 94 sekundes, priartėjo iki metimo – 82:85.

Kitoje atakoje Thomasas Walkupas pasižymėjo iš po krepšio, tačiau po minutės pertraukėlės Okouo pelno dar du taškus ir, likus žaisti minutę, komandas vėl skyrė vienas metimas.

Kitoje atakoje Paulius Jankūnas prametė iš vidutinio nuotolio ir „Nevėžis“ gavo šansą rezultatą išlyginti, tačiau Lauryno Beliausko, iki tol pelniusio 28 taškus, tritaškis skriejo pro šalį ir pergalę kauniečiams įtvirtino dvi baudas, likus žaisti 15,5 sek., realizavęs Walkupas.

„Nevėžis“ trečiojo kėlinio pabaigoje liko be vyriausiojo trenerio Mariaus Kiltinavičiaus, kai šis buvo išvarytas dėl dviejų techninių pražangų. „Žalgiris“ tuo metu pirmavo 74:57, tačiau ketvirtajame kėlinyje svečiai parodė nagus. Jie pradėjo ketvirtį spurtu 14:5 ir priartėjo per vienženklį atstumą (71:79), o dvikovos pabaigoje sukūrė netikėtą intrigą.

„Žalgiris“ šiame mače tradiciškai leido pailsėti komandos lyderiams. Pirmoje mačo dalyje nuo suolo nepakilo Thomasas Walkupas ir Nigelas Hayesas, o po ilgosios pertraukos nežaidė Edgaras Ulanovas ir K.C. Riversas.

Mačą starto penkete pradėjęs pastaruoju metu mažiau žaidžiantis Rokas Jokubaitis per 27 minutes pelnė 12 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu Karolis Lukošiūnas žaidė 26 minutes ir realizavo 4 tritaškius bei surinko 12 taškų.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas, Rokas Jokubaitis ir Karolis Lukošiūnas (4/8 trit.) po 12, Thomasas Walkupas 11 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Martinas Gebenas 9 (8 atk. kam.), Zachas LeDay 8.

„Nevėžis“: Laurynas Beliauskas 28 (8/8 dvit.), Viny Okouo 17 (8 atk. kam.), Matas Jucikas 12, Julius Kazakauskas ir Georgios Kalaitzakis po 7.