Galingai žaidęs Dončičius liko nustelbtas Dalase šeimininkavusio Leonardo

2020-01-22 07:13
Nuotr.: AP – Scanpix

Per žingsnį nuo trigubo dublio buvęs Luka Dončičius per pirmąją mačo dalį sumetė 24 iš 36 savo taškų ir darė viską, jog jo vedama Dalaso „Mavericks“ (27-16) išliktų rungtynėse, tačiau galiausiai slovėno pastangas nustelbė Kawhi Leonardas.

Los Andželo „Clippers“ (31-13) superžvaigždė dvikovos pabaigoje pataikė iš toli, paskui realizavo baudas ir ištempė Kalifornijos ekipą į pergalę Dalase 110:107 (24:24, 36:25, 22:29, 28:29).

Dončičius per 35 minutes įmetė 9 iš 14 dvitaškių, 3 iš 12 tritaškių, 9 iš 14 baudų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir 4 sykius suklydo.

36
32
55%
11/20
11

Galingai gynėjo sužaista pirmoji rungtynių pusė laikė „Mavericks“ rungtynėse, mat nuo pat antrojo kėlinio pabaigos iki trečiojo kėlinio Ricko Carlisle'o vadovaujamų žaidėjų deficitas buvo dviženklis.

Tuo metu Leonardas žaidė 36 minutes, pelnė 36 taškus (11/20 dvitaškiai, 1/9 tritaškiai, 11/12 baudos), sugriebė 11 ir perėmė 3 kamuolius, blokavo 2 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 3 kartus prasižengė.

Ketvirtajame ketvirtyje likus rungtyniauti kiek daugiau nei tris minutes, Maximilianas Kleberas įkrovė iš viršaus po Dončičiaus dėjimo ir „Mavs“ dar minimaliai buvo priekyje 98:97.

Kitoje atakoje Landry Shametas staigiai atsakė tritaškiu, Montrezlas Harrellas realizavo baudas, paskui Shametas dar sykį pasižymėjo taikliu tolimu metimu ir „Clippers“ šovė į priekį 105:98.

Dončičiaus keturi taškai iš eilės suteikė viltį „Mavs“ ekipai, bet jas iš pradžių prigesino taiklus Leonardo tritaškis, o po to ir taiklios baudos – 110:105.

10 rungtynių dėl kelio skausmų praleidęs Kristapas Porzingis grįžo į aikštę, tačiau buvo blankus – per 27 minutes įmetė vos 4 metimus iš 17, įskaitant 1 iš 8 tritaškių, pelnė 10 taškų, sugriebė 9 kamuolius ir 5 kartus prasižengė.

„Mavericks“ nesėkmę apkartino Dwighto Powello patirta Achilo sausgyslės trauma. Startiniame penkete dvikovą pradėjęs 210 cm ūgio puolėjas susižeidė pirmajame ketvirtyje likus žaisti 3 minutes, kai paslydo mėgindamas dėti pirmąjį žingsnį, parkrito ant žemės ir staigiai pradėjo raitytis iš skausmo.

Jis šį sezoną per 40 sužaistų rungtynių vidutiniškai aikštėje praleido po 26 minutes, įmetė po 9,4 taško, atkovojo po 5,7 kamuolio ir atliko po 1,5 rezultatyvaus perdavimo.

„Clippers“ gretose Paulas George'as dėl pakinklinės sausgyslės traumos nežaidė šeštame mače iš eiės, tuo metu Patrickas Beverley dėl patemptos kirkšnies aikštę paliko antrajame ketvirtyje ir daugiau ant parketo nebepasirodė.

„Mavericks“: Luka Dončičius 36 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), Timas Hardaway 13, Bobanas Marjanovičius 12 (7 atk. kam.), Kristaps Porzingis 10 (1/8 trit., 9 atk. kam.).

„Clippers“: Kawhi Leonardas 36 (1/9 trit., 11 atk. kam.), Landry Shametas 18 (5/8 trit.), Lou Williamsas 16 (3/11 trit.), Montrezlas Harrellas 12 (9 atk. kam.).