Taiklus Lekavičiaus šūvis išplėšė emocijomis paženklintą pergalę Vilerbane

2020-01-30 20:45

Rungtynių baigčiai sprendžiantis per vieną ataką, Šarūnas Jasikevičius lemiamą metimą patikėjo Lukui Lekavičiui. Šio ranka nedrebėjo.

Kauno „Žalgirio“ (8-14) snaiperis realizavo tritaškį, persvėrusį rezultatą likus žaisti 31,4 sek., ir jo vedama ekipa Vilerbane 79:74 (16:16, 14:11, 25:23, 24:24) pranoko vietos ASVEL (8-14).

„Žalgiris“ Eurolygoje laimėjo penktą kartą per pastarąsias septynerias rungtynes ir pakilo į 13-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Didesnę rungtynių dalį Prancūzijoje pirmavęs „Žalgiris“ paskutinę minutę atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje, kai ASVEL per vieną ataką pelnė 4 taškus. Tonye Jekiri pataikė pirmą baudą, prametė antrąją, tačiau šeimininkai atkovojo kamuolį ir jį netrukus patikėjo Jordanui Taylorui, kuris tritaškiu persvėrė rezultatą 74:73, likus žaisti 43,9 sek.

Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės ir per ją Thomasui Walkupui nurodė atakos smaigalyje ieškoti Lekavičiaus. Netrukus suplanuota ataka buvo išpildyta tobulai.

Lekavičius išbėgo po užtvaros priešais krepšį, gavo perdavimą iš Walkupo ir švystelėjo taiklų metimą.

„Be abejonės, tai vienas svarbiausių mano trumpos karjeros metimų“, – po dvikovos sakė Lekavičius, pelnęs 21 tašką, 15 iš jų – antroje mačo dalyje.

Kitoje atakoje Theo Maledonas prametė dvitaškį, po to prasižengė prieš Zachą LeDay ir teisėjai, peržiūrėję epizodo kartojimą, jaunajam prancūzui skyrė nesportinę pražangą.

LeDay pataikė tik vieną baudą, tačiau po to ASVEL buvo priversti pražanga stabdyti Walkupą, šis realizavo baudas ir įtvirtino pergalę.

ASVEL mačą baigė be trenerio Zvezdano Mitrovičiaus, kuris dėl dviejų techninių pražangų buvo išvarytas iš aikštės 38-ąją minutę.

„Tai buvo vienos fiziškiausių mano matytų rungtynių.Kartais jos buvo panašesnės į regbį, o ne krepšinį“, – po rungtynių sakė „Žalgirio“ strategas Jasikevičius.

Nors pergalę išplėšė tritaškiu, „Žalgiris“ realizavo vos 6 tolimus metimus iš 15. Tiek mažai tritaškių kauniečiai buvo metę tik sezono pradžioje mače su Stambulo „Fenerbahče“.

„Žalgiris“ Vilerbane kelis kartus bandė pabėgti ir trečiajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (48:37), tačiau ASVEL tris atakas iš eilės baigė dvitaškiais su žalgiriečių pražangomis ir neleido svečiams pabėgti.

ASVEL galiausiai išsiveržė į priekį, kai Tayloras pelnė 5 taškus be atsako, o Davidas Liighty pridėjo dvitaškį – 63:61. Tuomet prabilo tylėjęs Zachas LeDay, kuris pelnė 5 taškus iš eilės, dukart pasižymėjo Edgaras Ulanovas ir „Žalgiris“ priešpaskutinę mačo minutę pirmavo 73:70.

Visgi paskutinis žodis priklausė Lekavičiui ir tai turėjo patikti jaunajai Lietuvos moterų krepšinio žvaigždutei Justei Jocytei. Vilerbano ASVEL komandai atstovaujanti keturiolikmetė mačą „Astroballe“ arenoje stebėjo apsivilkusi Lekavičiaus marškinėlius – šis krepšininkas yra jos mėgstamiausias.

ASVEL komandai tai buvo šeštoji iš eilės nesėkmė Eurolygoje.

Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia Eurolygos dviguba savaitė – mačai antradienį namie su Pirėjo „Olympiakos“ ir ketvirtadienį išvykoje su lygos lyderiu, Stambulo „Anadolu Efes“.

ASVEL: Jordanas Tayloras 15, Davidas Lighty 14, Theo Maledonas 13, Livio Jean-Charlesas 12, Tonye Jekiri 11 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (7/11 dvt., 2/3 trit.), Artūras Milaknis ir Jockas Landale’as po 12, Thomasas Walkupas 11 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Zachas LeDay 9.