Tragiškai ketvirtąjį kėlinį sužaidę latviai Europos čempionato atranką pradėjo nesėkme

2020-02-21 21:21
Nuotr.: FIBA

Tris kėlinius rungtynes kontroliavusi Latvijos rinktinė (0-1) užstrigo ketvirtajame ir patyrė apmaudų pralaimėjimą.

Roberto Štelmaherio debiute Rygoje latviai 61:62 (21:17, 15:13, 17:16, 8:16) pralaimėjo Bosnijos ir Hercegovinos (1-0) krepšininkams.

Latviai trečiajame kėlinyje turėjo 12 taškų persvarą (48:36), o lemiamą ketvirtį pasitiko turėdami 7 taškų pranašumą – 53:46.

Vis tik ketvirtajame kėlinyje Edinas Atičius pelnė taškus su pražanga, neilgai trukus pridėjo dvitaškį, savąjį metimą realizavo Emiras Sulejmanovičius ir po mažiau nei trijų minučių rezultatas tapo lygus – 53:53.

Apsukų nemažinę bosniai savo spurtą ketvirtajame kėlinyje pratęsė iki 14:0 ir, likus kiek daugiau nei 3 minutėms, jau turėjo 7 taškų pranašumą – 60:53.

Galų gale Latvijos taškų badą nutraukė Martins Lakša, kuris, likus 2 min. 18 sek., pataikė iš toli ir sumažino šeimininkų atsilikimą iki 4 taškų (56:60). Po kelių akimirkų Martins Meiers pridėjo dvitaškį, o Rinalds Sirsins – tritaškį ir prasidėjus paskutinei minutei Latvija vėl išsiveržė į priekį – 61:60.

Vis tik likus 19,5 sekundės, Adinas Vrabačas ėmėsi iniciatyvos ir atlikęs sėkmingą reidą krepšio link išvedė bosnius į priekį (62:61).

Latviai turėjo idealų šansą išplėšti pergalę, bet juo nepasinaudojo. Iš pradžių Lakša visiškai laisvas nepataikė dvitaškio, o niekieno neprižiūrimas Mejeris atkovojo kamuolį puolime, bet nesugebėjo pataikyti iš po krepšio ir bosniai taikliomis baudomis įtvirtino savo pergalę.

Latvijos rinktinė: Martins Lakša (3/5 trit.) ir Martins Meiers (6/9 dvit., 8 atk. kam.) po 13, Artis Ate 8.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė: Edinas Atičius 15 (4/8 dvit., 2/8 trit.), Miralemas Halilovičius 13 (6/14 dvit.), Aleksandaras Lažičius 10.