Neįtikėtiname trijų pratęsimų pusfinalio trileryje „Aistės-LSMU“ nukovė „Kibirkštį-MRU“

2020-02-29 22:20

Nuotr.: Douglas BBL
Nuotr. Douglas BBL

Douglas Baltijos pirmenybių finalo ketverte – fantastiška Kauno „Aisčių-LSMU“ ir Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandų akistata. Roko Kondratavičiaus vadovaujamos kaunietės Rygoje vykusiame pusfinalyje 84:82 (16:21, 17:10, 16:11, 12:19, 9:9, 4:4, 10:8) po neįtikėtinos kovos palaužė vilnietes ir žengė į turnyro finalą, kuriame susikaus su Rygos TTT.

24
28
38%
5/13
16

Pasakišką „Aisčių-LSMU“ pergalę tolimu metimu likus minutei išplėšė Santa Baltkojienė, per 48 sužaistas minutes iš viso surinkusi 17 taškų (5/15 dvit., 2/7 trit., 1/5 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus ir 5 klaidas.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Gabrielei Šulskei pataikius baudas, likus rungtyniauti 26 sekundes vilnietės buvo priekyje 61:58.

Po minutės pertraukėlės pražangą išprovokavusi Rasa Knyzaitė realizavo tik antrą baudų metimą, kitoje atakoje Šulskė prametė dvitaškį, Baltkojienė prasiveržimą užbaigė dviem taškais su pražanga ir turėjo šansą išplėšti „Aisčių-LSMU“ pergalę dar per pagrindinį laiką.

Visgi gynėjos bauda tikslo nepasiekė ir komandos persikėlė į pirmąjį pratęsimą.

Jo pabaigoje, likus žaisti 4 sekundes, Karolina Kazočiūnaitė smeigė tritaškį ir „Aistės-LSMU“ turėjo dviejų taškų persvarą – 70:68. Tuomet vilnietes išgelbėjo Kristė Druskytė, realizavusi dvitaškį ir išlyginusi rezultatą – 70:70.

Antrajame pratęsime Gitauto Kievino treniruojamas Vilniaus klubas po Daugilės Šarauskaitės metimo buvo pabėgęs per tris taškus – 73:70, tačiau tada per likusias beveik tris minutes „Kibirkšties-MRU“ atstovės iš žaidimo nepelnė nė taško.

Keturis taškus paeiliui surinkusios kaunietės spurtavo ir buvo persvėrusios rezultatą – 74:73.

Pražangą išprovokavusi Klaudija Serkevičiūtė pataikė pirmąją baudą, antroji skriejo pro šalį ir rezultatas vėl tapo lygus – 74:74. Lemiamą kauniečių ataką Eglė Zabotkaitė sustabdė bloku bei komandoms teko žaisti dar vieną penkių minučių atkarpą.

Ją Kazočiūnaitė pradėjo tritaškiu, Kristina Masionytė pridėjo du taškus ir „Aisčių-LSMU“ pranašumas išaugo iki penkių taškų – 81:76. Serkevičiūtė kitoje atakoje įmetė dvitaškį, Kazočiūnaitės metimą blokavusi Šarauskaitė perėmė kamuolį ir pasileido į greitą ataką, kurią užbaigė dviem taškais su penktąja Kazočiūnaitės pražanga.

Su tokiu teisėjų sprendimu nesutikęs Kondratavičius buvo nubaustas technine pražanga, po kurios Druskytė realizavo baudą bei atstatė lygybę – 81:81. „Kibirkšties-MRU“ kapitonė paskui įmetė vieną baudą iš dviejų bei timptelėjo komandą į priekį – 82:81, bet galiausiai pergalę kaunietėms išplėšė Baltkojienės tritaškis – 84:82.

Netgi 52 minutes žaidusi Kazočiūnaitė įmetė 24 taškus (3/8 dvit., 5/13 trit., 3/4 baud.), sugriebė 16 kamuolių, išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

„Kibirkšties-MRU“ komanda atkovojo net 73 kamuolius, o „Aistės-LSMU“ – 56. 48 minutes rungtyniavusios Šarauskaitės sąskaitoje – 20 taškų (9/16 dvit., 0/1 trit., 2/7 baud.), atkovojo 19 kamuolių ir 31 naudingumo balas. K. Druskytė įmetė 14 taškų (3/11 met., 7/9 baud.) bei sugriebė 17 kamuolių.

Šulskė rungtynes baigė su 12 atkovotų kamuolių ir 19 taškų (4/12 dvit., 1/4 trit., 8/9 baud.).

TTT pirmajame pusfinalyje 108:39 pranoko Liepojos „Liepaja/LSSS“. Finalas tarp Rygos ir Kauno komandų sekmadienį startuos nuo 18.50 val.

Bronzinė kova tarp „Kibirkšties-MRU“ ir „Liepaja-LSSS“ prasidės 16 val.

„Kibirkštis-MRU“: Daugilė Šarauskaitė 20 (19 atk. kam.), Gabrielė Šulskė 19 (12 atk. kam.), Kristė Druskytė 14 (17 atk. kam.), Justina Kraujūnaitė 9.

„Aistės-LSMU“: Karolina Kazočiūnaitė 24 (16 atk. kam.), Santa Baltkojienė 17 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Rasa Knyzaitė 15, Gabija Šegždaitė 12.