Skaudžiai geliantis pralaimėjimas: „Žalgirio“ dabar laukia iššūkių kupina atkarpa

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ iš Sankt Peterburgo (Rusija)
2020-03-06 10:42

Kauno „Žalgirio“ treneriai ir žaidėjai jau buvo pamiršę, ką reiškia pralaimėti silpnesnei komandai. Pastarųjų 10 savaičių atkarpa buvo tokia dominuojanti, kad kauniečiai negalėjo įsivaizduoti savęs nusileidžiančių turnyro autsaideriams.

Fotogalerija

Realybė ta, kad ketvirtadienį šalies čempionai 75:76 neprilygo Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai ir šį sezoną jai pralaimėjo antras rungtynes. Abejas per pratęsimą.

Po to, kai „Žalgiris“ paskutiniame 2019 metų mače užsikūrė Miunchene, iš 12 rungtynių Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai laimėjo 9, nusileisdami tik Madrido „Real“, Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Anadolu Efes“.

„Žalgiris“ guldė visus kitus tiesioginius oponentus, fiksavo vieną geriausių puolimų lygoje ir užsiropštė iki aštuntosios turnyrinės lentelės vietos.

Mačas Sankt Peterburge turėjo vainikuoti šį spurtą – tuomet paskutinė šešerių rungtynių atkarpa būtų leidusi lengviau kvėpuoti.

Vietoje to, buvo tėkštasi ant užpakalio, pamestas brangus taškas ir „Žalgiriui“ Eurolygos reguliariojo sezono finišo tiesiojoje reikės dar vieno mažo stebuklo.

Per paskutines šešerias rungtynes kauniečiai susitiks su keturiomis atkrintamųjų varžybų komandomis („Barcelona“, „Fenerbahče“, „Maccabi“ ir CSKA), taip pat išvykoje kausis su solidžiai atrodančia „Valencia“ ir tik paskutiniame ture namie priims autsaiderius, Miuncheno „Bayern“.

Jeigu būtų įveikę „Zenit“, žalgiriečiams per tas likusias šešerias rungtynes greičiausiai būtų pakakę trijų pergalių. Dabar reikia mažiausiai keturių ir akivaizdu, kad tokia užduotis bus pakankamai sudėtinga.

Mače Sankt Peterburge pirmąsias 15 minučių atrodė, kad „Žalgiris“ įsirašys dar vieną skambią pergalę. Iš pirmų 9 tritaškių pataikę 6 ir puikiai išnaudodami 16 taškų iki ilgosios pertraukos pelniusį Jocką Landale’ą, kauniečiai pirmavo 40:24. Pirmavo, bet tada sustojo taip, kaip nebuvo sustoję jau senokai.

Per likusias 30 rungtynių minučių „Žalgiris“ įmetė mažiau taškų nei per pirmąsias 15.

Strigimas buvo toks baisus, kad Jasikevičius prisipažino nebežinojęs, kokiais žaidėjais remtis.

„Seniai jau buvo, kad atsisuki į asistentus ir paklausi su kuo žaisti“, – po dvikovos sakė „Žalgirio“ strategas.

Per pirmas 15 minučių realizavę 14 metimų iš 22 (63,6 proc.) ir nesuklydę nė karto, per likusį rungtynių laiką kauniečiai pataikė vos 13 metimų iš 37 (35,1 proc.) ir prarado 14 kamuolių.

Landale’as ir KC Riversas dviese surinko 41 iš 75 komandos taškų ir pataikė 15 iš 22 metimų. Likę krepšininkai realizavo vos 12 metimų iš 37.

„Žalgiris“ strigo prieš varžovų pasiūlytą fizišką žaidimą. Antrojo kėlinio antroje pusėje kauniečiai du kartus puolime prasižengė prieš Andrew Albicy, dar sykį prieš jį centruodamas Edgaras Ulanovas sužingsniavo. Per penkių minučių atkarpą vienintelis taškas buvo pelnytas baudos metimu.

Panašios atkarpos buvo trečiojo kėlinio pradžioje (4 min. be taškų) ir pirmoje ketvirto kėlinio pusėje (daugiau ne 5 min. be taškų).

„Antrajame kėlinyje sustojome, – sakė Paulius Jankūnas. – Pirmos 15 minučių tikrai buvo geros, puolime viską pataikėme, jie išsimušė iš savo gynybos. Bet kai jie grįžo prie savojo žaidimo, fiziškai mus išmušė iš padėčių, nutraukė derinius, tai tuomet prasidėjo problemos.

Kažko neparuošėme, nepriėmėme kamuolio ten, kur turėjome priimti. Tai treneriai visas rungtynes akcentavo. Žaidimas buvo chaotiškas, nes nedarėme to, ką turėjome daryti.“

„Žalgiris“ nedarė to, ką reikėjo, ir per lemiamą ketvirtojo kėlinio ataką. Thomasas Walkupas, likus žaisti 16,6 sek., realizavo abi baudas ir išlygino rezultatą, o po to kauniečiai solidžiai apsigynė, išprovokavę Mateuszo Ponitkos klaidą.

Po minutės pertraukėlės Walkupas su Landale’u žaidė du prieš du ir jų ginamieji susikeitė vietomis – Walkupas liko prieš Willą Thomasą, o Landale’as – prieš Ponitką. Visgi „Žalgirio“ įžaidėjas tada sustojo su kamuoliu ir galiausiai jį numetė priešingoje aikštės pusėje buvusiam Riversui. Šio tritaškis skriejo pro šalį.

Jasikevičius po dvikovos pripažino, kad planas šiai atakai buvo visai kitoks.

„Mes norėjome atakuoti varžovų centrus, kurie yra lėtoki, – sakė „Žalgirio“ strategas. – Tai mes per 45 minutes sugebėjome gal du kartus apeiti Ayoną ar Iversoną iš greičio, kas neturėtų būti labai didžiulis įvykis.

(Paskutinėje atakoje) planas buvo atakuoti Willą Thomasą, o mes einame ant tritaškio.“

Tritaškį Riversas turėjo mesti ir paskutinę pratęsimo sekundę, tik šį kartą tai buvo kur kas sudėtingesnis metimas ir jis vėl nepasiekė tikslo.

„Mes nepadarėme savo darbo ir tiek, – sakė rezultatyviausias karjeros rungtynes (27 taškai) sužaidęs Landale’as. – Per paskutines 10 savaičių buvome neįtikėtinai gera komanda, bet vienerias rungtynes tiesiog pramiegojome. Tai bus puiki pamoka mums ir esu tikras, kad tai ateityje neįvyks.“

Anot Jasikevičiaus, 80 proc. komandos Sankt Peterburge nieko nedavė komandai. Treneris tai nurašė nesusikaupimui rūbinėje.

„Jeigu visi blogai žaidžia, yra du faktoriai: arba kažkas nesudirbo rūbinėje ir rūbinėje buvo per didelis atsipalaidavimas, arba treneris nesugebėjo įdiegti. Aš, kaip treneris, stengiausi. Nepadariau savo darbo“, – sakė Jasikevičius.

Kita vertus, „Žalgiriui“ tai buvo ketvirtas mačas per septynias dienas, kai „Zenit“ turėjo laisvą savaitgalį ir nežaidė VTB Vieningoje lygoje.

Kad ir kokios būtų priežastys, šis pralaimėjimas gelia skaudžiai.

„Žalgiriui“ belieka tikėtis, kad sezono pabaigoje nereikės besti piršto į šias rungtynes ir kalbėti, kad čia buvo paleistas šansas keliauti toliau.

Ekspertas
Žalgirio komandos ir Šaro vietoj daryčiau tokius žaidėjų perstatymus ir taip paskirstyciau minutes eurolygoje, taigi planas toks - eurolygoje išvykos rungtynėms neregistruočiau Jankūno ir Milaknio palikčiau juos namie vistik veteranai ir tik Kaune leisčiau jiems žaisti simboliškai iki 5min. ir kai rezultatas būna aiškus, toliau sumažinčiau Lekavičiaus žaidimo minutes už jį daugiau min. žaistu Jokūbaitis ižaidėjas, Lukas būtų tik SG atsarginis po Riverso, padidinčiau minutes Gebenui. Patys silpniausi Žalgirio žaidėjai yra Lekavičius, Jankūnas, Milaknio, jie turėtų žaisti mažiausiai.
2020-03-06
-11
(:
Vakar labai skaudejo. Tada pradedi ieskoti teigiamu dalyku, kurie padetu uzsimirsti. Ir viena mintis visiskai nuramino. Sitas pralaimejimas po menesio galbut net atrodys kaip dovana, jei visi priims tai kaip priminima, kad mes nesame Anadolu ar Barca. Sia atkarpa reikia uzbaigti uz didziausiu susikaupimu. Komanda siek atsipalaidavo ir pajaute to pasekmes. Sprendziant is pastaruju metu, Zalgiris daugiau sau neleis atsipalaiduoti.
2020-03-06
+5
Hmmm
keisti zmones jus,nesenai dugne buvom o dabar likus sesiem turam esam susikloscius snd rungtynem astunti ir jus kliedit apie stebuklus,reikia pailseti per septynes rungtynes suzaist keturis kartus ne juokas,ka reikia dabat padaryti koncentruotis y barsa ir ja nukalti ir pamatysit taip ir bus
2020-03-06
-4
Dilmah
db žalios stervos išvykoj laukia Barca, Valencia! spėkit žalios šalavos sektantai, kiek pergalių laukia?😂😂😂
Smugis
😯😯 Manau kategoriskai reikes kaip bebutu reikes prisiminti Sitas Runktynes skaudziai 4 Pergaliu padetis sunki 😕
2020-03-06
+5
x
neverkit nukals tą Barsą. ginybos nebus tokios o tritaškių lenktynėse jau įrodė kad gali dalyvauti.
2020-03-06
+4
epic fail
butu maziau tokiu straipsniu butu zalgiriui geriau. net vemt jau vemt jau vercia miklovo sitos sapaliones. pastoviai beverciai straipsniai po kiekvienu rungtyniu. pries rinktines macus apie nenegalima sabo ir jv dueta, dabar cia apie zalgirio geriausias galimybes patekt ar kaip dabar nebepatekt.
2020-03-06
-3
Buna zmones karstakosiai ir buna nervuoti,Saras yra tiesiog nervuotas ir per tuos nervus prarandantis salta prota
2020-03-06
-1
Georgy Čekovsky
Dabar ta mėsmale tik įdomesnė bus dėl tų 2 vietų. Svarstau ir galvoju kas geriau, kad šnd laimetų Fene ir pabėgtų nuo visų 2 ar Ximki ir mus aplenktų 1? Aš galvoju, kad mes aplošim Valencia, o iš stipriųjų Maccabi ir 1 Kaune: arba Fene arba Cska. Dar liks Bayern bet jis jau gali ir nieko nereikšt? žodžiu, vakar nepasiėmėm labai svarbaus taško.
2020-03-06
+11
pff
as tai manau kad dabar tos 4 komandos kurios jau ir taip playoffuose zais atsargiau, gal pavyks kaska paimt
2020-03-06
+1
ai dar parašysiu... nuotaika privalo būt gera... tai mūsų sveikata, nepriklausomai nuo pulkovskiukės ar ten konserviukų...😊 esu jau seniukas... nors iki Garasto man dar toli... :) labai man patinka jaunimas, mąstantis, kas liečia krepšinį... tokiū šiais laikais daug... todėl nerašau išsamių komentarų apie DETALES... paprasčiausiai nėra laiko... VISADA nuo pat vaikystės mylėjau ir myliu KREPŠINĮ... žaidžiau, buvau čempionas... manau, kad jį suprantu... tai atsispindi daugumos krepšinį išmanančių ir rašančių žurnalistų, komentuotojų mintyse ir manau kad mano misija jau atlikta... daug kas GERO pasiekto yra ir mano nuopelnas... tai akivaizdu ir dėl to esu laimingas... taip... turėjau ir turiu daug priešų... manau kiekvienas žm mąstantis jų turi ir jie yra papildiniai mano biografijoje... :) ... linkiu ir kitiems komentuotojams nekaitalioti nicku... sakyti savo nuomonę... gal kada nors tapsite kaip Almo (čia mano nuosavas bajeris) 🎅
2020-03-06
-5
Žalgiris
Išviso pasakysiu asmeniškai neverta tikėti šita komanda. Nes kai netiki tai jie stengiasi + beveik visada laimi tik pradedi tikėt boom pralaimėjimas autsaideriams. Top 8 nėra šansų paimti. Dabar laukia -20 nuo Barcos nuo Mackabio -30. Dar nuo Bayerno gausim "nes gi autsaideriai kažkaip nieko nedarydami laimėsim" pagal žaidėjus. Jeigu ir laimėsim max 2 rungtynes ištų šešių.
2020-03-06
-9
Realiai, tai Pascualis puikiai atskleidė mūsų silpnają grandį- užtenka išmušt , išbalansuot Luką ir rankininką ir ragas-puolimo nebelieka. O mes ne Barca ar Efes ir neturim individualiai stiprių grajokų , kurie galėtų tempt tokiais atvejais. Pasvarstant gal buvo galima antroj pusėj ir tą patį Jokubaitį pabandyt? kai mažoji beždžionelė buvo pavargus. Rokas staigus, rankos ilgos, nežinau? Dar užkliuvo kažkiek Milo ir Jankio perlaikymas antroj pusėj. puolime jie buvo nuliniai, o gynyboj pro juos prabėga visi. Bėda, kad Barca mums aplost mažai realu-nebent jie išeis nesusikaupę. sunku dabar
2020-03-06
+5
uz zalgiri
turetume zurnalistus,o ne amebas bijancias iskaudint primadona tai suzinotume kodel jokubaiti pudo ant suolo,o dabar belieka speliot.sezonas jau i antra puse persirito,o net prie tokio tragisko izaideju pasirinkimo jis vistiek negauna pasitikejimo is trenerio kai logiskai mastant jis jau galejo but tvirtas rotacijos zaidejas nes viska daro tikrai neblogai,vienintelis minusas jam yra patirties trukumas(kurios sededamas ant suolo tikrai nesusirinks)
2020-03-06
-3
Priminė tą 9 pralaimėjimų Žalgirį,vėl tam fiziškumui neatsakė,patys į tą klampumą save įsivarė ir turim pralaimėjimą.Skaudu,bet nereikia dar nukabinti nosių.Atkarpa sudėtinga laukia,tačiau Žalgiris jau parodė ne kartą,kad gali atsitiesti.Ir lieka vėl 6 rungtynės,kaip ir pernai.Tai gal pakartojam pernykštį stebuklą?🙂 Tikiu,kad jie tai gali.
2020-03-06
+14
Žalgiris
Nebus kaip pernai per daug nesubrendusių žaidėjų yra komandoje. Arba nesamonių darančių pvz Lekavičius. Geriausiu atveju laimėsim 2 iš 6.
2020-03-06
+15
Mąstau kitaip
mastau, kad dabar laukia sunkus tvarkaraštis, ir is jo reikia iseiti geriau nei su 50 procentų pergaliu, t.y bent 4/6 jei nori kazka bandyti. tai sitos rungtynes nelbai ka ir sprendzia. faktas tas, kad jei Taip zais su Barselona, makabi tai nieko nebus. reikia žaidimą gerinti, o ne taškus skaičiuoti
2020-03-06
+14
o jei be filosofijos, horoskopijos... tai buvo ESMINĖS rungtynės... kažkodėl to kai kas nesuprato... turiu omeny pirmiausiai kai kuriuos žaidėjus... mėgstu stebuklus... tik stebuklai įvyksta kai mes patys stengiamės... kaip anekdote sakoma... pirmiausiai nusipirk bilietą... Žalgiris šį kartą buvo nepasiruošęs... nenusipirko bilieto...,
2020-03-06
-3
Psichologas
Ale kaip pseudointelektualas narcizas ivalde nerealu stiliu varyti daugtaiskiais:DD Tipo toks protingas kad visko neraso, o palieka viska tarp eiluciu:D Nusenusio egocentristo beribe manija,susireiksminimas ir meilė sau:DD
2020-03-06
+2
Tėtis
Kodėl Roko nebeleido,nesuprantu,Gerai vaikis atžaidė savo gautas minutes ir manau rotacijoje tikrai būtų naudingas pakeisti Luką kuriam laikui,duodamas jam poilsio