Kovo 11-osios NBA pulsas: driokstelėję lietuviai ir iš pralaimėjimų išsivadavusi „Rockets“

2020-03-11 10:08
Nuotr.: AFP, AP – Scanpix/BasketNews.lt iliustracija
Nuotr. AFP, AP – Scanpix/BasketNews.lt iliustracija

Puikūs Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno pasirodymai, individualiai spindintis Bradley Bealas, Hjustono „Rockets“ pergalė po keturių pralaimėjimų iš eilės, Luka Dončičiaus šou – visa tai ir dar daugiau – kovo 11-osios NBA pulse.

Kovo 11-osios NBA pulsas

UŽSITIKRINO. Paskutinius keturius iš penkių Bostono „Celtics“ taškų surinkęs Marcusas Smartas nutiesė savo ekipai kelią į dvigubą pergalę. „Keltai“ svečiuose 114:111 laimėjo prieš Domanto Sabonio atstovaujamą Indianos „Pacers“ ir tuo pačiu šeštus metus paeiliui užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose.

PER METIMĄ. Indianos „Pacers“ į priekį vedęs Domantas Sabonis su 28 taškais buvo rezultatyviausias krepšininkas komandoje. Lietuvis per 41 minutę realizavo 13 iš 21 dvitaškių, 0 iš 2 tritaškių, 2 iš 2 baudų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. 23-ejų puolėjui iki asmeninio rezultatyvumo rekordo pakartojimo pritrūko dviejų taškų.

Sabonis jį užfiksavo 2018-ųjų balandį.

SIAUTĖJANTIS. Beveik trečdalį Vašingtono „Wizards“ taškų surinkęs Bradley Bealas per 38 minutes įmetė 40 taškų (7/15 dvit., 4/10 trit., 14/16 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius bei 5 kartus suklydo, o JAV sostinės klubas savo aikštėje 122:115 nugalėjo Niujorko „Knicks“.

26-erių gynėjas bent 25 taškus pelnė 22 kartą per paskutiniąsias 23 rungtynes.

PAKARTOJO. Namų tvirtovę su Coby White’u priešakyje apgynusi Čikagos „Bulls“ šį sezoną laimėjo 22-ą sykį ir pakartojo praėjusį sezoną pasiektų laimėjimų sumą.

Debiutinį sezoną žaidžiantis White’as per 38 minutes įmetė 20 taškų (7 iš 17 metimų), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau net 9 sykius suklydo. Pastarasis rezultatas – naujasis 20-mečio antirekordas.

Dešimtąją vietą Rytų konferencijoje užimančiai Čikagos ekipai tai buvo vos trečioji pergalė per 16 susitikimų.

REABILITAVOSI. Po šešių pergalių paeiliui keturiskart iš eilės pralaimėjusi Hjustono „Rockets“ galiausiai nutraukė košmarišką atkarpą. Jamesas Hardenas sumetė 37 taškus (11 iš 19 metimai), Russellas Westbrookas – 27 (11 iš 17), o Teksaso ekipa savo aikštėje 117:111 pranoko Minesotos „Timberwolves“.

Antrąkart šį sezoną keturis pralaimėjimus paeiliui patyrusi „Rockets“ Vakaruose nukrito į šeštąją vietą.

„Tikiuosi, kad jog pasimokėme iš to ir daugiau nebežengsime žingsnių atgal“, – viltingai pasisakė Hjustono klubo strategas Mike’as D’Antoni.

BEVEIK BE KLAIDŲ. Namų arenos tinklelį plėšęs Jonas Valančiūnas iš žaidimo pataikė 9 iš 10 dvitaškių, surinko 27 taškus ir 16 atkovotų kamuolių, tačiau tokio lietuvio pasirodymo Memfio „Grizzlies“ pergalei neužteko – šeimininkai 115:120 nusileido Orlando „Magic“.

JV buvo rezultatyviausias ir daugiausiai kamuolių atkovojęs mačo žaidėjas. Jo sąskaitoje – 33-iasis dvigubas dublis.

Nikola Vučevičius „Magic“ gretose užfiksavo 19 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvių perdavimų pasirodymą. Terrence’as Rossas ketvirtajame kėlinyje sumetė 18 iš 35 Orlando ekipos taškų, o dvikovą baigė su 24 taškais.

LUKA MAGIJA. Teksaso klubų susirėmime siautėjęs Luka Dončičius per 36 minutes pelnė 38 taškus (7/13 dvit., 6/13 trit., 6/7 baud.), bet toks slovėno šou galiausiai buvo apkartintas Dalaso „Mavericks“ nesėkme svečiuose 109:119 prieš San Antonijaus „Spurs“. Dusyk pralaimėjusi „Mavs“ Vakarų konferencijoje užima septintąją vietą, nuo aštuntoje esančios Memfio „Grizzlies“ turinti 7 pergalių persvarą.

„Nė kiek nerimauju dėl to, kadangi sezono pradžioje žmonės mus nurašė dėl atkrintamųjų varžybų, o mes parodėme, kad turime šansų ten patekti, – po dvikovos sakė Dončičius. – Ką rodo dabartinė padėtis, mes – atkrintamosiose. Visgi dar laukia ilgas kelias, tačiau, mano manymu, mes ten pateksime. Nėra jokio nerimo.“

„Spurs“ nuo „Grizzlies“ skiria penki laimėjimai, tačiau San Antonijaus ekipa yra sužaidusi dvejomis rungtynėmis mažiau.

IŠSILIEJO. Pralaimėjus Los Andželo derbį prieš „Lakers“ ir nutrūkus šešių pergalių serijai, „Clippers“ savo jėgą demonstravo San Franciske, kur jau ketvirtajame kėlinyje ilsino startinio penketo žaidėjus ir 131:107 sutriuškino „Golden State Warriors“.

Kawhi Leonardas per 25 minutes surinko 23 taškus (9/14 metimai), Reggie Jacksonas – 16, Paulas George’as ir Patrickas Beverley – po 15. Iš viso dviženklį rezultatyvumą užfiksavo 7 iš 12 krepšininkų.

APLENKĖ. Los Andželo „Clippers“ strategui Docui Riversui pergalė prieš „Golden State Warriors“ bendrai buvo 938-oji per karjerą. Ji leido specialistui pakilti į vienuoliktąją vietą daugiausiai pergalių iškovojusių visų laikų trenerių sąraše, iš jos išstumdamas Bostono „Celtics“ legendą Redą Auerbachą.

PERGALINGI TAŠKAI. Rungtynių pabaigoje Los Andžele sau progą susikūręs Spenceris Dinwiddie realizavo dvitaškį ir tapo pergalingo Bruklino „Nets“ metimo autoriumi. Aidint sirenai Anthony Davisas prametė iš toli bei „Nets“ „Staples Center“ arenoje triumfavo 104:102.

„Tai – krepšinio džiaugsmas ir skausmas tuo pat metu, – po lemiamo Daviso metimo kalbėjo laikinasis Bruklino ekipos vyr. treneris Jacque Vaughnas. – Turėjau puikų stebėjimo kampą, sekiau kamuolio skrydį. Bandžiau įžiūrėti, ar jis buvo už tritaškio linijos, ir tada pasakiau: „Tai bus tritaškis. Mes laimėsime arba pralaimėsime.“

„Nets“ vairą perėmusiam Vaughnui tai buvo antroji pergalė iš eilės.

PRALAIMĖJIMAI. Keturias iš paskutinių septynių nesėkmių Los Andželo „Lakers“ patyrė prieš mažiau nei 50 proc. pergalių turinčias komandas. Apskritai su tokiomis ekipomis „Lakers“ fiksuoja pergalių ir pralaimėjimų santykį 16-7.

Po įkvepiančio savaitgalio, kai „Lakers“ įveikė Milvokio „Bucks“ ir Los Andželo „Clippers“, Franko Vogelio auklėtiniai pralaimėjo vos antrą kartą per 13 pastarųjų susitikimų.