Finišą paskelbusioje LKL – išsiskyrę žaidėjų ir klubų vadovų požiūriai

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2020-03-13 18:00
Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai mėtė į „Jeep“ arenos krepšius, kai paaiškėjo, kad jie iškovojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sidabro medalius. Tiesiog taip, eilinės treniruotės viduryje, jie buvo informuoti apie sezono pabaigą ir prizininkų paskelbimą.

Eimantas Bendžius

Eimantas  Bendžius
Komanda: Vilniaus Rytas
Lietuvos rinktinė
Pozicija: PF, SF
Amžius: 29
Ūgis: 207 cm
Svoris: 98 kg
Gimimo vieta: Klaipėda, Lietuva

Kauno „Žalgiris“, 10-ąjį kartą iš eilės triumfavęs LKL pirmenybėse, net nebuvo arti krepšinio salės – žaidėjams penktadienio rytas buvo laisvas, todėl kiekvienas jų laiką leido kaip panorėjęs.

Lygiai taip pat laisvą rytą turėjo ir Panevėžio „Lietkabelio“ žaidėjai, kurie buvo paskelbti šio sezono bronzos medalių laimėtojais. Aukštaitijos klubo atstovai dar nežinojo, kad jų medalių spalvą lėmė… balsavimas. Komandoms susiginčijus, pagal ką turėtų būti sprendžiama galutinė rikiuotė – esamą situaciją ar tą, kuri buvo po dviejų ratų, klubai nusprendė balsuoti.

„Lietkabelis“ po dviejų ratų žengė antroje pozicijoje ir ją užėmė dar iki praėjusio savaitgalio kovų, kol netikėtas pralaimėjimas Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ šeštadienį nustūmė juos į trečiąją vietą.

Komandos, pasisakiusios už rikiuotę po dviejų ratų, apeliavo į tai, kad trečiajame rate ne visos ekipos žaidė tarpusavyje, kai kurioms teko stipresni varžovai, kai kurios turėjo daugiau rungtynių namie, kai tuo tarpu po dviejų ratų visų sąlygos buvo lygios.

Galiausiai keturi balsai pasisakė už tai, kad turnyrinė lentelė būtų nustatyta pagal esamą situaciją, o trys balsai – už dviejų ratų.

Dar niekada LKL čempionai ir prizininkai nebuvo paaiškėję taip, kaip tai nutiko šiemet.

Nuotr. BNS

„Net neturėjome informacijos, kad taip bus. Viską sužinojome iš interneto“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė „Ryto“ kapitonas Eimantas Bendžius.

„Galvojome, kad bus sustabdyta kuriam laikui ir žiūrėsime“, – kalbėjo Klaipėdos „Neptūno“ veteranas Deividas Gailius.

„Tikėjausi, kad sustabdys kokioms dviems savaitėms“, – tą patį kartojo „Lietkabelio“ snaiperis Paulius Valinskas.

Tokios ir panašios mintys nuskambėtų iš beveik kiekvieno LKL žaidėjo ar trenerio. Niekas nenori, kad čempionatų prizininkai ar laimėtojai paaiškėtų kilnojant rankas viešbučio konferencijų salėje.

Dar didesnė praraja tarp klubų vadovų ir žaidėjų bei trenerių atsiveria diskutuojant apie pinigus.

Visų LKL klubų vadovai iš posėdžio Vilniuje grįžta su dviem žodžiais lūpose: force majeure. Kadangi dėl, esą, nevaldomų aplinkybių nutraukiamas čempionatas, klubai ruošiasi nustoti mokėti atlyginimus.

Taip iki gegužės 30 dienos turėję galioti kontraktai tampa neveiksnūs nuo rytojaus. Šiandien, kovo 13-ąją, yra paskutinė sezono diena, todėl ties ja ir baigiamas skaičiuoti atlyginimas.

Nuotr. BNS

„Man tai netiks, ir, manau, daug žaidėjų netiks, – apie nukertamus atlyginimus kalbėjo Gailius. – Aš nematau force majeure, Vyriausybė to nepaskelbė. O kad kažkas susėdo ir už visus nusprendė… Keista.“

„Valstybė renginius sustabdė dviem savaitėms, iki kovo 27 dienos, o ne iki birželio mėnesio, kada mums baigiasi sezonas, – kalbėjo „Juventus“ puolėjas Vytautas Šulskis. – Taip paimti ir drastiškai nutraukti sezoną yra negerai. Žmonės turi įsipareigojimų, paskolų, skaičiuojasi savo biudžetus, o čia paima ir nutraukia viską taip staigiai.“

Tokios krepšininkų pozicijos stipriai prasilenkia su tomis, kurias po LKL posėdžio dėstė klubų vadovai.

„Juventus“ prezidentas ir vyriausiasis treneris Žydrūnas Urbonas pirmiausia kalbėjo apie žaidėjų sveikatą.

„Nemanau, kad žaidėjai norėtų dalyvauti čempionate žinant, kad šalia yra tokia didžiulė grėsmė, – sakė Urbonas. – Dauguma yra jauni žaidėjai, turi šeimas, vaikų besilaukiančias žmonas arba mažus vaikus. Atsidurti toje situacijoje, kur yra užsikrėtimo tikimybė, nė vienas nenorėjome. Mes, kaip klubų vadovai, negalime rizikuoti.“

„Buvome pasiruošę žaisti be žiūrovų, bet net neklausė žaidėjų nuomonės, ką daryti“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė „Lietkabelio“ puolėjas Gabrielius Maldūnas.

Nuotr. BNS

Aštuoni LKL klubai balsavo už sezono nutraukimą, „Šiauliai“ buvo prieš, o „Žalgiris“ – susilaikė.

Tokie pat vieningi klubai yra ir pradėjus kalbėti apie pinigus.

„Priimta force majeure situacija, kai viskas priklauso ne nuo mūsų. Mielai tęstume čempionatą ir mes, ir lyga, bet privalome reaguoti į situaciją, į kurią liepė reaguoti ir pasaulinės, ir Lietuvos sveikatos organizacijos. 

Bus sprendžiamas atlyginimų klausimas, bandysime kažkaip tartis. Dabar ir rėmėjų pinigai sustos, galbūt dar kažkas dalinai pratęs finansavimą. Mes nevykdysime veiklos, o už nevykdomą veiklą mokėti atlyginimus yra sudėtinga. Bus individualūs sprendimai“, – teigė „Juventus“ vairininkas.

Apie individualius sprendimus girdėjo ir „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie penktadienį popiet rinkosi į susirinkimą su klubo vadovais. Telefonu su žaidėjais bendravęs klubo savininkas Alvydas Bieliauskas patikino žaidėjus, kad bus ieškoma sprendimų, kaip jų nenuskriausti.

Teoriškai, laisvaisiais agentais tampantys krepšininkai jau dabar galėtų išvykti į kitas komandas, jeigu tik tokie pasiūlymai atsirastų. Anot „BasketNews.lt“ kalbinto agento Evaldo Rimkaus, geriausiais LKL lietuviais iš karto susidomėjimą pradėjo rodyti Ispanijos klubai – šioje šalyje čempionatas yra suspenduotas laikinai.

Nuotr. BNS

Kita vertus, yra ir tokių situacijų, kai žaidėjai turi sutartis kitam sezonui, todėl laisvai išvykti, net jei tokia galimybė atsirastų, negalėtų, o atlyginimo už likusią sezono dalį taip pat negautų.

Tokios situacijos erzina ir pykdo planuotų pajamų negausiančius krepšininkus.

„Vieša paslaptis, kad visiems klubams yra blogai su pinigais“, – sakė Valinskas.

„Reikia ieškoti variantų, kad būtų sąžininga visoms pusėms, – kalbėjo Gailius. – Kad visi pralošime, tai faktas. Bet nemanau, kad turi būti taip, kad ženkliai pralošia tik viena pusė.“

Jeigu žaidėjai su klubų vadovais neras bendros kalbos, neabejojama, kad užvirs teisiniai mūšiai.

Ne vienoje sporto kontraktų byloje žaidėjams atstovavęs teisininkas Antanas Paulauskas, vos tik paskelbus apie LKL sezono pabaigą, feisbuke patalpino įrašą apie gresiančius žaidėjų ir klubų konfliktus.

Paulauskas kelia keturis klausimus, į kuriuos, anot jo, reikės atsakyti kiekviename potencialiame ginče:

1) ar tikrai klubai prarado objektyvią galimybę sumokėti žaidėjams už likusią sezono dalį?;

2) ar tikrai LKL čempionato nutraukimas buvo vienintelė galima opcija?; ar nevertėjo LKL čempionato vykdymo tiesiog atidėti ir sulaukti tolesnių LR Vyriausybės veiksmų?;

3) ar tikrai klubai negalėjo užkirsti kelio LKL čempionato nutraukimui, gi būtent jie, būdami LKL nariais, ir priėmė šį sprendimą?;

4) ar klubų su žaidėjais sudarytos garantuotos sutartys (angl. guaranteed contract) neapėmė tokios aplinkybės ar jos sukeltų padarinių atsiradimo rizikos?

Kovo 13-oji, penktadienis, LKL krepšininkų namuose paženklintas juodai. Sezonas baigėsi, bet niekas nėra patenkintas.

Rodyti komentarus

vaidas
gal nustokit nusisneket. tie keli uzsikrete dabar-ledkalniu virsune. su jais bendravo desimtys o su tais bendravusiais bendravo simtai zmoniu. jokios prevencijos gi nera,tik vaizduoja,kad tikrina oro uostuose o kas tikrina keliuose? kas zino kiek parvaziavo serganciu su furom,kas tikrino? praeis inkubacinis periodas,tada bus daug maz aiskus serganciuju kiekis,kuris tikrai bus ne keli zmones...jus ka,ir tada zadat eit i rungtynes? tai po poros-triju savaiciu turetu prasidet grieztas karantinas- be priezasties neiseit i gatve ir pan,tada vistiek tektu uzbaigt sezona... tai nedaug ka reiskia tos dvi savaites... o be to,gales isvazinet namo uzsienieciai... finansiskai nukentes visi,niekur nuo to nesidesi...dabar dar nelabai kas suvokia epidemijos masta,uztai ir nusisneka...
2020-03-14
+4
Atsakyti
hmz
už abonimentus pinigų dalies negrąžins, iš savivaldybių susirinko kaip už visus metus, o algų mokėt nenori :) gudručiai
2020-03-14
-2
Atsakyti
N
nepiskit bybynews proto, susilaike milasius su brazausku, ne pasake siauliai, visi kita buvo uz. gal jau issitaukit zalgirio kiausinius sau is subines.. ne zurnalistai, o gandonistai
2020-03-14
-5
Atsakyti
Minde
davai babkiu neimkit as visas paimsiu
2020-03-13
+5
Atsakyti
Antanas
O ka man daryt? Tiek varkiu nuplauks! O juk as is to gyvenu!
2020-03-13
-5
Atsakyti
Golis
galejo paskelbti bent jau trumpa atkrintamuju turnyra iki 1 pergales. be ziurovu. maziau zmoniu vistiek butu nei seime. tikimybe, kad kazkas numirs- praktiskai nuline... dabar toks niekinis sezonas, zmoniu mulkinimas krc.
2020-03-13
-2
Atsakyti
GRAZINKIT
pinigus arba kedes........o kedese pinigai....:)
2020-03-13
+4
Atsakyti
Basketnews
Idomu ka Rasys per savaitgali gero aisku galbut ir apie tapati Lkl klubus zaidejus
2020-03-13
+4
Atsakyti
savas
Kaip ten beatsitiko, bet Kabelis su rytu 1:1, taškų skirtumas +9 ir -5. Taigi besiputokite rūkenos kiek tik norite, bet faktas lieka faktu, kad Kabelis šiemet pranašesnis už padug...nes
2020-03-13
+2
Atsakyti
jarutis
ten visus isdure, netgi parsidaveli kleiza is merkurijaus ....... lietkabelis turejo buti antroj vietoj...o jis nusove du zuikius-antra vieta ir pinigus is zaideju ir klubo.....
2020-03-13
+5
Atsakyti
sirgalis
ei lkl uz abonimentus grazinkit nes puse ka pirkome nepamateme
2020-03-13
+1
Atsakyti
Nelabai gerai
Uz zalgiri kaip Taip gali tokia nuomone parasyt klubu vadovai atsiszvelgia protingai sprendimas buvo pasvertas i zaideju sveikatas
2020-03-13
+1
Atsakyti
Legionieriai
Pvz pieno zvaigzdes siauliai nevezis nesenai pasipilde zaidejais Tai nelabai ka bus moket
2020-03-13
+4
Atsakyti
uz zalgiri
klubai pasielge slyksciai, ta pati bandys daryt ir kiti darbdaviai. bus idomu paziuret i tuos kurie jiems pritaria kai patys liks be darbo ir pajamu saltinio kai epidemija isivaziuos
2020-03-13
-1
Atsakyti
djgaffer
Kad žaidėjai nepatenkinti,tai galima buvo to laukti.Gali netekti dalies savo pinigų numatytų kontrakte.Negerai ir tai,kad dauguma žaidėjų gali pradėti pyktis su klubų valdžia ir kitą jų jau LKL žaidžiančių nematytume.Per tą koroną žmonės miršta,kyla nesutarimai,ginčai,žiauru,kas čia darosi.
2020-03-13
+7
Atsakyti
Anonimas
esme, kad sios dvi savaites skirtos tam, kad visi sedetu namie ir issaisketu daugmaz apytikslis skaicius, kiek yra is tikro serganciu, ir tuomet dar prireiks 2-3 sav tam kad izoliuoti zmones ir gydyti. taip kad tikrai LKL protingai pasielge, kad nutrauke, nes nu be menesio tikrai nesibaigs niekas
2020-03-13
+1
Atsakyti
ATI
Nereikejo imt paskolu, banku vergai. Patys kalti, patys ir srebkit prisivirta kose!
2020-03-13
+1
Atsakyti
Basketnews
nu iki kol prates Eurolyga nelabai ka ir tures parasyti 😐😑
2020-03-13
+6
Atsakyti
2 variantas
gal ir buvo galima 2 sprendima nei Zaideju klubu gresencius konfliktus
2020-03-13
+6
Atsakyti
Grigonis
Lkl Cempionu tapusio gynejo Mariaus Grigonio tokia pergale nesildo
2020-03-13
-1
Atsakyti
kindziulis
Taip suprantu kad klubai nenorėdami mokėti žaidėjams algų per pauzės laikotarpį, nes jis tikrai bus ilgesnis nei dvi sav., nutarė geriau stabdyti čempą ir pasiplauti nuo įsipareigojimų. Bet kadangi lkl yra verslas, negali jų kaltinti, bet kuris verslininkas būtų daręs tą patį
2020-03-13
+11
Atsakyti
kindziulis
Nors logiškiausia būtų stabdyti mėnesiui o paskui užbaigti ratų sistemą be atkrintamųjų. Arba atkrintamąsias iki 2 pergalių
2020-03-13
+6
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 28

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.