Eurolyga vasarą? Olimpinių žaidynių perkėlimas tam atvėrė visas galimybes

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2020-03-26 11:31
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Antradienį priėmus sprendimą į 2021 metus perkelti Tokijo olimpines žaidynes ir tuo pačiu nebelikus poreikio rengti olimpines krepšinio atrankas, krepšinio lygos Europoje ir Azijoje gavo daugiau erdvės kvėpuoti. Dabar joms nebėra tikslo skubėti užsibaigti sezonų iki birželio vidurio ir tai suteikia daugiau vilties išgirsti oranžinio kamuolio bumbsėjimą dar artimiausiais mėnesiais.

Trečiadienį konferenciniu vaizdo ryšiu posėdžiavę Eurolygos klubų vadovai sutarė, kad jų prioritetas išlieka tas pats – pratęsti sezoną pagal suplanuotą tvarką. Jeigu tai nepavyks, ieškoti alternatyvių sezono pabaigimų variantų. Sezono atšaukimas vis dar išlieka kaip nepageidaujamas variantas.

Kaip galėtų atrodyti atnaujinta Eurolyga? Kada tai galėtų įvykti? Pabandykime padėlioti potencialius scenarijus.

Vos tik paskelbus, kad olimpinės žaidynės perkeliamos į kitus metus, iš Kinijos pasigirdo žinios, kad šioje šalyje krepšinio pirmenybės bus atnaujintos ne balandžio 15 dieną, o galimai tik gegužę. Tai – dar ne galutinis sprendimas, tačiau jis demonstruoja sprendimų laisvę, kurią suteikė atlaisvintas vasaros kalendorius.

Kinai planavo varžybas pratęsti dviejuose miestuose, kur atvyktų po 10 komandų ir jos porą savaičių tarpusavyje žaistų be žiūrovų. Sezono atnaujinimą nukeliant porą savaičių, atsiranda papildomų galimybių – galbūt komandoms žaisti savo miestuose, galbūt su ribotu žiūrovų skaičiumi.

Nebėra jokio tikslo skubėti pabaigti sezono ir niekas nenustebs, jeigu krepšinis Kinijoje bus žaidžiamas ne tik birželį, bet ir liepą.

Apie tai, kad yra pasirengę kardinaliam grafiko pakeitimui, NBA pranešė netrukus, kai sustabdė savo pirmenybes. Tuomet paskelbta, kad sezono atnaujinimas gali įvykti tik birželio viduryje arba antroje jo pusėje, o sezonas tęstųsi iki pat rugpjūčio. Tokiu atveju būsimasis, 2020-2021 m. sezonas, startuotų tik apie Kalėdas.

NBA iš karto nesiruošė taikytis prie olimpinių žaidynių, o šias perkėlus, akivaizdu, kad dabar likęs krepšinio pasaulis taikysis prie NBA. Jeigu stipriausios pasaulio lygos tarpsezonis persikelia iš vasaros į rudenį, Eurolyga negali užsispyrusi elgtis kitaip.

Apie tai buvo diskutuota trečiadienį Eurolygos vadovų pokalbyje ir, nors apie konkrečias datas dar nekalbėta, galime paspėlioti, kada gali būti atnaujintos Eurolygos pirmenybės.

Teisingiausia, ko gero, pirmiausia būtų nubraukti balandžio ir gegužės mėnesius – mažai galimybių, kad tada gyvenimas Europoje bus bent apsitvarkęs. Oro linijos, pavyzdžiui, „Ryanair“, šią savaitę atšaukė visus skrydžius šiems dviem mėnesiams.

Kelionės tarp šalių liks komplikuotos, koronaviruso susirgimų skaičiai, prognozuojama, daugelyje šalių piką pasieks balandžio mėnesį, o gyventojai dar kurį laiką liks užsidarę karantine.

Dabar niekas negali prognozuoti tiksliai, tačiau birželio mėnuo šiai dienai atrodo kaip anksčiausias variantas atnaujinti Eurolygos sezoną.

Net nusprendus jį atnaujinti birželį, realios kovos, greičiausiai, neprasidėtų be liepos. Jeigu nesikeis tvarka, iš užsienio grįžę krepšininkai turės dvi savaites karantinuotis, po to komandų lauktų bent dviejų savaičių mini treniruočių stovyklos.

Nereikia atmesti varianto, kad koronaviruso testavimas per artimiausius mėnesius bus ištobulintas ir nebereikės privalomai dvi savaites karantinuotis, tačiau bet kuriuo atveju, ekipos, vos tik susirinkusios, negalės iš karto pulti žaisti, todėl birželio pabaiga – liepos pradžia atrodytų kaip realiausia data varžybų atnaujinimui.

Eurolyga prioritetu laiko žaidimą pagal esamą formatą. Norima, kad ekipos varžytųsi savo arenose, net jeigu tai reikštų rungtyniavimą be žiūrovų.

Kalendorius būtų labiau suspaustas: pavyzdžiui, šešerias paskutines reguliariojo sezono rungtynes būtų galima sužaisti per tris savaites.

Atkrintamosios truktų dar dvi geras savaites, o viską, kaip įprasta, vainikuotų finalo ketvertas. Tik jis, jeigu bus surengtas, šiemet labai realiai gali įvykti rugpjūčio mėnesį.

Tokia tvarka būtų, jeigu viskas vyktų pagal tą scenarijų, kurio nori Eurolyga. Jeigu tam tikros šalys birželio-liepos mėnesiais liktų įkalintos koronaviruso grėsmės, Eurolygai gali tekti ieškoti kitokių sprendimų būdų, pavyzdžiui, kinų varianto pritaikymo, kai komandos susirenka tam tikrame mieste ir porą savaičių žaidžia tarpusavyje niekur nekeliaudamos.

Bet ir šiuo atveju sezonas nusitęstų iki pat rugpjūčio.

Toks grafikas sutaptų su NBA planais ir tai reikštų, kad pasaulinis žaidėjų turgus atsidarytų rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje. Komandos nuo JAV iki Azijos komplektuotųsi ne vasarą, o rudenį. Būsimasis sezonas taip pat prasidėtų vėliau, nei įprasta.

Tačiau jeigu galima išsaugoti esamą sezoną, kodėl gi ne? Netradiciniai laikai reikalauja netradicinių sprendimų, o olimpinių žaidynių perkėlimas suteikė tam didelę sprendimų laisvę.

Rodyti komentarus

cipsas
nei prates nei jus turekit svajoniu tokiu. visu pirma niekas nezino kada baigsis cia visas dalykas su tuo virusu. su tokiu poziuriu manau ir iki kaledu galima sedet namie, nes tupi zmones nesupranta ir nesugeba pasedet 2-4 savaites namie. antra tarkim kaip zaideju asociacija ziures i tai, kad bus nukarpytos algos (barsa 70 proc), ar jie nores eiti zaisti, o jei eis, kiek noro rodys, principai gal zais jau cia. neaiski zaideju forma, kuriai 3 savaiciu tikrai neuzteks igauti maximalios, nes cia bus ne siaip ateiti pametyt, reiks is naujo istverme, zaidimo skaitymas, susiziadimas ir pan. ziurovams nebebus jau aktualus sedeti salese ir ziureti, tikrai nebeuzsipildys pilnos arenos. nu ir dar turbut yra priezasciu, kuriu nesugalvoju D:
2020-03-27
-8
Atsakyti
Būtų super, nes pusmetį be krepšinio labai jau sunku būtų :(
2020-03-26
+2
Atsakyti
Tt
Niekas vasarą nežiūrės tos eurolygos ir apskritai šiai dienai ne tie dalykai rūpi...nebus jau tokio požiūrio ir į sportą dabar,nes žmonės pamatys,kad tai tik butaforiniai dalykai,
2020-03-26
-15
Atsakyti
lvl
keli dalykai aiskus. NBA padarys kaip jie nores ir kaip jiem apsimokes, nei Olimpines nei fiba nei menulio faze tam itakos nelabai tures. As tik nesuprantu to verkimo del europos ir problemu ieskojimo. dauguma zaideju ar taip ar taip iskrenta is cempu anksti ir eina gult ant peciaus labai anksti ar zaidzia 1 game per savaite. Tai dbr isivaizduokit. Eurolyga atnaujina cempa birzeli tarkim. 3 savaites, reg sezonas baigtas. 10 komandu gali eit poilsiaut dar neatejus liepai. likusiom viena playoffu serija ir f4. gali eurolyga visa reikala labai noredama sutraukt iki liepos vidurio. gal krepsininkai spetu kazkaip atgaut kvapa iki spalio per 2.5 menesio ar nelabai?
2020-03-26
-2
Atsakyti
Na
kaip paprastam krepšinio mylėtojui skamba viliojančiai, nes visi būsim pasiilgę krepšinio. Bet jei bandant pažiūrėt iš šono "plačiau", tai kyla nemažai klausimų: Nba gali sau leist nusispjaut į į pasaulinį krepšinį pradėdama naująjį sezoną gruodžio mėnesį ir tokiu būdu kitą vasarą eliminuodama savo žaidėjus iš atkeltos olimpiados. Bet ar eurolyga tiek galinga kad su su Fiba pasielgtų taip kaip nba? Juk europoje vyksta ir vietiniai čempionatai, kurie rudenį norės startuot laiku, o tuo pačiu juose turėtų pradėt žaist ir eurolygos komandos, kurios pagal tokį aprašomą planą bus šviežiai pabaigusios eurolygos sezoną. Žodžiu norint vasarą surengt likusią eurolygos dalį reiks įveikt/suderint lb daug sunkių neatitikimų
2020-03-26
+20
Atsakyti
Toji eurolyga dabar 1000001 vietoj ir kaip bus visiškai neturi jokios reikšmės apart keliolika klubų ir jų savininkus. Gražu žiurėti kaip iš visų jėgų bandoma renimuoti eurolyga šio sezono kuris mirės bet žmonės tai bijo pripažinti. Ok tebunie vasata bet niekas nežino kiek tai užtruks europoje !!! Jūs man dabar paaiškinkite kaip reikėtų Italijai ar Ispanijai po visko žaisto? Ten būtų ilgas gedulas o čia davai varom paložt juk smagu. Amerika atėjo virusas ir tik žiedeliai o vis dar yra kliedinčių apie pratesti sezoną tai tiems žmonėms reikia rimtos rimtos pagalbos. Aišku suprantu Miklovą kaip ir daugelį kitų žurnalistų sporto jums nėra ką veikt. PS Žalgirio milijonieriai nors 1000e paaukojo?
2020-03-26
+1
Atsakyti
Antanas
Puiku. Nors vasara pamatysim kaip za.gins zalia sku.dura. kazin iki vasaros mėlyna.nosis isterikas treneriukas nepragers kepenu?
2020-03-26
-11
Atsakyti
Saras987
Puiki ideja. aisku reiketu visiems susirinkti 2-3 savaites pries varzybas, formos atgavimui ir pirmyn. jiems jau dabar atostogos neplanuotos.
2020-03-26
-3
Atsakyti
djgaffer
Sutikčiau su šita idėja,jei iki birželio bus daug labiau pažabotas tas virusas.Jei bus daugiau laisvės,tai tikrai galima užbaiginėti sezoną.Tik vėlgi-tada kitas sezonas vėliau prasidėtų ir automatiškai vėliau baigtųsi.Žaidėjams būtų mažai poilsio prieš kitų metų olimpiadą ir dauguma rinktinių neturėtų savo žvaigždžių.Tai čia dar reikia labiau šitą idėją apmąstyti.
2020-03-26
+15
Atsakyti
lvl
Tiktai uz. krepsininkai ir visas su sportu susijes personalas bus issikarantinaves, issiilsejes. Visi nores sportuot, zaist, gaut algas ir bendrai daryt tai ka ir turi daryt. EL reguliaru sustumt i 3 dvigubas savaites, vistiek daugumoje saliu nac cempai nevyks. olimpines su langais atkeltos. As nezinau, kas galetu buti pries tai?? Reik tiketis kad covidas eis pagal prognozes ir viskas issispres iki vasaros.
2020-03-26
+17
Atsakyti
nesutinku
Protingiausia butu sita sezona palaidoti. O ne viska stumdyti. Sportininkai metai is metu gyvena savo ritmu ir toks sezono pastumimas nebus i nauda fizinei kondicijai. NBA noras pradet sezona nuo kaledu ir nebesiust NBA atletu i olimpines/PC irgi ieina i sita kategorija.
2020-03-26
-3
Atsakyti
lvl
ka tu cia nusisneki? ar sportininkam geriau sportuot ar su vaikais ir mergom uzsidarius sokt tik tok ir kelt i instagram ir treniruotis range shootinga metant kojines i deze, kai Trae Young? nejuokink
2020-03-26
+8
Atsakyti
a_White37
100% uz tokia ideja, o rasantiems verksniams - ne visi nori vien tik blogas naujienas girdet, tai jei nepatinka, eikit i del.fi verkit, o krepsinio portalus palikit ramybeje
2020-03-26
+19
Atsakyti
Nykstys siknoj
cia tas pats kaip pasmaukius,bandyt pasist.Tai va ir MoneyLyga taip daro.Atkelsim ir zaisim.Bet nei zais,nei dar kazka.sezonui galas ir dbr visiems daugiau ar maziau dzin ta eurolyga
2020-03-26
-6
Atsakyti
Matosi kad tik smaukytis ir gali :D nesinori vien skaityt blogas naujienas, ir jei eurolygai pasiseks, tai pergale sportui bus :) jei nepatinka, neskaityk, ir nerasyk savo blevyzgu, rytfani
2020-03-26
-1
Atsakyti
uz zalgiri
apsivemt galima matant toki gobsuma.bet tegu daro,bus labai juokinga matant kaip sufailins toks planas nes zmonem krepsinis ir aplamai sportas bus kazkelintoj vietoj,visi galvos kaip greiciau kapstytis is tos krizes kuri jau atejo
2020-03-26
-1
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.