Krepšinio klasika: Jono Mačiulio karjeros rungtynės

2020-04-04 19:26

Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Šešioliktoji dvikova – 2015 metų Europos čempionato aštuntfinalis, kuriame Jonas Mačiulis surengė fenomenalų pasirodymą, o Lietuva palaužė Sakartvelą.

2015 metų Europos čempionatas pirmąjį kartą vyko keturiose šalyse, o finalinės kovos buvo surengtos Prancūzijos mieste Lilyje.

Grupės varžybose Jono Kazlausko vadovaujama ekipa Rygoje laimėjo 4 kartus ir vieną kartą suklupo, iškovojo pirmąją vietą bei aštuntfinalyje turėjo susikauti su Sakartvelo nacionaline komanda.

Pirmajame kėlinyje Mačiulis surinko tik du taškus, tačiau po to pradėjo savo šou. Antrajame kėlinyje jis pelnė 12 taškų, trečiajame – 11, o lemiamo ketvirčio metu – 9 taškus.

Iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės Lietuva pirmavo 8 taškais (79:71), bet tuomet Sakartvelo krepšininkai per minutę spurtavo 8:1 ir priartėjo iki minimalaus skirtumo (79:80).

Likus žaisti 14 sekundžių iki rungtynių ir 5 sekundėms iki atakos pabaigos kamuolys atsidūrė Mačiulio rankose. Jis šalia savęs matė varžovą, tačiau per rankas švystelėjo tritaškį, kuris pasiekė tikslą.

Galiausiai puolėjas baudos metimais įtvirtino pergalę ir Lietuvą išvedė į čempionato ketvirtfinalį.

Mačiulis per 38 minutes pelnė 34 taškus (8/9 dvit., 3/4 trit., 9/9 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, išprovokavo 7 pražangas, po dukart suklydo ir prasižengė bei surinko 50 naudingumo balų.

„Atrodo, kad taip“, – paklaustas, ar tai buvo jo geriausios karjeros rungtynės, atsakė Mačiulis.

„Fenomenalus žaidimas. Jis sužaidė nuostabiai ir buvo lyderis. Neatsimenu, kad Lietuvos rinktinėje kas nors kada nors būtų šitaip sužaidęs, – sakė Paulius Jankūnas. – Neturėjome plano žaisti per jį, tačiau kuomet Jonas pradėjo viską pataikyti, tapo aišku, kam reikia perduoti kamuolį.“

50 naudingumo balų buvo daugiausiai Europos čempionatuose nuo pat 2001 metų, kai dar įspūdingesnį asmeninį pasirodymą surengė Dirkas Nowitzki (52 naud. bal.).

50 naudingumo balų yra ir geriausias visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėjo pasirodymas Europos čempionatuose.

Iki rezultatyvumo rekordo Mačiuliui pritrūko taško – 35 taškus 1995 metų Europos čempionate į vokiečių krepšį įmetė Artūras Karnišovas. Arvydo Sabonio rezultatyvumo rekordas Lietuvos rinktinėje – 33 taškai.

Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė 95:85 įveikė Italiją, pusfinalyje 67:64 palaužė Serbiją, o kovoje dėl aukso 63:80 neprilygo Ispanijai.

Mačiuliui tai buvo rezultatyviausias čempionatas Lietuvos rinktinėje. Jis vidutiniškai pelnė po 13,8 taško, atkovojo po 6,3 kamuolio ir rinko po 18,1 naudingumo balo.