Krepšinio klasika: Lietuvos rinktinės auksinis finalas

2020-05-12 21:04

Koronavirusui sustabdžius krepšinio sezonus visame pasaulyje, tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo prisiminti klasikines įvairių lygų rungtynes. Kas dieną pateiksime jums po vieną atrinktą susitikimą, kurį aprašysime ir pakviesime peržiūrėti laisvu laiku.

18
19
1
7

Penkiasdešimt ketvirtoji dvikova – Lietuvos rinktinės auksinis finalas 2003 metų Europos čempionate.

Tiek Lietuva, tiek ir Ispanija 2003 metų Europos čempionato finalą pasiekė žygiuodamos pergalingu keliu.

Abi ekipos grupės etape iškovojo po tris pergales. Antano Sireikos treniruojama Lietuva ketvirtfinalyje 98:82 įveikė Serbiją ir Juodkalniją, o pusfinalyje po atkaklios kovos 74:70 palaužė Prancūziją.

Ispanai ketvirtfinalyje užtikrintai susitvarkė su Izraeliu 78:64, o pusfinalyje 81:79 triumfavo dvikovoje prieš italus.

Finale įpusėjus trečiajam kėliniui Arvydas Macijauskas paskutinę atakos sekundę smeigė tritaškį ir Lietuvos pranašumą padidino iki 14 taškų – 53:39.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus pusketvirtos minutės po dar vieno Macijausko tritaškio ir Eurelijaus Žukausko dvitaškio lietuvių persvara pasiekė 21 taško ribą – 73:52.

Likus dviem minutėms iki mačo pabaigos ispanai priartėjo iki 10 taškų deficito, bet iš pradžių Eurelijus Žukauskas įkrovė iš viršaus, po to tas pats centras pasižymėjo dar dviem taškais ir grįždamas į gynybą jau galėjo šypsotis – Lietuva pirmavo 14 taškų pranašumu.

Galiausiai Ispanija taip ir nepriartėjo, o Lietuva galėjo švęsti pergalę finale rezultatu 93:84. Taip mūsiškiai pirmąjį kartą po Nepriklausomybės atkūrimo tapo stipriausia Senojo žemyno komanda.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidęs Macijauskas surinko 21 tašką (4/5 dvit., 2/5 trit., 7/7 baudos). Snaiperis vien per ketvirtąjį kėlinį surinko 8 taškus.

Eurelijus Žukauskas pridėjo 18 taškų (7/8 dvit., 4/5 baudos) ir 7 sugriebtus kamuolius. Jis per lemiamą ketvirtį pelnė 10 taškų.

Komandos žaidimui vadovavęs Šarūnas Jasikevičius pelnė 10 taškų ir asistavo 9 kartus. Tiek pat taškų įmetė ir Darius Songaila, o po 9 – Ramūnas Šiškauskas ir Saulius Štombergas.

Ispanijos rinktinėje Pau Gasolis sužaidė geriausias savo rungtynes čempionate. Jis pelnė 36 taškus (10/16 dvit., 2/2 trit., 10/18 baudos), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 1 rezultatyvių perdavimą. Vien per ketvirtąjį kėlinį atletas surinko 20 taškų.

Vidurio puolėjas čempionate vidutiniškai pelnė po 25,8 taško bei buvo išrinktas į simbolinį geriausių krepšininkų penketuką.

Naudingiausiu pirmenybių žaidėju buvo pripažintas po 14 taškų rinkęs bei po 8,2 rezultatyvaus perdavimo atlikęs Jasikevičius. Taip pat į turnyro simbolinį penketą pateko ir Saulius Štombergas.

Čempionais tapo Giedrius Gustas, Mindaugas Žukauskas, Arvydas Macijauskas, Saulius Štombergas, Ramūnas Šiškaukas, Darius Songaila, Donatas Slanina, Eurelijus Žukauskas, Kšištofas Lavrinovičius, Šarūnas Jasikevičius, Dainius Šalenga ir Virginijus Praškevičius.

„BasketNews.lt“ siūlo prisiminti:

2020-05-13
-1
mod123
siuom saitu neverta tiket, renka paskalas ir tiek.
2020-05-13
-1
Siaip
eurelijaus zukausko tai turbut buvo geriausios rungtynes karjeroj jau labai neprisimenu tu rungtyniu bet jo dejimus gale rungtyniu tai prisimenu